Двері з якою обробкою кращі: шпоновані, ламіновані або з ПВХ плівкою

2391

Щоб визначити які двері краще: шпоновані, ламіновані або ПВХ, ми порівняємо дані матеріали обробки по ряду параметрів. У кожного покриття є свої позитивні і негативні сторони. Навіть найдорожче покриття не позбавлене недоліків. Крім цього, на кухні, у ванній або вітальні,  вимоги, що пред’являються до дверей дещо різняться. Також важливим фактором буде бюджет, на який можна розраховувати при плануванні такої покупки. Вибір для порівняння, зазначених матеріалів оздоблення дверей, обумовлений їх найбільшою популярністю серед споживачів.

Двері з якою обробкою краще

Що являє собою кожен тип обробки дверей

Головна задача, яка стоїть на будь-якому виробництві – здешевлення продукції при збереженні якості. Так як при виготовленні дверей найчастіше застосовуються матеріали відмінні від вихідних (якщо раніше вони робилися з масиву деревини, то тепер це скоріше вважається розкішшю), змінилися і самі стандарти. Ясно, що однозначного вирішення, наприклад, що краще – двері ПВХ або шпон, не може бути, кожне покриття має свої особливості. Для початку розглянемо, кожен матеріал і його складові елементи.

Шпоновані двері

Зовні, двері з цього матеріалу ближче всього до класичних конструкцій з масиву – у цих моделей такий же малюнок поверхні, схожі експлуатаційні властивості, але вартість їх значно нижча. Це пояснюється конструкційними особливостями, адже шпон – це тонкий зріз дерева, товщиною від 0,2 до 5 мм і він наклеюється на зовнішню частину дверної поверхні.

Внутрішня частина виготовляється або з цільного масиву менш дорогих сортві деревини, або з ДСП і МДФ. Ще один варіант це каркас, з соснових брусків, порожнини в якому заповнюються картонним стільниковим наповнювачем і обшивають листами МДФ. У такої конструкції значно менша вага, ніж у моделей з масиву, але вона є і дещо менш міцнішою.

Шар шпону приклеюється на готовий каркас методом гарячого вакуумного пресування, що забезпечує міцність і довговічність кріплення. Для максимального збереження зовнішнього вигляду, готові двері покриваються лаком – це підкреслює малюнок деревини, захищає шар шпону від ультрафіолету і механічних впливів.

Як підсумок, шпоновані двері, зовні не відрізняються від виготовлених з масиву – непрофесіоналові їх видасть хіба що менша вага конструкції, але для міжкімнатних моделей це скоріше перевага. Так як такі двері виготовляються з різних штучних матеріалів, то вони менш чутливі до перепадів температури, а низька, в порівнянні з моделями з масиву, вартість робить цей варіант одним з кращих рішень для покупки.

Загальний недолік таких дверних полотен притаманний усім дерев’яним моделям без спеціальної обробки їх краще не встановлювати у вологих приміщеннях. Також шпоновані двері краще не ставити на те місце, куди падає пряме сонячне світло – незважаючи на захисний лак, вони з часом можуть потемніти.

Двері з якою обробкою краще

Ламіновані двері

Це один з самих економних варіантів. Конструктивно вони являють собою дерев’яний каркас, облицьований панелями МДФ, на які нанесено ламіноване покриття з потрібним малюнком або кольором. Зовні поверхня покривається захисним шаром. Внутрішні порожнини каркаса заповнюються різними наповнювачами – в основному це картонні стільники, але може також використовуватися ДСП і МДФ.

Головна перевага таких дверей це її невисока вартість і стабільне забарвлення – технологія виготовлення ламінату дозволяє отримувати один і той же колір навіть у виробах з різних партій.

Ламінат стійкий до впливу вологи, а набірний каркас дверей забезпечує відсутність деформації від перепадів температури. Такі моделі відрізняються зниженою вагою, тому їх можна застосовувати для установки в будь-яких міжкімнатних перегородках.

Читайте по темі:  Як розібратися в різноманітті видів дверних петель

Двері з якою обробкою краще

Двері покриті екошпоном

Екошпон – це плівка з пінополіуретану з деревною стружкою. Застосування в дверному виробництві экопшон знайшов по ряду причин. Зокрема, при його виготовленні застосовуються натуральні деревні волокна, склеєні між собою полімерами. При нанесенні на плоску поверхню, його рельєф стає схожим на дерево, причому не тільки зовні, але і на дотик.

