Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

868

Здавалося б, саме перше і логічне з чим потрібно визначитися, вирішуючи як вибрати вхідні двері в квартиру – купити її з дерев’яним або металевим полотном – але відповідь тут може бути тільки одна. Сучасні реалії показують, що в багатоповерховому будинку часто живуть на рідкість нецікаві сусіди, чим із задоволенням користуються квартирні злодії, яким зазвичай треба зовсім небагато часу, щоб проникнути всередину.

Особливо радує цих товаришів наявність дерев’яних дверей, адже будь-яка з них безшумно і за лічені секунди виламується фомкою з петель, проти чого безсилий навіть найскладніший замок. Як підсумок – двері повинна бути сталеві, які за будь-яких обставин змусить зломщика витратити на її розкриття не менше півгодини часу, а отже – з високою часткою ймовірності просто відмовитися від цієї затії. Головне питання вирішене – далі в деталях розберемо, як вибрати вхідні металеві двері в квартиру.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Якою повинна бути конструкція якісних вхідних металевих дверей

З точки зору надійності металеві двері треба вибирати за такими критеріями: товщина металевого профілю (основи), товщина зовнішнього сталевого листа і наявність ребер жорсткості. З одного боку чим наявні всі ці значення, то двері будуть міцнішими. З іншого – з цієї ж причини можливо невиправдане збільшення ваги всієї конструкції, результатом чого стане велика інерція при її відкриванні і швидкий знос петель.

Будова металевих вхідних дверей

Спершу розглянемо з яких елементів повинна складатися якісні вхідні металеві двері. З П-образного профілю збирається замкнутий дверний каркас, на який точковим зварюванням кріпиться сталевий лист. З внутрішньої сторони якісних дверей є ребра жорсткості – як мінімум два вертикальних і три горизонтальних. В залежності від розташування замку, середнє ребро жорсткості може бути цілісним або розділятися в замковій зоні. В залежності від моделі замку, розміщуються ригелі та їх тяги, а також замкова бронепластина. Між ребрами жорсткості вкладається утеплювач. З внутрішньої сторони двері закривається МДФ-панеллю або іншим відповідним матеріалом. На дверну коробку двері навішується на петлі з підшипниками – інші просто не витримають її ваги. Додатковим захистом від виламування дверей з коробки служить протизйомний штир, який висувається з дверного полотна при його закритті.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

1. Ребро жорсткості.
2. МДФ панель.
3. Утеплювач.
4. Тяга ригеля.

5. Бронепластина на замок.
6. Ущільнювач.
7. Коробка.
8. Дверне полотно.

9. Петля з підшипником.
10. Зовнішня притискна планка.
11. Металевий лист.
12. Протизйомний штир.

Дверна коробка

Існує безліч різновидів дверних коробок. Найбільше поширення отримали коробки виготовлені з кутника, профільної труби і гнутого листа. Оптимальним варіантом для її виготовлення буде профільна труба з перетином металу 3-5 мм. Використання коробок зроблених з куточка або гнутого листа не рекомендується, так як ці конструкції сильніше схильні до деформації скручування і вигину. Профільна труба, крім більшої стійкості, зручніше в монтажі і краще закріплюється в стіні.

Коробки з профільної труби можуть мати такі різновиди:

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Дверна коробка з профільної труби 50×25 мм і 16×4 мм.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Дверна коробка з профільної труби 50×25 мм і 40×25 мм

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Коробка з профільної труби 60×30 мм. і 16×16 мм.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Дверна коробка з профільної труби 50×25 мм і 40×25 мм. з бронеполосою.

Коробки з гнутого листа мають непогану звуко – і теплоізоляцію, але програють коробкам з профільної труби по міцності.

Найбільш поширеними є такі види коробок їх гнутого листа:

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

На обох стійках дверної коробки приварюються монтажні пластини, за допомогою яких коробка кріпиться в прорізі. Кількість монтажних пластин, як правило, по 3 – 4 штуки з кожної сторони.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Одна з вертикальних стійок дверної коробки є несучою, до неї приварюються дверні петлі і в ній же виготовляються отвори під протизнімні штирі.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Друга стійка є замковою і в ній робляться отвори під ригелі замка.

Важливим елементом дверної коробки є притвор. Він служить для встановлення ущільнювача. Існують коробки з одним, двома і навіть трьома притворами. Як показує практика, при наявності гарного ущільнювача, цілком достатньо і одного притвору, все інше буде зайвим і спричинить переплату коштів.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Коробка з двома притворами.

