Як вибрати двері для ванної та туалету враховуючи особливості цих приміщень

799

Перша відмінність, яке впадає в очі при виборі дверей у ванну або туалет – їх розміри. Якщо по висоті вони такі ж як і для інших кімнат, то їх ширина зазвичай становить 55 або 60 см. Але це далеко не єдиний параметр, на який треба звертати увагу, вибираючи які двері краще поставити у ванну і туалет – також доведеться визначитися з матеріалом, з якого вони зроблені, продумати систему вентиляції, спосіб закривання і підібрати фурнітуру. Також треба вирішити, встановлювати глухе дверне полотно або зі склом – у цьому питанні є не тільки естетичний, але і раціональний момент.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Двері з яким покриттям і наповненням краще встановлювати у ванну і туалет

Це питання в однаковій мірі залежить як від бажання встановити дверне полотно з певного матеріалу, так і від розмірів самої ванної кімнати.

Якщо вона настільки велика, що в ній є можливість розташувати закриту душову кабіну, ванну, унітаз, біде, умивальник і між усім цим, ще є простір для того, щоб зробити кілька кроків, то матеріал дверей не обмежений нічим, так як бризки води на неї швидше за все, не потраплять взагалі.

Якщо ж у ванній кімнаті не можна зробити жодного кроку, так як біля однієї стіни знаходиться ванна, біля іншої умивальник, а ззаду стоїть пральна машинка, то тут ясно, що на дверне полотно постійно буде впливати висока вологість і треба добирати відповідний матеріал і спосіб його обробки.

Чому міжкімнатні двері можуть жолобитися від вологи

Всі міжкімнатні двері складаються з внутрішнього каркаса і зовнішньої обробки. Основу внутрішнього каркаса можуть складати такі матеріали як: масив малоцінних порід дерева, ДСП і МДФ. Всі зазначені матеріали бояться вологи. Виробники гарантують стійкість дверей до вологості до 60%. Якщо вологість вища, то необхідно дивитися в бік скляних і пластикових дверей, про них поговоримо трохи пізніше.

Як вибрати двері для ванної та туалету
Двері з ДСП покриті МДФ панелями.
Як вибрати двері для ванної та туалету
Двері з масиву покриті МДФ панелями.
Як вибрати двері для ванної та туалету
Двері з МДФ.

Стійкість двері до вологи буде залежати від того, як якісно захищені від доступу вологи їх внутрішнє наповнення. Найбільше реагує на вологість двері виконані з масиву деревини. Більш стійкі двері з ДСП і МДФ.

Існує кілька слабких місць дверей щодо їх вологостійкості:

1. У деяких дверей захисне покриття наноситься окремо на саме полотно, а потім на його кромку. Таким чином між кромкою і полотном утворюється мало помітний стик. Негерметичний стик може бути причиною попадання вологи всередину дверного полотна. Що поступово буде приводити до псування полотна.

2. Верхній і нижній торець двері ніколи не покривається захисним матеріалом. Пряме попадання вологи на ці місця двері малоймовірно, але через них двері можуть накопичувати вологу з приміщення. Найкраще верхній і нижній торець двері обробити захисним лаком. Особливо це стосується дверей, що встановлюються в ванну.

Читайте по темі:  Всё, что вам нужно знать про скрытые двери

Далі розберемо, наскільки те або інше покриття здатне захистити двері від вологи.

Ламіновані двері

Одне з найбільш привабливих за вартістю покриттів. Являє собою папір, наклеєний на основу двері і покриту смолами. Виробники заявляють, що такі двері можуть вільно перебувати в приміщенні з вологістю до 60%.

Якісне ламіноване покриття досить зносостійкий матеріал, але проблема в тому, що багато виробників міжкімнатних дверей використовують покриття низького класу. Воно досить тонке, легко пошкоджується, а волога, яка потрапляє на пошкодження здатна призвести до набухання полотна дверей.

Ламінатин. Той же ламінат, але з поліпшеними характеристиками. Для його виготовлення застосовується більш товстий папір і покриття лаком виконується в кілька шарів. Це відображається на якості кінцевої продукції і її вартості, яка дещо вища, ніж у стандартного ламінату.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Двері покриті ПВХ плівкою

У цьому випадку каркас дверей зроблений з дерева та МДФ, а ПВХ нанесено на його поверхню, яка після цього не боїться вологи, може чиститися із застосуванням хімічно активних речовин і володіє хорошою зносостійкістю. Плівка може бути різного кольору і текстури, тому завдання як вибрати двері у ванну і туалет за кольором, тут не так актуальне, як у випадку з повністю пластиковими дверними полотнами. До недоліків такого покриття відноситься все те ж наявність у складі хлориду (в межах норми, за запевненням виробників) і ймовірність розшарування полотна двері – після чого всередину каркаса почне потрапляти волога.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Двері покриті екошпоном

