Будинки з СІП панелей – особливості матеріалу, етапи і нюанси складання будови

244

Питання про можливість зведення бюджетного, теплого і комфортного житла в короткі терміни хвилює багатьох. Сьогодні мрії з успіхом втілюються в життя шляхом будівництва будинку з СИП панелей. Матеріал відповідає основним експлуатаційним вимогам, він легкий і екологічний. Його аналоги вперше почали використовувати в Північній Америці майже сто років тому, але сучасний вигляд структурно-ізольовані панелі придбали лише до 80-м рокам минулого століття. Через десяток років вони міцно зайняли нішу на американському, канадському і європейському ринку малоповерхового будівництва, а на рубежі 21 століття вироби з’явилася і в Росії.

Будинки з СІП панелей – особливості матеріалу

Що таке СІП панель

Багатошаровий будівельний матеріал призначається для монтажу огороджувальних конструкцій каркасних будинків. СІП панелі складаються з двох орієнтовано-стружкових листів OSP і розташованого між ними утеплювача – твердого пінополістиролу або застиглого пінополіуретану. Окремі шари склеюють під великим тиском за допомогою спеціального поліуретанового складу, здатного забезпечити готовим виробам цілісність, надійність та міцність. Для жорсткості та зручності стикування сусідніх елементів, з однією з поздовжніх сторін прокладається брус. У виробництві використовуються натуральні складові та природні смоли, що гарантує екологічність для навколишнього середовища і безпеку для здоров’я проживаючих у будинку людей.

Структурно-ізольовані панелі мають масу достоїнств. Їх мала вага і компактність по ширині дозволяють полегшити монтаж і транспортування до місця забудови, а також знизити витрати на зведення фундаменту. При невеликій товщині СІП, стіни чудово зберігають тепло, що економить енерговитрати, а також захищають від вуличного шуму.

Теплозбереження 168-міліметрова СІП панель ідентична товщині:

  • дерев’яного бруса – 0,520 м;
  • цегляної стіни – 2,3 м;
  • бетонної огорожі – 4,5 м.

Завдяки тришаровій структурі плит в поєднанні з легким пенотеплоизолятором, у внутрішніх кімнатах будинку взимку ефективно зберігається тепло, а влітку – прохолода.

Будинки з СІП панелей – особливості матеріалу

Щільна структура ОСП листів з разноориентированным розташуванням деревної стружки і нанесеним на матеріал водовідштовхувальним складом створює надійну перешкоду проникненню всередину вологи і впливу інших несприятливих факторів. Обробка поверхонь антипіреном значно збільшує вогнестійкість СІП панелей. Мало того, що їх займання відбувається при температурах, що перевищують більше ніж у два рази аналогічний показник для деревини, ще й об’єм утвореного при горінні тепла виявляється в сім разів нижче в порівнянні з ідентичним кількістю матеріалів з дерева. Нанесення на плити антисептичних засобів запобігає поява і розвиток в ОСП і шарі утеплювача різних мікроорганізмів.

Читайте по темі:  Как заключить договор с поставщиком электроэнергии?

Будинки з СІП панелей можуть зводитися в регіонах сейсмологічної активності. Дане твердження ґрунтується на проведених дослідженнях. Багатошарова конструкція плит здатна витримувати поперечні і поздовжні навантаження, тому стінах не страшний сніг і шквальний вітер. Матеріал не боїться величезних перепадів температур, а будівлі не дають усадку. Суворі випробування на довговічність в лабораторних умовах показали, що полегшені будинку з структурно-ізольованих панелей здатні служити не менше 80 років.

Одним з основних переваг будівництва СІП будинків вважається їх швидке зведення. Двоповерховий котедж площею 150-200м2 може з’явитися в будь-який час року буквально за місяць. Це значно економить трудовитрати і знижує кошторисну вартість об’єкта в цілому. Для монтажу коробки потрібно не більше 4 чоловік.

Будинки з СІП панелей – особливості матеріалу

Збірка СІП будинків

Як згадувалося вище, зведення будівель з готових тришарових панелей виконується швидко і досить просто. Власники ділянок частіше звертаються за допомогою до професійних бригадам, але є й ті, кому вдалося змонтувати СІП будинок власними руками. Для цього їм знадобилося вивчити:

  • технологію складання панелей;
  • послідовність проведення робіт;
  • нюанси процесу.

На першому етапі закладається фундамент. Так як будівля відноситься до каркасного типу, то буває вигідніше використовувати гвинтові палі. Переваги, в цьому випадку, дуже наочні:

  • мінімальні трудовитрати без залучення підйомної техніки і високооплачуваних фахівців;
  • спорудження підземної частини будинку в найкоротші терміни;
  • відсутність земельних робіт, отже – чистота на будівельному майданчику;
  • можливість встановлення будови на слабких грунтах, при наявності складного рельєфу місцевості і в будь-який час року.

Після вгвинчування паль, їх підрізування до потрібного рівня і укладання гідроізоляції, виконують обв’язку стирчать над рівнем землі труб металевим профілем, але краще – дерев’яним брусом. Підлога першого поверху в СІП будинках монтують з тих же тришарових панелей. Їх розміщують за напрямом «уздовж короткої стіни», а якщо будівля в плані квадратна, то орієнтацію вибирають, виходячи з технічних особливостей об’єкта. Стиковку сусідніх плит роблять за допомогою сполучної системи «шип-паз» і кріплень-саморізів. Для жорсткості майстри іноді додатково фіксують СІП панелі дошками або брусками.

Після монтажу першого горизонтального ряду структурно-ізольованих стики плит ретельно запенивают.

Будинки з СІП панелей – особливості матеріалуПерший і другий поверх

До фундаменту по периметру стін кріплять напрямні, укладені поверх змонтованого підлоги. Для цього береться дерев’яний брус шириною, що відповідає нижньому пазу СІП панелі. Правильність положення напрямних лежаків в плані і по горизонталі ретельно вивіряють всіма можливими способами, так як саме від цього етапу монтажних робіт залежить геометрично правильна форма коробки майбутнього будинку.

Читайте по темі:  Як утеплити колодязь своїми руками

Монтаж СІП панелей починають від одного з кутів будівлі. Після фіксації положення крайнього елемента, до нього перпендикулярно приставляють плиту, відноситься до суміжній стороні будинку. Між панелями повинен утворитися кут 90 градусів. При необхідності проводять його коригування за місцем. Далі виконується послідовний монтаж панелей за системою «шип-паз». Щоб коробка першого поверху не розсипалася, як картковий будиночок, після складання стін у верхню технологічну виїмку укладають обв’язку у вигляді дерев’яного бруса. Це надає будові необхідну жорсткість. При зведенні другого поверху процес повторюється.

Дах

У СІП будинках практично завжди передбачається пристрій кроквяної даху. Її монтують з дерев’яного бруса. Фронтони встановлюють із структурно-ізольованих панелей за технологією монтажу нижчерозташованими стін. Похилу частину даху викладають СІП плитами уздовж ската. Їх кріплять до несучих елементів даху з допомогою саморізів. Для додання покрівлі жорсткості та вітрової стійкості, місця стиків підсилюють кріпильними дошками.

Заключний етап

СІП будинку не піддаються усадці, тому оздоблювальні роботи, встановлення вікон і дверей, а також підведення комунікацій можна здійснювати відразу ж. Для обробки використовуються різні матеріали, але краще, якщо вони будуть дуже важкими.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...