Наступний важливий елемент дверної коробки це наличники. Крім декоративної вони виконують і захисну функцію. Перекриваючи монтажні шви вони перешкоджають проникненню зловмисників до монтажних елементів і не дають можливості завести фомку за стійки коробки.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Товщина дверного полотна

Задається шириною профілю, з якого зроблено основа двері. Стандартний розмір для квартири близько 50-70 мм, а якщо робиться вуличні двері, то їх товщина може бути збільшена до 100 мм. З точки зору надійності, безпеки та ізоляційних властивостей, чим товщі двері тим краще, але збільшена інерція зробить її більш травмонебезпечними, тому краще все-таки зупинитися на варіанті близькому до стандартного.

Читайте по темі:  Сучасні розпашні ворота з сендвіч панелей: основні переваги

Зовнішній і внутрішній сталеві листи

Саме від цих елементів залежить стійкість двері до злому і її вага. На дешеві дверні полотна приварюються листи товщиною від 0,5 до 1,5 мм, більшість з яких без особливих складнощів розкриваються консервним ножем. Робити ж товщину надмірно великою теж не рекомендується, так як з певного моменту підвищується тільки вага двері без збільшення її захисних властивостей. Золотою серединою є розмір в 2 – 3 мм, що забезпечує хороший захист замка і комфортне використання дверей.

Деякі виробники в якості маркетингового ходу пропонують нібито посилені двері, на яких є додатковий сталевий лист з внутрішньої сторони. Безсумнівно, це дещо збільшує їх міцність, але за великим рахунком, недоцільно, так як для проникнення в квартиру квартирному злодієві достатньо впорається із зовнішнім листом. Додатковий мінус такої конструкції виявляється при необхідності ремонтувати замок, доступ до якого або заблокований або можливий тільки через спеціально вирізаний лючок.

Для збільшення міцності двері оптимальним варіантом буде використання двох металевих листів, а одного зовнішнього, товщиною 3 мм. Це збільшить загальну міцність конструкції і зменшить її вагу, а значить, і навантаження на дверні петлі.

Ребра жорсткості

Їх завдання – протистояти скручуючим навантаженням, які виникають при грубому силовому злому, коли зловмисники намагаються відігнуть верхню або нижню частину полотна двері, або ж віджати його з дверної коробки.

Всього існує три системи розташування ребер жорсткості:

 • поздовжня, коли вони наварювалися зверху вниз;
 • поперечна, з горизонтальним розташуванням;
 • комбінована, з використанням поздовжнього і поперечного, розташування.

Для надання дверному полотну максимальної міцності ребра жорсткості повинні бути комбінованими, тобто розташовуватися як уздовж, так і впоперек дверного полотна. Приклад такі двері ви можете бачити на наведеному зображенні.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Чим грішать виробники китайських дверей

В першу чергу це навіть не якість, а товщина металу, яка в деяких дверях, добре якщо досягає 1 мм. Перевірити це дуже просто – достатньо спробувати продавити металевий лист дверного полотна, якщо він хоча б трохи деформується, то ні про який захист не може бути й мови. Відповідно, неякісного «китайця» можна розпізнати по вазі – такі двері «затягнуть» не більше ніж на 40 – 50 кг.

Непрямі ознаки поганої двері, це дуже яскрава блискуча фарба і низьке розташування дверного вічка. Наступна проблема китайських дверей – це низька надійність системи запирання – їх замки невідомих виробників часто «люфтят» за виліт ригелів, а знайти комплектуючі до них практично неможливо.

В якості наповнювача в таких дверях іноді використовують пористий картон, зрозуміло, що говорити про жорсткість полотна в цьому випадку не доводиться.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Якщо питання ціни не стоїть на першому плані, то перед тим як вибрати металеві двері в квартиру треба переконатися, що це не китайська підробка від невідомих виробників, яку зловмисники розкриють так само швидко, як і дерев’яні.

Ізоляція дверей

Якісно зроблена ізоляція захищає приміщення від сторонніх звуків, запахів і витоку тепла. Крім того комплексна установка ізоляційних матеріалів покращує вигляд дверей, так як передбачає обробку зовнішнього полотна і якісне виконання укосів.

Перший етап ізоляції – це заповнення технічних порожнеч усередині двері між ребрами жорсткості.