Той же пластик, але зроблений за іншою технологією – в його основі містяться деревні волокна, а в якості сполучного матеріалу використовується пластикат, не містить шкідливих речовин. Зовні екошпон імітує структуру дерева, але набагато міцніше свого «прототипу» в плані зносостійкості, повністю несприйнятливий до вологи і навіть при нагріванні не виділяє в повітря шкідливих людині речовин – такі двері можна встановлювати навіть для алергетиків.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Двері покриті шпоном

Внутрішнє наповнення може бути зроблено з бюджетних порід дерева або ДСП. Зовні двері покриваються шпоном цінних порід дерева. Прийнято вважати, що дерев’яні двері можна встановлювати в приміщеннях з високою вологістю, але якщо вона вкрита хорошим лаком, емаллю або фарбою, то вологість не матиме великого впливу на її внутрішні компоненти. Однак якщо у вашій ванній кімнаті спостерігається підвищена вологість, то краще віддати перевагу шпонованим дверям з ДСП. Шпон є найдорожчим покриттям, так як це натуральний матеріал, але по стійкості до вологи, це не найкраще покриття для дверей.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Пластикові двері

Порівняно недавно на ринку з’явилися двері повністю виконані з пластику. У них немає нічого спільного з дверима зробленими з ПВХ профілю, які схожі на вікно. Це міжкімнатні пластикові двері, які мають такий же вигляд як і інші двері, виконані з інших матеріалів. Виготовляються вони з недорогого і довговічного матеріалу не піддається впливу цвілі, грибків і не сприйнятливого до вологи. Порожнину двері може заповнюватися пінополістиролом, тому вони володіють відмінною звукоізоляцією, теплоізоляцією і повністю стійкі до вологи.

У таких дверей є тільки два недоліки – в основному всі пропоновані моделі білого кольору, хоча можна знайти і інше забарвлення, а також наявність у компонентах матеріалу хлориду. Втім, сертифікована продукція пройшла всі необхідні випробування та має відповідні сертифікати якості.

Читайте по темі:  Дерев'яні міжкімнатні двері: різновиди та переваги

Як вибрати двері для ванної та туалету

Скляні двері

Ідеальний варіант для ванної кімнати у всіх відносинах. Цей матеріал дасть фору іншим по практичності і естетичних міркувань, але володіє двома недоліками – таке дверне полотно досить важке, а значить вимагає якісної фурнітури. Також доведеться заплатити за якість – за ціною такі двері перевершує всі інші аналоги.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Який спосіб відкривання дверей краще

По способам закривання найпопулярнішими є – розпашні, що розсуваються і розкладні двері. У кожного з них є свої переваги і недоліки, які треба враховувати перед тим, як прийняти рішення про покупку.

Розпашні

Це класичне рішення, яке застосовується найчастіше. Крім звичної конструкції у них є окрема перевага – можливість установки порогів, що покращує звукоізоляцію. Недолік у цього рішення тільки один – такі двері завжди вимагають наявності певного вільного місця навколо неї, але, відверто кажучи, складно уявити, чим можна зайняти.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Зсувні

Так, вони економлять місце, але вирішуючи якісь двері ставити у ванну і туалет не варто відразу зупиняти на них свій вибір, особливо якщо вони пропонуються в класичному виконанні. Справа в тому, що між таким дверним полотном і підлогою завжди є щілина, а значить у таких дверей практично відсутня звуко і теплозоляція, що є критичними вадами для санвузлів.

Якщо є гостра необхідність встановити саме таку модель (наприклад, двері ванної при відкритті перекривають кімнату або коридор дуже вузький), то краще вибирати касетні двері, які відкриваються ховаючись в стіну. У таких моделей недоліки розсувних дверей зведені до мінімуму, але при покупці треба обговорити умови гарантійного обслуговування, адже якщо вони зламаються, то доведеться розбирати стіну.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Складні

Їх можна розглядати як різновид зсувних, але з однією істотною обмовкою – їм не потрібно додаткове місце для відкривання – ні стіни, ні біля неї. Конструктивно вони виготовляються в двох різновидах книжка і гармошка. У першому випадку це дві половинки, а в другому – три і більше частин. Крім поганої звукоізоляції, до недоліків додається те, що такі двері «з’їдають» частину дверного отвору, яку вони займають в складеному вигляді. Як підсумок – від 55-60 см залишається 40-45.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Прозорість полотна дверей

Зрозуміло, тут мається на увазі не прозорість в прямому сенсі, а наявність у двері матових або тонованих скляних вставок – крізь них нічого не видно, але вони принаймні дозволяють зрозуміти чи є хтось у ванній чи ні.

Якщо підходити до цього питання з естетичної точки зору, то тут ніяких рекомендацій бути не може – це виключно справа смаку – багато дверей зі склом виглядають просто чудово.

Якщо ж розглядати такі двері виключно з практичної сторони, то треба звертати увагу на такі моменти:

  • Звукоізоляція. Хороший її рівень забезпечується тільки товстим і щільним дверним полотном. Скляні вставки, якщо вони не зроблені з декількох шарів, обов’язково будуть погіршувати звукоізоляцію. Якщо цей момент є одним з ключових, то потрібні глухі двері.
  • Вільно-Зайнято. При наявності скляних вставок це питання буде вирішене без зайвих слів, що особливо оцінять у великих сім’ях.
  • Здається, світло скрізь вимкнено. Якщо думка помилково, то переконатися в цьому можна не відкриваючи по черзі всі двері.

Як підсумок – ідеальний варіант це якісні двері з невеликими вставками з товстого скла. Такий його різновид як триплекс робиться двох або тришаровий.

Читайте по темі:  Двері з якою обробкою кращі: шпоновані, ламіновані або з ПВХ плівкою

Як вибрати двері для ванної та туалету

В якому випадку необхідна вентиляційна решітка для дверей

Якщо у ванній кімнаті погана вентиляція, то ознаки цього явища будуть проявлятися після кожного купання – це конденсат на стінах, дверях і запітніле дзеркало, яке треба протирати, щоб побачити своє відображення.

Утворення конденсату відбувається з-за різниці температур полотна дверей і повітря, що нагрівається в ванній кімнаті. Щоб зменшити цю різницю, необхідно або придбати двері з вентиляційними гратами, або потім встановити їх окремо. Це питання необхідно вирішити перед тим як вибрати двері для ванної та туалету. Окрема установка вимагає свердління двері, що не бажано.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Якщо з якихось причин природна вентиляція не справляється зі своїм завданням, єдиний вихід отримати суху ванну без грибків і цвілі – встановлення штучної (примусової) вентиляції. Її задача така ж – забезпечити рух повітря у ванній кімнаті, щоб постійно перемішувалися гарячі й холодні шари. Найчастіше для цієї мети застосовується вентилятор, який встановлюється на вентиляційному отворі. Він може включатися вручну, разом з освітлення ванної кімнати або в призначений час, якщо модель обладнана таймером. Такий спосіб вентиляції називається витяжним, коли тепле повітря витягується з приміщення на вулицю, а з коридору йому на зміну заходить новий.

Якщо є проблема з відведенням повітря, то робиться припливна вентиляція – коли повітря накачується в приміщення ззовні, а потім циркулює природним способом за рахунок різниці в тиску.

В особливо важких випадках, коли немає ніякої можливості налагодити природний рух повітряних мас, вдаються до створення вентиляції змішаного типу. У цьому випадку свіже повітря забирається зовні через один канал вентиляції, а відпрацьований виводиться через інший. Якщо є необхідність і можливість встановити змішаний тип вентиляції, то ставити в двері вентиляційні решітки або втулки, швидше за все не знадобиться.

Яку фурнітуру краще використовувати для дверей у ванну і туалет

Якщо в житлову кімнату необов’язково встановлювати ручку з замком, то для туалету або ванної кімнати це нагальна необхідність. Існує кілька різновидів замикаючих пристроїв, а яке з них вибрати, треба вирішувати, виходячи з матеріалу двері і особистих переваг:

Вбудований фіксатор

Це самий економний варіант комплектації та вартості монтажу. Являє собою звичайну ручку, всередину якої вбудована засувка, яка в одному з положень перешкоджає провертанню механізму. Для встановлення її в двері досить дрилем просвердлити два отвори – одне крізь полотно дверей, а друге з його торця.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Окремий фіксатор

У цьому випадку окремо купується дверна ручка і клямка, яка може бути врізна і накладною. У другому випадку часто замість замку встановлюють засувку (шпінгалет), яка має практично необмежений термін служби. Такий вид фурнітури вважається самим невибагливим і надійним.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Сантехнічний замок

По суті, це стандартний врізний замок, тільки спрощеної конструкції і тільки з одним язичком – він одночасно фіксує двері в закритому положенні і в свою чергу стопориться фіксатором, що розташовується усередині механізму замка. Принцип дії такий же, як у замку з вбудованим фіксатором, але сам механізм надійніше і вимагає великих зусиль при монтажі в дверне полотно – якщо замовляти цю послугу окремо, то різниця в ціні майже в два рази.

Як вибрати двері для ванної та туалету

Відмінність засувок для міжкімнатних дверей, включаючи ті, що встановлюються у ванну і туалет – немає потреби у високій секретності замкового механізму. Максимум що він повинен забезпечувати – запобігати випадковому відкриттю дверей, якщо здається, що всередині нікого немає. Найчастіше в таких замках є спеціальний отвір, що дозволяє відкрити його за допомогою шпильки – цей запобіжний захід може стати в нагоді, якщо у ванній випадково закриється дитина.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (3 оценок, среднее: 4,67 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя