Як вибрати кухонну мийку з усього різноманіття

107

На кухні немає другорядних речей. Якщо ви маєте намір зробити кухню по-справжньому функціональної, то слід ретельно продумати всі тонкощі цього приміщення. Це стосується не тільки кольори фасадів і кількості шафок, а й таких, здавалося б, прозових речей, як робочі столи та мийки. Конструктори придумали безліч видів мийок для кухні, кожна з яких користується певною популярністю. Пропонуємо ознайомитися з практичними порадами щодо вибору мийки для кухні.

Як вибрати кухонну мийку

Вибираємо тип установки мийки

Миття посуду — неминучий процес, яким ви будете займатися кожен день, а то і по кілька разів на день. Від зручності миття залежить не лише якість результату, але і ваш настрій і стан знаходяться поблизу предметів меблів. Бризки — неодмінний супутній елемент миття тарілок, ложок і кухлів. До конструкції мийки висувається кілька вимог, дотримуючись яких можна вибрати оптимальний варіант. Мийка повинна бути просторою; зручною в роботі; органічно вписуватися в дизайн кухні; не видавати гучних шумів при користуванні.

Накладні

При виборі мийки слід орієнтуватися на вигляд меблів, обраної для обстановки кухні. Якщо у вас стандартний кухонний гарнітур, то там повинно бути передбачено місце для мийки — подстолье зі спеціальними кріпленнями. Розрахувати її розташування рекомендується ще на етапі створення проекту дизайну — модуль з мийкою повинен бути розташований в зручному місці, на деякій відстані від бічної стіни, щоб не виникало перешкод у роботі.

Природно, водопровід має бути розрахований на підключення до такого типу обладнання. У більшості випадків під змішувач в мийці зроблено отвір, у зібраному стані вони представляють одну конструкцію.

Але особливості накладної чаші дозволяють використовувати настінні змішувачі. Це зустрічається дещо рідше, але, безперечно, має право на життя — такий тип установки значно економить місце і робить більш зручним робочий простір.

Неодмінним атрибутом накладної мийки є бортик, що виступає над стільницею і оберігає сусідні поверхні і стіну від бризок. Такі бортики можуть бути різної висоти і форми, але вони повинні бути передбачені обов’язково. Стики мийки з іншими модулями обладнання необхідно загерметизувати для виключення протікання води всередину конструкцій.

Врізні

Мийки, встановлюються в спеціальний проріз в стільниці. Їх навіть можна назвати традиційними. Такі конструкції більш звичні в сучасному інтер’єрі кухні. Їх поширенню сприяє велика кількість варіантів дизайну і функціоналу, що включають наявність однієї або декількох чаш, крила, задні або бічні стінки, додаткові робочі поверхні.

За способом монтажу врізні мийки можна розділити на три великих види:

 • встановлювані зверху;
 • врівень;
 • знизу, під стільницю.

Перший варіант найбільш поширений і найбільш зручний як при монтажі, так і при експлуатації. Дуже вигідний він і по дизайну — різноманітність конструкцій і матеріалів дозволяє перетворити суто функціональний елемент інтер’єру кухні в декоративний.

При верхній встановленні досить прорізати отвір у стільниці, за розміром відповідна контурам чаші нижче бортика. Після установки мийки бортик (досить широкий в даному типі конструкцій) заходить на стільницю і повністю закриває стик.

Читайте по темі:  Як вибрати змішувач для ванни з душем

При монтажі врізне миття необхідно герметизувати периметр контуру прорізи, щоб випадково потрапила за межі чаші вода не затікала всередину тумби. Такі мийки, найчастіше, встановлюються на дерев’яні і МДФ стільниці, тому гідроізоляція відіграє велику роль. При монтажі в кам’яні або скляні стільниці таких вимог до рівня герметизації немає, але, все ж, ізолювати простір під мийкою від проникнення води потрібно — це позбавить від неприємних запахів і появи цвілі.

Як вибрати кухонну мийку
Врізна мийка, встановлюється зверху.

Урівень мийки теж встановлюються на всі види стільниць, але частіше в кам’яні і скляні. При монтажі вони вимагають дуже високої точності підготовки монтажного отвору — бортик у них дуже вузький, або його немає взагалі. Якщо немає впевненості в рівні власної майстерності, то краще скористатися послугами майстра.

Якщо при верхньому монтажі мийки змішувач може бути встановлений як на мийку, так і на стільницю або стіну, то при установці врівень на мийку кран не встановити. Вибір залежить від конфігурації водопровідної системи і варіанти змішувача. В обох випадках користуватися змішувачем зручно і заміна його не викликає проблем, як і заміна самої мийки.

Як вибрати кухонну мийку
Мийка, встановлена врівень зі стільницею.