Найчастіше для цього застосовується мінеральна вата, яка володіє комплексною дією – вона працює як тепло-і звукоізолятор, не горить і екологічно нешкідлива.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Деякі виробники в якості наповнювача використовують пінополіуретан або пінополістирол. До переваг даних матеріалів можна віднести те, що вони не здатні накопичувати вологу. Однак якщо ви вибираєте двері в квартиру, то для вас це не буде настільки актуально. Недоліком даних утеплювачів є їх пожежонебезпечність. Перевагою застосування даних матеріалів для заповнення пустот двері є те, що це досить щільні матеріали і у дверей, в які вони встановлені, не спостерігається ефекту барабана, якщо в неї постукати.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Другий момент пов’язаний з ізоляцією – це наявність якісного ущільнювача по всьому периметру дверей. Гумові або силіконові ущільнювачі – вони не тільки підвищують звукоізоляцію, але й перешкоджають потраплянню в квартиру запахів з коридору, що особливо актуально за наявності курців сусідів. Вибираючи двері можна наткнутися на пропозиції з одним, двома або навіть трьома контурами ущільнювачів. Останній варіант за запевненням продавців в обов’язковому порядку гарантує повний захист від усього, що тільки можна придумати, але якщо прислухатися до практиків, то вони в один голос стверджують, що з поставленим завданням відмінно впорається і один контур, якщо він зроблений з якісного матеріалу, а саме полотно дверей добре підігнано. Навіть два рекомендують ставити виключно для страховки – радше «на всяк випадок», ніж за серйозної необхідності.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Обробка укосів. Яка б не були двері чудові, але якщо після її установки залишилися щілини в стіні, то запахи і звуки будуть вільно проходити через них в квартиру.

Якісно зроблена двері і ізоляція гасять більшість зовнішніх звуків, але встановлюючи її в квартиру не слід очікувати повної звукоізоляції, так як існують так звані структурні звуки, що передаються в твердій речовині, зокрема стінах. Тому не варто чекати від дверей, що вони повністю заглушать шум ліфта чи впораються із зовнішніми звуками при «голих» стінах. Але якщо до цього у вас були дерев’яні двері, то поставивши якісні металеві ви відразу відчуєте комфорт в плані ізоляції від зовнішнього світу.

Читайте по темі:  Дерев'яні міжкімнатні двері: різновиди та переваги

Дверні замки

Повністю розглянути всі нюанси встановлення замків не можна через велику кількість їх різновидів. Кожна модель має свої індивідуальні особливості, що впливає на її установку і подальшу експлуатацію, але є основні правила, рекомендовані для дотримання:

Замок повинен відповідати дверям

Неміцне дверне полотно або замок (нехай навіть і два, зроблений з незрозумілих матеріалів, в однаковій мірі будуть слабкою ланкою щодо захисних властивостях всієї конструкції, ласим для домушника.

Різновид замка і необхідність засувки

Для квартирної двері потрібен врізний замок, механізм якого поміщається всередину дверного полотна. Навісні або накладні аналоги не є надійними і від їх використання необхідно відмовитися відразу. Засувка дуже спрощує експлуатацію сучасної двері, а зокрема її замикання. Якщо скоби не буде, то щоб провернути замок, дверне полотно доведеться тягнути або штовхати.

Кількість замків

Тут враховуються два питання – безпеки і передбачливості. У першому випадку враховується той факт, що два замка це подвійна робота зломщикові – два набори різних інструментів, вдвічі більший проміжок часу, необхідний для розкриття, а відповідно і збільшені шанси попастися «на гарячому». Друга причина це банальна перестраховка – якщо один із замків поламається, то його можна не поспішаючи відремонтувати або замінити, користуючись в цей час іншим.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Тип замка

Якщо встановлювати два запірних механізмів, то немає ніякого сенсу купувати однакові їх різновиди – якщо злодій вміє розкривати замки певної конструкції, то втрата часу для нього виявиться несуттєвою. З цієї причини рекомендують встановлювати механізми різних конструкцій – циліндровий і сувальдний.

Циліндровий вважається більш складним для інтелектуального розтину – його секретна частина складається з безлічі так званих пінів. Щоб замок провернувся, їх треба розташувати в певному порядку. Недоліком циліндрового замку вважається відносна крихкість і розташування – секретний механізм «визирає» за межі дверного полотна, з-за чого його можна спробувати просто вибити.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Сувальдний замок складається з товстих пластин, які називаються сувальди – звідси і його назва. Розкрити такий замок простіше, але от зламати набагато складніше, так як його механізм повністю захований в товщі двері.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Зрозуміло, все не так просто, як здається на перший погляд. Виробники замків постійно вдосконалюють свої пристрої, роблячи їх все більш надійними, але правило свідчить, що все закрите однією людиною може бути відкрито іншим, все ще в силі. Як підсумок, вирішуючи які вхідні двері краще встановити в квартиру, наполегливо рекомендується вибрати модель з двома замками різних конструкцій. Від навичок професіонала 100% гарантії не дає, але дрібних шахраїв, яких насправді більшість, відлякає однозначно.

Додаткові системи захисту

Кожна з них покликана ускладнити завдання потенційному зломщику, тому, якщо питання безпеки стоїть на першому місці, варто дізнатися що з переліченого входить в комплект дверей, а що можна встановити окремо.

Дверні петлі. Петлі якими оснащуються двері можуть бути прихованими або зовнішніми. Зовнішні петлі приварюються до дверного полотна і стійки коробки. Так як двері важкі, то петлі ставляться дуже потужні і деякі вважають, що це псує зовнішній вигляд дверей.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Зовнішні петлі.

За заявою продавців, основним недоліком зовнішніх петель є, то що будь-хто має до них доступ і їх можна легко зрізати, а приховані петлі позбавлені цього недоліку.

Насправді це просто маркетинговий хід і приховані петлі мають деякі недоліки:

 • Вони збільшують вартість конструкції.
 • Так як петлі ховаються в спеціальних пазухах, то зменшується корисний отвір дверей.
 • Двері оснащені такими петлями мають менший кут відкривання.
 • Є велика ймовірність, що в результаті надмірного відкривання дверей, на кут більший передбаченого, може деформуватися дверна коробка.
 • Посадкові місця для прихованих петель в кілька раз знижують жорсткість рами.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Зрізати петлі відкритого типу не так просто. Крім цього всі двері з таких видів петель оснащуються протизйомними штирями, які не дозволять зняти двері навіть при зрізаних петлях. Тому тип петель ніяк не буде впливати на взломостійкість дверей. Набагато легше буде розкрити замок, ніж створювати стільки шуму зрізуючи петлі.

Протизнімні штирі. Розташовуються в дверному полотні і заходять всередину дверної коробки. Потрібні на випадок силового злому – якщо зловмисникові навіть вдасться зрізати петлі, то витягнути дверне полотно з отвору він не зможе.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Нічна засувка. Найпростіший механізм, який встановлюється на внутрішній стороні дверного полотна і , що приводиться в дію вручну. Зовні доступу до нього немає ніякого, тому зломщикові не допоможе жоден інструмент.

Дверне вічко. Тут вимога лише одна – широкий кут огляду, що дозволяє бачити все, що відбувається зовні.

Відкривання назовні або всередину. Однозначно, перший варіант кращий, оскільки полотно, що відкривається всередину можна видавити домкратом. Якщо з якихось причин відкривання все-таки повинно виконуватися всередину, бажано встановити другі додаткові двері.

Зовнішня обробка дверей

Її завдання не лише надавати поверхні двері відповідний вид – зовнішня обробка повинна бути по можливості вандалостойкою і витримувати вплив сонячного ультрафіолету і атмосферних опадів. З цієї причини, для вуличних дверей не можна використовувати покриття з деревних матеріалів, що можуть набрати вологу – ДСП, МДФ і їм подібні.

Читайте по темі:  Як розібратися в різноманітті видів дверних петель

Дерматин

В пору появи металевих дверей на ринку використання цього матеріалу у вигляді оббивки було ускладненим з банальної причини – до дерев’яних дверей дерматин прибивался цвяхами, а до залізним його доводилося кріпити іншими способами. Внаслідок цього, зі сталевими конструкціями дерматин деякий час практично не використовувався, за рідкісним винятком. Зараз для любителів шкірозамінника на ринку є накладки, які роблять технологію кріплення дерматину максимально простою:

 • Сталевий лист очищається і знежирюється.
 • У потрібних місцях на нього наклеюються основи накладок.
 • На двері укладається поролон або подібний матеріал, а на нього дерматин.
 • Верхня сторона накладок притискає кожзам до дверного полотна. При цьому вільні ділянки поролона розтягують дерматин.
 • Між накладками можна натягнути дріт – умільцями придумано безліч схем для різноманітних малюнків.

Основний недолік дерматину – слабка опірність до механічних пошкоджень, особливо від гострих предметів.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Обробка панелями

Порівняно новий вид обробки, при використанні якого застосовуються панелі з деревних або пластикових матеріалів, товщиною до 20 мм. Їх головні переваги це простота монтажу і широка гамма кольорів і відтінків, чим не можуть похвалитися дерматинові матеріали.
На вітчизняному ринку в першу чергу з’явилися панелі з пластика, якими декорувалися італійські та іспанські двері, а з розвитком ринку їх стали випускати і місцеві виробники. Дерев’яні панелі позиціонуються як продукція еліт класу, що відповідає вартості – з вигляду такі двері важко відрізнити від тих, що зроблені з натурального дуба, вільхи, сосни або смереки.

По виду декоративні панелі можуть бути з плоским або об’ємним малюнком. У першому випадку використовується тонкий пластик або МДФ, які покриваються плівкою. Для об’ємних беруть фанеру, якісний МДФ, натуральний масив, на яких фрезером вирізається потрібний малюнок, а потім панель покривається плівкою, лакується і тонується, якщо це масив.

Недолік панелей такий же як і у дерматину – низька вандалостойкость. Для підвищення їх міцності на поверхню напилюється додатковий шар пластику, але повністю проблему це не вирішує, а вартість цієї процедури досить висока.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Молоткова фарба

Пофарбовані нею поверхні мають характерний вигляд – створюється враження, що їх пофарбували, фарбу побили молотком, а потім покрили лаком, але малюнки виходять досить непомітні і красиві. Такий ефект виходить завдяки наявності у складі алюмінієвої пудри.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Крім зовнішнього вигляду ця фарба володіє рядом переваг, які й вивели її в ряд лідерів по зовнішній обробці:

 • Підходить до будь-яких поверхонь.
 • Структура фарби маскує подряпини і нерівності, тому не вимагає попереднього грунтування.
 • Фарба добре чіпляється за поверхню і швидко сохне.
 • Велика колірна гамма.
 • Проста в обігу – вже продається в готовому вигляді, готова до застосування.

Розрізняють наступні типи такого забарвлення:

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Антик.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Оксамит.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Крокодил.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Муар.

Як вибрати вхідні металеві двері в квартиру

Шагрень.

Поверхня, покрита молотковою фарбою, стає повітронепроникної, стійкою до різних погодних умов, ультрафіолету, агресивних рідин, механічних впливів, вібрації і перепадів температури, що надає їй вандалостійкі властивості.

Як правильно зробити замовлення дверей

Навіть якщо в магазині вже сподобалися конкретні вхідні двері в квартиру, яку вибрати остаточно доведеться вирішувати з менеджером у відділі. Це неминуче зло або навпаки, якщо консультант грамотний і компетентний. У будь-якому випадку йому можна і потрібно задати всі питання, розповісти про будь-які сумніви щодо дверей в цілому і їх деталей, які з’явилися в процесі вибору, попросити попередньо розрахувати вартість установки.

Про що розповість консультант

По тому, як людина буде відповідати на всі поставлені питання, можна зробити висновок не тільки про нього самого, але і про компанії в цілому. Люди не народжуються технічно підкованими – якщо у продавця дійсно великі знання, грамотно відповідає на питання і знаходить відповіді на заперечення, значить він досить давно працює на своєму місці і регулярно проходить тренінги для підвищення кваліфікації. Це говорить про відповідальний підхід компанії до роботи з клієнтами, а значить, з високою часткою ймовірності, до процесу виробництва своєї продукції в цілому.

Якщо ж все буде з точністю до навпаки – консультант стоїть в магазині просто «для галочки», може не знати навіть назв комплектуючих дверей і втрачається при елементарних питаннях про вартість і терміни установки, то як мінімум реалізація у компанії-виробника налагоджена не дуже гарно.

Зрозуміло, може бути і таке що спілкуватися доводиться з новачком, але серйозні продажники в першу чергу вчать «студентів» не брехати про товар, а якщо в нього ще не вистачає знань, то запросити для розмови з клієнтом більш компетентного фахівця.

Гарантійне обслуговування

Банальні питання про термін роботи компанії-виробника на ринку, звідки вона взагалі взялася і як розвивалася, допоможуть передбачити її дії працівників у разі поломки або виявлення браку якої-небудь комплектуючої. Додатково не треба соромитися безпосередньо ставити питання про гарантійне обслуговування – де і як воно буде проводитися, в які терміни, хто за нього відповідає і які можуть бути причини відмови у гарантії. Всі ці моменти треба з’ясовувати «до» того, як двері будуть придбані та встановлені, тому що потім, якщо замовлення робилося у однодненників, скаржитися швидше за все буде нікуди.

Важливий момент – крім логічних міркувань, буде корисно довіритися своїй інтуїції. Якщо при спілкуванні з консультантами створюється стійке враження, що «якось все не так», то краще відкласти покупку і вивчити каталоги вдома в спокійній обстановці. Якщо у компанії немає каталогів, які можна вивчити будинку або на сайті, де вони викладені – з нею точно щось не так.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (4 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Завантаження...