Екологічним екошпон називається з тієї причини, що він хімічно інертний і не містить у своєму складі хлоридів – це один з критеріїв яким можна керуватися, вирішуючи що краще – двері ПВХ або екошпон. У будь-якому випадку, між «еко» і натуральним шпоном немає нічого спільного, крім текстури поверхні. Деякі продавці користуються зовнішньою схожістю і підносять экопшон як «той же шпон, тільки краще», аргументуючи свою думку тим, що він не боїться вологи. Насправді, ідентичні тут тільки внутрішні частини каркаса, а зовнішнє покриття зроблено з різних матеріалів. Це не говорить про погану якість такого покриття – якраз навпаки – це нове слово у виготовленні дверей, просто якщо з якихось причин потрібно повністю натуральне дерев’яне покриття, то экопшон в такому випадку не підійде.

Двері з якою обробкою краще

Двері покриті ПВХ плівкою

На відміну від класичних пластикових дверей, які повністю виготовляються з ПВХ профілю, ці моделі мають традиційний дерев’яний каркас, на який наноситься покриття з полівінілхлориду.

Технологія нанесення плівки передбачає використання спеціальних камер, в які поміщаються каркас дверного полотна покритий синтетичним клеєм. Зверху на поверхні наноситься плівка, яка потім запікається при високій температурі відбувається процес дифузії, в результаті якого ПВХ стає частиною поверхні дверей. Ця технологія дозволяє отримувати матову або блискучу поверхні будь-якого кольору і текстури.

Нанесення ПВХ плівки може проводитися на каркас виконаний з масиву деревини, який виготовляється з цільного шматка дерева або склеєних між собою брусів. Масив у такому разі береться з недорогих, зазвичай хвойних порід дерева.

Другий варіант це двері у яких каркас виготовляється з брусів. Порожнечі заповнюються картонним стільниковим наповнювачем, а зверху все обшиваються МДФ панелями, на які наноситься ПВХ плівка.

Двері з якою обробкою краще

Вибираючи між шпонованими, ламінованими, покритими екошпоном або ПВХ плівкою дверима, треба враховувати велику кількість факторів. На які з них звертати увагу в першу чергу, а якими можна знехтувати, залежить від того, де і ким такі двері будуть експлуатуватися.

Екологічність

Практика показує, що вирішуючи які міжкімнатні двері вибрати – ламіновані або шпоновані, з ПВХ або экошпона, питанню екологічності покупці приділяють не так багато уваги, як прийнято вважати. Але ми розглянемо ці питання.

Шпон. Підноситься як екологічно чистий і нешкідливий для людини матеріал, здатний дихати. Деякі маркетологи додають сюди ще і третій пункт про те, що використання шпону зменшує витрату дерева. Питання виникають відразу по всіх перерахованих пунктах. По-перше, хто дасть гарантію, що при виробництві використовувався лак або клей, який в подальшому не буде виділяти випарів. По-друге, поверхня вкрита лаком (а шпон завжди покривається лаком) ніяк не може бути дихаючою. По-третє, треба розуміти, що не зменшується витрата дерева, а кількість відходів, які тепер йдуть у виробництво.

Ламінат. По суті, це папір, покритий захисним покриттям – якщо він якісний і не схильний до випаровувань, то і шкоди для здоров’я від такої двері не буде.

Екошпон. Як запевняють виробники, матеріал не виділяє в повітря ніяких випарів, відповідно, і не випустить їх назовні, якщо на таких почне з’являтися на каркасі клей. По витраті дерева тут складно сказати, бо у виробництві використовуються його волокна.

ПВХ плівка. Одним з компонентів цього матеріалу є хлорид, який повільно, але вірно виділяється в повітря. Залишається питання, чи відбувається це протягом усього терміну експлуатації або протягом певного часу, але судячи з висновків комісій про дозвіл на використання цього матеріалу і кількості встановлених пластикових вікон і дверей, в основному, цей момент залишається без належної уваги. Набагато частіше згадується, що ПВХ повністю штучний матеріал, і деревина при його виробництві не використовується.

Читайте по темі:  Самостійна установка міжкімнатних дверей

В плані екологічності з невеликою перевагою виграє шпон, але двері покриті екошпоном і ламінатом з якісним покриттям навряд чи будуть йому поступатися. Тут ще необхідно звертати увагу на те, яке наповнення має саме дверне полотно. Кращим варіантом в плані екологічності будуть двері, каркас яких зроблений з масиву малоцінних порід, покритих шпоном. Якщо вибирати між каркасом зробленим з ДСП і МДФ, то кращим варіантом буде МДФ, так як це більш екологічно чистий матеріал.

Міцність і зносостійкість

Це один з головних параметрів, що визначає термін служби дверей. Зазвичай цей показник виробники намагаються покращувати за рахунок впровадження нових технологій.

Шпон. Основний захист таких дверей забезпечується шаром лаку, яким вони покриваються, але в будь-якому випадку подряпини і вм’ятини які можуть проявлятися маскувати досить складно.

Ламінат. Спочатку розроблявся як підлогове покриття, тому він досить стійкий, щоб чинити опір до порізів і вм’ятин. Але для недорогих дверей найчастіше застосовується матеріал з тонким захисним шаром, який може бути не стійким до стирання.

Екошпон. Так як він створений на основі полімерних матеріалів, зносостійкість обробленої їм поверхні знаходиться на високому рівні – вона не тріскається, не піддається сколам і деформації. Якщо натуральний шпон з часом може змінити свій зовнішній вигляд, то екошпон буде зберігати свій первісний вигляд протягом двох-трьох десятиліть. На відміну від виробів з натурального дерева, екошпон не схильний до появи тріщин і вицвітання від ультрафіолету.

ПВХ плівка. За технологією цей матеріал буквально запікається на поверхні, створюючи міцне покриття. Але при дії гострими предметами плівку легко пошкодити. У подальшому вона може відставати від основи.

Якщо не брати до уваги якість використовуваних матеріалів, в цій категорії однозначно лідирують екошпон і ламінат.

Реакція на вологість і зміни клімату

Тут треба брати до уваги не тільки обробку, але і те, з чого зроблений каркас дверей – масив з склеєних брусків дерева або ДСП і МДФ. У першому випадку вплив вологості і температури буде набагато помітнішим.

Двері з якою обробкою краще

Двері з якою обробкою краще

Шпон. Такі двері в будь-якому випадку не рекомендується ставити у приміщеннях з підвищеною вологістю. Якщо каркас виготовлений з масиву, то він буде чутливий до температурних перепадів.

Ламінат. Добре переносить вологу, але при пошкодженні зовнішнього шару почне псуватися.

Екошпон. Матеріал не чутливий до вологи і перепадів температури. Такі двері рекомендують ставити у ванній і туалеті.

ПВХ плівка. Пластик абсолютно не вбирає рідину і не схильний до деформацій під впливом температури, тому встановлювати його можна не тільки у вологих, але і технічних, неопалюваних приміщеннях. В умовах змінної вологості і температури, такі двері будуть зберігати свою форму незмінною.

За цим параметром виграють штучні матеріали, причому особливо помітної різниці між ними немає.

Практичність і складність догляду

Шпон. Дерев’яні двері найчастіше вимагають особливого догляду, так як для них протипоказані хімічно активні миючі речовини. Як підсумок – їх краще не встановлювати в місцях з великим рухом людей.

Ламінат. Добре переносять вологе прибирання, але так як зазвичай шар ламінату досить тонкий, то краще при його чищенні не використовувати абразивних речовин.

Екошпон. Виробники не накладають жодних обмежень на засоби по догляду за дверима покритими екошпоном, але слід пам’ятати що у них рельєфна поверхня, тому не слід використовувати дуже грубі засоби очищення. Також вони добре переносять вплив миючих засобів.

Читайте по темі:  Дерев'яні міжкімнатні двері: різновиди та переваги

ПВХ плівка. Покриті їй поверхні можна мити будь-якими миючими засобами – крім цього, будь-якого догляду вони не вимагають. Тому поверхню ПВХ вільно можна мити миючими засобами.

Двері з якою обробкою краще

Найпростіше доглядати за дверима з зовнішнім покриттям на основі полівінілхлориду – їх щільна поверхня перешкоджає проникненню бруду всередину і вона легко змивається будь-якими доступними засобами. Однак на цій же поверхні найкраще помітні різні потожирові сліди.

Дизайн і зовнішній вигляд покриття

Жоден з матеріалів зовнішнього покриття дверних полотен не накладає будь-яких суттєвих обмежень на їх дизайн. Двері можуть бути фільончасті, зі склом, іншими декоративними вставками або з нанесенням малюнка на її поверхні.

Шпон. Поверхня володіє характерним деревним малюнком – найчастіше покривається лаком, рідше – фарбується.

Ламінат. Технологія виготовлення дозволяє наносити на поверхні будь-який малюнок, але переважно покупці вибирають однотонні забарвлення «під дерево».

Екошпон. Переважно це конструкція однотонних забарвлень з характерною для деревини структурою зовнішнього покриття. Крім того, що екошпон імітує деревну структуру, його перевагою є можливість при виготовленні фарбувати поверхні у різні кольори і отримати, наприклад, синє дерево. При цьому, забарвлення у різних дверей буде абсолютно однаковою.

Двері з якою обробкою краще

ПВХ плівка. Технологія виготовлення не накладає жодних обмежень на забарвлення і дизайн таких дверей, тим більше, що є можливості використовувати рельєфні тиснення. Двері з ПВХ покриттям можуть бути виготовлені дуже схожими на конструкції з масиву або шпони, що дозволяє використовувати їх разом з такими моделями в одному інтер’єрі.

Двері з якою обробкою краще

Особливістю покриттів з натуральних матеріалів є неоднорідність їх забарвлень – тон забарвлення дверей навіть з однієї партії може дещо відрізнятися. При цьому, жодне покриття не може передати красу натурального дерева крім шпону і экошпона.

Вартість дверей

Лідерство в цій категорії буде досить умовним, адже двері з кожним типом зовнішнього покриття можуть бути виготовлені в різних цінових категоріях – з різним наповненням і товщиною самого покриття.

Шпон. Натуральні матеріали завжди були в ціні, тим більше, що з часом все збільшується їх дефіцит – шпоновані двері при інших рівних умовах будуть самими дорогими.

Ламінат. Вартість ламінованих дверей дешевша шпону і экошпона, але дорожча дверей з ПВХ покриттям.

Екошпон. Екошпон стоїть на другому місці за вартістю, що обумовлюється вмістом у його основі деревних волокон і визнаною екологічністю. Однак вартість кінцевої продукції для покупця буде набагато нижчою, ніж у аналогів з натурального дерева.

ПВХ плівка. Порівняно невисока ціна – це одні з найбільш недорогих і доступних дверей економ класу.

Також велике значення на вартість буде впливати тип дверей – складні, зсувні або суцільні. Перші два варіанти потребують додаткової фурнітури, до якості якої висуваються серйозні вимоги.

Порівняння різних покриттів дверей

Двері з якою обробкою краще Двері з якою обробкою краще Двері з якою обробкою краще Двері з якою обробкою краще
Шпон Екошпон Ламінат ПВХ плівка
Двері з якою обробкою краще Двері з якою обробкою краще Двері з якою обробкою краще Двері з якою обробкою краще
Екологічність Натуральний матеріал, але для його нанесення використовується клей. Штучний матеріал в складі якого є деревні волокна. Штучний матеріал, але якісне покриття екологічно безпечно. Одним з компонентів є хлорид, який виділяється в повітря.
Міцність і зносостійкість Основну міцність забезпечує захисний лак від його якості залежить надійність покриття. Володіє високою зносостійкістю. Якщо покриття якісне, то добре протистоїть утворенню подряпин і вм’ятин. Легко пошкодити гострими предметами, після чого може спостерігатися відшарування від основи.
Реакція на вологість і зміни клімату Дуже примхливі, під впливом вологи може спостерігатися відшарування від основи. Не сприйнятливий до вологи і перепадів температури. Протистоїть волозі, але якщо шар пошкоджений, починає псуватися. Не вбирає вологу.
Практичність і складність догляду Вимагає особливого догляду. Немає особливих вимог, але слід пам’ятати, що поверхня рельєфна. Немає особливих вимог, але слід пам’ятати, що поверхня рельєфна. Поверхня не має пор, потужно мити миючими засобами.
Дизайн і зовнішній вигляд покриття Фактура і колір натурального дерева. Мають фактуру натурального дерева при цьому колір може бути будь-яким. Можливе нанесення будь-яких зображень, але переважно під текстуру дерева. Різноманіття кольорів і дизайну, але при близькому розгляді видно, що це плівка.
Вартість дверей Висока. Нижньому ніж шпон. Середня. Низька.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (3 оценок, среднее: 4,67 из 5)
Завантаження...