Найбільші труднощі викликає встановлення мийки знизу, під стільницею. У цьому випадку вона повністю знаходиться нижче рівня стільниці, що накладає деякі обмеження на використання цієї системи — зазвичай цей варіант застосовується при наявності кам’яної або скляної стільниці. Як і в попередньому випадку, монтаж змішувача проводиться на стіну або стільницю.

Як вибрати кухонну мийку
Мийка, встановлювана під стільницю.

Порадити, як вибрати мийку для кухні, можна тільки побачивши повний варіант дизайну приміщення і точно знаючи конфігурацію мережі водопроводу. Як правило, всі рішення щодо вибору мийки необхідно приймати під час підготовки проекту. При покупці необхідно перевірити наявність всіх елементів кріплення, щоб при монтажі не виникало труднощів і затримок.

Інші методи установки

Існують і інші варіанти установки мийки на кухні. Існує чимало способів умеблювання кухні та оформлення її дизайну, для яких вище описані мийки абсолютно не підходять. Тут більш доречно настінне кріплення або встановлення на окремому столику. Особливо це стосується чавунних мийок, які випускаються тільки для такого варіанту монтажу.

Кухні, оформлені у фольк-стилі хай-тек або модерн, а також модною нині еклектиці, теж допускають установку мийок в незвичайних місцях і з досить нестандартними кріпленнями. Але в гонитві за екстравагантністю і оригінальним дизайном не слід забувати, що мийка — виключно функціональний елемент обстановки, і жертвувати зручністю експлуатації навіть заради самого вишуканого дизайну не слід.

Як визначитися з конструкцією мийки

Виробники сантехнічного та кухонного обладнання пропонують різні варіанти мийок і може здатися, що визначити, яку мийку краще вибрати для кухні, досить складно. Насправді тут велику роль відіграють дизайн кухні та особисті переваги, але крім цього, необхідно враховувати практичні апекты використання мийки, можливості кухонного гарнітура і кухонного приміщення в цілому.

Читайте по темі:  Рейтинг душових кабін за якістю – огляд кращих моделей різних типів

Кількість чаш мийки

За кількістю чаш, мийки можуть бути:

 • з однією чашею;
 • з двома чашами одного розміру;
 • з двома чашами різного розміру;
 • з трьома чашами.

У класичному вигляді кухонна мийка має одну чашу, безпосереднє призначення якої миття посуду.

Як вибрати кухонну мийку

Перевага миття з двома чашами одного розміру полягає в їх зручності та універсальності. В цьому випадку у вас буде дві чаші, в одній з яких можна, наприклад, замочувати пригоріла каструлю або сковороду, а в другій мити посуд.

Як вибрати кухонну мийку

Миття з двома чашами, різного розміру, теж розширюють функціонал цього кухонного приладу. Наприклад, у маленькій чаші дуже зручно мити і чистити фрукти або овочі, в той час як у великій чаші буде знаходиться брудний посуд.

Як вибрати кухонну мийку

Є також мийки з трьома чашами, дві з яких однакові за розміром, а третя — дещо менші. Але такі мийки бажано встановлювати у кухнях великої площі — вони досить громіздкі і не зовсім зручні в користуванні.

Як вибрати кухонну мийку

Неодмінним атрибутом мийки є злив. Дуже добре, коли він обладнаний клапаном, що дозволяє набрати в мийку певну кількість води, наприклад, для відмочування посуду. Деякі мийки обладнуються зливом і переливом, що теж досить зручно при експлуатації. Особливо важлива наявність переливу, якщо при використанні мийки ви часто набирати в її воду.

Форма чаші

Мийки виробляються з різноманітними формами чаш:

Круглі.

Як вибрати кухонну мийкуПрямокутні.

Квадратні.

Овальні.

Як вибрати кухонну мийку

Трапецієвидні.

Як вибрати кухонну мийку

Мийка може бути виконана з правим або лівим крилом. Вибір буде залежати від ваших особистих переваг і особливості кухонного приміщення.

Як вибрати кухонну мийку

Мийки, призначені для нижнього монтажу, як правило, крилом не обладнуються. Його роль виконує поверхню скляної або кам’яної стільниці. Але на дерев’яних або МДФ конструкціях встановити крило бажано — що потрапляє на них вода з часом призведе матеріал в непридатність.

Вибір матеріалу виготовлення мийки

Нержавіюча сталь

Головним і самим популярним матеріалом для виготовлення мийки є нержавіюча сталь. Але сталь стали ворожнечу. Виробники використовують різні марки, не всі з них підходять для роботи в постійному контакті з водою та миючими засобами. Неякісну сталь розпізнати можна лише після появи плям корозії не поверхні чаші або крила.

Таке явище спостерігається досить рідко, але його слід очікувати, якщо ви купували мийку невідомого виробника за демпінговою ціною. Якщо ви вирішили купити мийку з нержавіючої сталі, то звертайте увагу на бренд. Як правило, відомі виробники на металі не економлять.

Якщо в паспорті виробу або на етикетці вказана марка сталі, з якої зроблена мийка, то можна розшифрувати її складу за марочнику металів, відкривши будь-який сайт по металургії. Якісна сталь повинна містити не менше 18% хрому і 10% нікелю, лише в цьому випадку гарантовано тривалий термін експлуатації.

Перед тим, як вибрати кухонну мийку з нержавіючої сталі в остаточному варіанті, необхідно звернути увагу на товщину металу, з якого вона зроблена. Якщо при виробництві використаний лист завтовшки менш як 0,5 мм, то купувати таку мийку не варто. Крім того, що вона буде сильно гриміти при падінні струменя води, неминучі пошкодження гострими краями металевого посуду або просто твердими предметами.

Читайте по темі:  Розкриваємо секрети вибору кухонного змішувача: що варто знати перед покупкою!

Товщина мийки в діапазоні 0,6 – 0,9 мм оптимальна. Такі вироби прийнятні за вагою, володіють достатньою механічною міцністю і не дуже шумні. Ціна цілком доступна. З такого металу виробляються миття всіх найбільш поширених конструкцій. Більш дорогі мийки робляться з листа товщиною до 1,2 мм Розпізнати їх можна по зварних швах між елементами конструкції. Шви, як правило, поліруються і зашліфовують, але помітити їх можна. Наявність зварних швів, як ні парадоксально, показник високої якості і міцності мийки.

Поверхня нержавіючої сталі поліруються до дзеркального стану, матуються або декоруються PVD-покриттям. Дзеркальні поверхні найбільш красиві, але і вимагають обережного поводження — найменші подряпини стають помітними і усунути їх досить важко.

Як вибрати кухонну мийку

Матові мийки найпрактичніші — на них непомітні плями, патьоки і невеликі подряпини. Їх просто мити — після побутових кухонних коштів не залишається розлучень, навіть легкі розчинники не залишають на поверхні слідів. При обробці абразивними порошками для кухонних плит мийка також зберігає свій колишній вигляд.

Як вибрати кухонну мийку

Штучний камінь

Мийки з цього матеріалу останнім часом набули значного поширення і популярності не поступаються нержавіючим. Штучний камінь — суміш натуральної сировини з полімерними зв’язуючими. В якості наповнювача використовується мармурова або гранітна крихта або кварцовий агломерат. Після застигання суміш відрізняється високою міцністю, гладкою поверхнею і здатністю зберігати свою форму при будь-яких механічних і термічних впливах.

Важливим аргументом на користь вибору мийки з штучного каменю є широкий спектр колірних рішень — вибрати можна як повну імітацію натуральних мінералів, так і зовсім оригінальні кольори і текстури, що не зустрічаються в природі. З полімер-мінеральних композитів часто виготовляються і стільниці, правильно підібравши мийку і верхню частину столу можна отримати дуже красиві комбінації, що прикрашають інтер’єр кухні

Кам’яні мийки практично безшумні, не схильні до корозії, не бояться миючих засобів і органічних розчинників. Механічна міцність також досить висока, як і температурна стійкість.

Як вибрати кухонну мийку

Існує кілька різновидів кам’яних мийок. Всі вони виготовляються з природних і синтетичних матеріалів, властивості яких певною мірою нагадують камінь.

Найбільш поширеними матеріалами для виробництва кам’яних мийок є:

 • керамограніт;
 • акриловий камінь;
 • агломерат.

Раніше ми вже писали про кам’яних мийках різних видів, де порівнювали їх позитивні і негативні сторони, тому тут повторюватись не будемо.

 • Про порівняння різних кам’яних мийок ви можете прочитати в статті: Переваги і недоліки кам’яних кухонних мийок.

Кераміка

Схожими властивостями характеризуються і мийки з кераміки. Вони менш поширені, але теж зустрічаються в колекціях багатьох виробників. За кількістю колірних рішень вони відчутно поступаються штучного каменю, також вони менш міцні, але важче і складніше в монтажі. інтер’єрах.

Як вибрати кухонну мийку
Мийка зі зсувною обробною дошкою.

Як вибрати кухонну мийку
Сушарка для посуду.

Важливим пристроєм, яким може доповнюватися сифон мийки, служить діспоузер — подрібнювач відходів продуктів. Подрібнювач перетворює шматки відходів від овочів, фруктів і інших продуктів в однорідну кашку, яка легко змивається водою. Практика показує, що при наявності діспоузера потреба чищення каналізаційних труб виникає на порядок рідше.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя