Дивись, як можна зробити туалет-теремок, і зроби своїми руками!

247

Туалет у вигляді теремка є відмінним варіантом для облаштування на заміській ділянці, як на дачі, так і при будинку постійного проживання.

Він відрізняється оригінальним зовнішнім виглядом, а також має нескладний пристрій, доступне для повторення своїми руками. Для виготовлення простого туалету-теремка буде потрібно мінімум інструменту і цілком поширені матеріали в невеликому обсязі.

Основою конструкції є простий і надійний дерев’яний каркас. Стінки і фронтони теремка в стандартному виконанні обшиваються шпунтованої вагонкою. Дах – двосхилий, з досить великим кутом нахилу. Нюанси складання і обробки детально описані нижче.

Туалет у вигляді теремка після складання встановлюється на підготовленій підставі. Воно являє собою яму, в яку закладається бетонне кільце, накрите згодом монолітною плитою.

Варіанти оформлення

Загальний зовнішній вигляд споруди практично однаковий у будь-якому виконанні. Це впізнаваний профіль казкового теремка, який в даному випадку є його спрощеною міні-копією. Урізноманітнити дизайн вуличного туалету можна кількома способами. В тому числі, трохи змінюючи його форму. Конструкція каркасу дозволяє це зробити, не втративши необхідної несучої здатності і міцності.

як зробити туалет-теремок

Істотно видозмінити виконання туалету-теремка можна за рахунок його обробки. Наприклад, для обшивки стін і фронтонів допустимо використовувати:

 • звичайну вагонку;
 • імітацію профільованого бруса;
 • блок-хаус;
 • обрізну дошку.

Оскільки споруда спочатку призначена для установки на відкритому повітрі, останній із запропонованих варіантів обробки краще не використовувати. Хоч це і найдешевший матеріал серед інших. Справа в тому, що із-за постійних перепадів температури і вологості в такій облицюванні згодом з’являться помітні зазори, що для теремка з такою функцією не дуже добре.

як зробити туалет-теремок

Вагонка і різна імітація, монтаж якої здійснюється за рахунок паза і шпильки, що виключає можливість появи зазорів навіть після багатьох років експлуатації. Крім того, така обробка більш акуратно виглядає, надаючи і без того оригінальній споруді презентабельності у зовнішньому вигляді.

Наступний спосіб урізноманітнити зовнішній дизайн туалету у вигляді теремка – застосування різних покрівельних матеріалів для облаштування даху. Для цих цілей найкращим чином підійде що-небудь з наступного:

 • профнастил;
 • металочерепиця;
 • ондулін;
 • гнучка черепиця.

як зробити туалет-теремок

Слід зазначити, що останній варіант трохи відрізняється від інших за технологією монтажу. Цей момент згадано нижче, в розділі з поетапним описом будівництва.

Читайте по темі:  Будинки з СІП панелей – особливості матеріалу, етапи і нюанси складання будови

Далі видозмінити споруду можна за рахунок застосування різних матеріалів для захисту та оздоблення деревини. Зовні і зсередини дерев’яну обшивку можна покрити:

 • фарбою бажаного кольору;
 • безбарвним лаком;
 • морилкою;
 • маслом для деревини.

як зробити туалет-теремок

Щоб не тільки прикрасити обробку, але і зробити її більш стійкою до мінливих погодних умов, можна застосувати випал. Вагонка спочатку обпалюють газовим пальником (бензинові використовувати не рекомендується) до отримання чорного кольору, і характерного рельєфу, після чого сажа знімається, а отримана поверхня покривається прозорим лаком або яким-небудь іншим захисним засобом. Оброблена в такий спосіб деревина стає більш стійкою до зовнішніх впливів, а також дорого виглядає при досить недорогий реалізації технології випалу.

Додатково дачний туалет можна дооформити різними дрібними украшательствами – підковами, химерними навісами, нестандартними щеколдами, дверними ручками та іншими деталями.

Виготовлення та облаштування туалету-теремка

як зробити туалет-теремок

Будівництво вуличного туалету у формі терема виконується покроково в кілька етапів:

 1. Підготовка матеріалів.
 2. Збірка каркаса.
 3. Обшивка стін і фронтонів.
 4. Настилання покрівельного матеріалу.
 5. Установка дверей.
 6. Підготовка майданчика під туалет.
 7. Установка туалету на місце і завершальні роботи.

Далі розглянуто основні нюанси по кожному з етапів на конкретному прикладі.

Підготовка матеріалів

Для виготовлення показаного на фото туалету будуть потрібні наступні матеріали:

 1. Дерев’яний брусок 50×50 мм
 2. Саморізи по дереву.
 3. Металеві пластини і куточки для зміцнення сполук каркаса.
 4. Оздоблення для стін і фронтону – вагонка, шпунтована дошка, імітація бруса або блок-хаус на вибір.
 5. Фурнітура – навіси, клямка дверна ручка.
 6. Покрівельний матеріал – профнастил, металочерепиця, м’яка черепиця.
 7. При використанні бітумної черепиці потрібно також OSB.

Все перераховане вище набувається в тій кількості, яка потрібна для будівництва туалету за конкретними розмірами. Для цього попередньо необхідно накидати креслення будівлі, і порахувати необхідну кількість того чи іншого матеріалу.

Також для облаштування підстави в даному випадку використовувалося бетонне кільце і була виготовлена монолітна плита. Відповідно, з матеріалів знадобиться цемент, пісок, щебінь та пиломатеріал для виготовлення опалубки.

Збірка каркаса

Несучий каркас збирається з дерев’яного 50-міліметрового бруска. На цьому етапі визначається загальна форма терема, яку, як було сказано вище, можна трохи видозмінити на свій розсуд. Наприклад, можна зробити трохи більший розвал бічних стінок – терем вийде більш просторим всередині і присадкуватим зовні. Щоб зробити його більш струнким», профіль бічних стінок потрібно виконати ближче до вертикальної площини.

Читайте по темі:  Як правильно класти мозаїку: покрокова інструкція

як зробити туалет-теремок

Складання каркаса зручніше за все починати з дверного короба. Далі до нього прикріплюються передні кутові стійки і кроквяні ноги даху. Для додання жорсткості конструкції крокви з’єднуються поперечними брусками в декількох місцях. Вся фронтальна частина каркаса туалету-теремка збирається на рівній горизонтальній поверхні. Це зручно і менш складно, ніж будувати так, як воно буде експлуатуватися.

За аналогією з передньою частиною каркаса збирається задня. Єдина відмінність тут – відсутність дверної коробки. Замість неї кроквяні ноги додатково з’єднуються на рівні верхньої частини опорних кутових стійок.

як зробити туалет-теремок

Після того, як передня і задня частини каркаса готові, вони з’єднуються між собою за допомогою все того ж дерев’яного бруска. У результаті виходить вже тривимірна конструкція, готова до обробки. З’єднання бруса у відповідальних місцях рекомендується додатково зміцнювати за допомогою металевих пластин і куточків.

як зробити туалет-теремок

Розміри каркасу можуть підбиратися індивідуально, на свій розсуд. В якості орієнтирів можна використовувати нижченаведені значення:

 • дверний отвір 800×2000 мм;
 • основа підлоги — 1200×1200 мм;
 • висота кутових стояків – 1600 мм (або на рівні очей стоїть людини);
 • відстань між верхніми торцями кутових стояків – 1400 мм (можна варіювати для отримання бажаної форми терема);
 • висота каркасу даху – така ж, як висота кутових стійок;
 • загальна висота туалету – 3200 мм

Зазначені розміри можна трохи змінити на свій розсуд.

Оздоблення

Отриманий каркас досить легко і просто обшивається класичної дерев’яною вагонкою або блок-хаусом. Така обробка нарізається за розмірами, і кріпиться за допомогою цвяхів. Слід зазначити, що для цих цілей краще використовувати нержавіючі цвяхи. Такі зазвичай застосовуються для оздоблення парної лазні – оцинковані, обміднені і так далі.

як зробити туалет-теремок

При використанні саморізів рекомендується попередньо свердлити отвори на 2/3 довжини кріплення. Діаметр свердла повинен бути на піврозміру-розмір меншим, ніж саморізи. Сверловка запобіжить розколювання деревини. Аналогічно цей прийом рекомендується використовувати при збірці каркаса. Так виходить довше, але якісніше, надійніше. Брак і псування матеріалу виключається, а довговічність дерев’яної конструкції збільшується в рази.

як зробити туалет-теремок

Вагонкою спочатку зашиваються бічні стінки. Краї оздоблювального матеріалу відрізаються врівень з бруском каркаса. Далі зашивається передня частина, включаючи фронтон. Торці підрізаній попередньо врівень з бруском вагонки сховаються за лицьовій обробкою, і не видно, якщо дивитися на туалет-теремок спереду (протягом усього строку експлуатації на нього тільки з такого ракурсу і дивляться).

Читайте по темі:  В чем преимущества охранной сигнализации для дома

як зробити туалет-теремок

Аналогічно відбувається задня стінка. Для обшивки дверей можна використовувати той же матеріал, що і для стін.

Покрівельний матеріал кріпиться до кроквяних ніг за допомогою саморізів. Рекомендується використовувати гідроізоляційний матеріал. Якщо в якості покрівельного матеріалу використовується гнучка черепиця, на кроквяних ногах попередньо нашивається підкладка з OSB. Показаним на фотографіях способом облаштовується коньок даху.

як зробити туалет-теремок

На конкретному прикладі двері виготовляється з трьох дюймовий дощок, скріплених з зворотної сторони брусками. З лицьового боку вона обшивається тієї ж вагонкою, єдина відмінність — це комбіноване вертикальне та діагональне розташування елементів, яке надає більш цікавий зовнішній вигляд. Після виготовлення двері встановлюється на каркасі отвору за допомогою двох навісів.

Підготовка майданчика та встановлення туалету-теремка

Основа під такий туалет можна реалізувати декількома способами. У будь-якому з варіантів попередньо необхідно вирити яму, і на її дно засипати дренажний шар з щебеню великої фракції. Стінки можна викласти з цегли, але набагато швидше і простіше буде встановлення бетонного кільця. Для будівництва вуличного туалету при будинку постійного проживання необхідно використовувати два-три таких кільця, щоб збільшити обсяг вигрібної ями, і скоротити проміжки між її відкачуванням.

як зробити туалет-теремок

Далі на бетонному кільці необхідно облаштувати платформу для установки зібраного терема. Самим надійним підставою буде бетонна плита. Для її виготовлення попередньо встановлюється опалубка з будівельної дошки і ламінованої фанери. Щоб плита вийшла міцною і довговічною, її необхідно армувати. Для цього перед заливкою бетону в’яжеться каркас із сталевої арматури (діаметру 10 мм буде більш ніж достатньо).

По завершенню підготовчих робіт в опалубку заливається бетон. Майданчик залишається на місяць до повного затвердіння розчину.

Орієнтовні розміри майданчика під туалет-теремок, описаний вище:

 • товщина плити 100-200 мм;
 • ширина плити – 1500 мм;
 • довжина плити – 1500 мм.

Щоб в туалеті не було неприємного запаху, плита-платформа облаштовується таким чином, щоб ззаду бетонне кільце можна було встановити витяжну трубу. За рахунок різниці тиску в ямі і на рівні даху запах з неї буде витягатися через трубу, а не через отвір всередині туалету.

як зробити туалет-теремок

На завершення будівництва дачного туалету залишається лише обладнати стульчак, захистити і декорувати деревину, встановити дверну ручку і клямку, вставити скло в залишений отвір для потрапляння сонячного світла.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя