Як прочистити забиту трубу

19

Експлуатація каналізаційних систем нерідко пов’язана з необхідністю усунення засмічень. Але, перш ніж видаляти засмічення, слід визначити його тип, адже методи усунення засмічень різні.

Механічний засмічення каналізації

Як прочистити забиту трубу

Що це?

Вода в раковині або ванні стала погано зливатися, а то ще гірше — з’явився неприємний запах? Ці ознаки вказують на механічне засмічення. Це досить часте явище, оскільки при постійному використанні сантехнічних приладів у трубах накопичуються залишки їжі, волосся або шерсть тварин, дрібне сміття і т. п.

Як усунути?

Найчастіші механічні засмічення — неглибокі і легко усуваються звичайним вантузом. Щоб усунути засмічення в раковині або ванні, виконайте наступні дії:
1) закрийте переливний отвір (заткніть ганчіркою або заклейте скотчем);
2) притисніть вантуз до зливного отвору;
3) прокачайте вантузом повітря вгору-вниз, поки вода не піде, при необхідності повторіть ці операції.

Для усунення засмічень в унітазі використовують спеціальний вантуз з вузьким кільцем на кінці. В ідеалі діаметр цього кільця повинен відповідати діаметру зливного отвору. Вантуз необхідно притиснути до зливного отвору і качнути вперед-назад кілька разів. Якщо вода вільно пішла все зроблено правильно і засмічення усунуто!

Профілактика

Для профілактики цього типу засмічення встановіть в зливний отвір раковини або ванни уловлювач бруду, волосся і відходів (ще його називають «пастка», рідше «фільтр»). Він являє собою пластмасове, силіконове або металеве ситечко, яке виловлює найдрібніші частинки сміття.

Експлуатаційні засмічення

Що це?

Експлуатаційне засмічення виникає через нашарування змиваємих жирів та їх осідання на трубах.

Як усунути?

Усувають подібні засмічення різними хімічними засобами на основі їдких кислот або лугів, які роз’їдають відкладення на стінках труб. Для цього препарат заливають або засипають у злив або в каналізаційну трубу, вичікують вказаний в інструкції час і промивають гарячою водою. Прикладами таких засобів можуть служити «Сажотрус», «Бешкетник» і «Кріт».

Читайте по темі:  Чому варто купувати елітну сантехніку: у чому її переваги?

Профілактика

Раз в тиждень промивайте систему зливу великими обсягами окропу з розведеною в ньому содою. Зробіть так з кожним зливним отвором у вашому домі. Сода вступить в реакцію з рештою в трубі жирами, перетворивши їх на мило, цей процес називається «омилення жирів». З цієї ж причини соду не додають в супи.

Сифонне засмічення

Що це?

У випадках коли вантуз і хімічні засоби не дали потрібного ефекту, потрібно перевірити стан сифона — дуже часто засмічується саме він.

Як усунути?

Щоб позбутися від засмічення, необхідно прочистити сифон. Зробити це зовсім не складно:
1) підставте під сифон будь-яку порожню ємність — при відкручуванні з нього виллється деяка кількість води;
2) відкрутіть кришку на дні сифона;
3) прочистіть сам сифон, всі розбірні частини зніміть і промийте йоржиком;
4) при наявності прочисної спіралі заведіть її в каналізаційну трубу, обережно обертаючи за рукоятку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...