Тераса, прибудована до дому: як здійснити мрію

713

Тераса, прибудована до дому

Заміський будиночок купується, щоб дати собі відпочинок від щоденної суєти, постійного поспіху і міського шуму. Тиша, повітря, наповнене ароматами квітучих рослин, красиві пейзажі і приємні зустрічі – що може бути краще? Обідати і пити чай, читати або вишивати краще не в будинку, а на терасі, і якщо її немає, то її потрібно обов’язково побудувати.

Конструктивні особливості терас

Тераса прибудована до будинку, стане центром всіх домочадців, місцем їх постійного спілкування; значить, обладнати її потрібно так, щоб усім було зручно там перебувати. На відміну від веранди, яка є частиною будинку і зводиться на загальному з нею фундаменті, терасу можна прилаштувати в будь-який час. За порадою де і як влаштувати таку терасу, можете звернутися до експертів компанії Nicas.

Тераса, прибудована до дому

Якщо вона буде відкритою, ніяких офіційних дозволів на її будівництво не знадобиться. Але для зведення закритої тераси доведеться узгодити це питання з відповідними службами.

Дуже часто тераса планується у вигляді відкритого майданчика, яку ставлять на окремій підставі: опорних стовпах. Закінчений вигляд їй додасть огорожа у вигляді невисоких перил або ланцюгів. Але такою спорудою можна користуватися тільки коли тепло і сухо.

Тераса, прибудована до дому
Тераса, прибудована до будинку закритого типу з полікарбонату

Закрита прибудова набагато практичніша. Незалежно від погоди тут можна обідати, чаювати і навіть жити. Якщо встановити її на фундамент, побудувати капітальні стіни і утеплити, то вийде повноцінна кімната для проживання.

Особливий інтерес представляють універсальні тераси-трансформери. Зібрані з знімних склопакетів, з даху зі складним механізмом і дверей, вони за кілька хвилин із закритих терас перетворюються у відкриті.

Читайте по темі:  Дома из дерева: преимущества и особенности

Розташування тераси, її форма і розміри

Якщо веранда завжди розташовується з боку входу в будинок, то тераса може розміщуватися де завгодно, і виходів може бути кілька. Якщо вхід на неї зробити їх кухні або вітальні, то накривати на стіл всередині тераси буде набагато зручніше. Виходить вона зазвичай в сад, щоб перед очима завжди були красиві види навколишньої природи. При її будівництві біля вхідних дверей, тераса буде служити і /ґанком, і зоною відпочинку.

Тераса, прибудована до дому
Відкрита тераса оригінальної форми

У південних регіонах вона може виходити на північну сторону, щоб отримати прохолоду, а в північних, навпаки, на південну сторону. Побудувавши терасу зі східного боку будинку, можна милуватися світанком, а з Західної – заходом сонця. Також важливим фактором стає роза Вітрів: виступи будинку повинні захищати від поривів вітру.

Форма тераси може бути будь-якою, навіть асиметричною. Тут все залежить від кількості вільного місця і особистих уподобань. Розмір її буде визначатися площею ділянки перед будинком, який можна зайняти під терасу.

Тераса, прибудована до дому
Відкрита тераса при вході в будинок

Важливий критерій – її призначення. Якщо на ній будуть влаштовувати обіди, то враховується кількість проживаючих осіб, щоб вистачило місця для столу і стільців, коли площа дозволяє «не тіснитися», то потрібно запланувати розташування диванчика або крісел. Обладнуючи зону відпочинку на терасі, доведеться розраховувати місце для розміщення шезлонгів, гамака або дивана. Проходи повинні бути такої ширини, щоб переміщення по терасі були зручними.

Вибір будівельних матеріалів

Рішення питання про вибір матеріалу для будівництва тераси залежить від виду матеріалу, використаного при будівництві будинку. Звичайно, тераса повинна з ним гармоніювати і в архітектурному плані, і в сполучуваності будівельних і оздоблювальних матеріалів, але повністю копіювати їх не варто, досить виконати будь-які елементи в цій же стилістиці і з такого ж матеріалу.

Читайте по темі:  Ремонт "под ключ": его положительные и отрицательные стороны
Тераса, прибудована до дому
Варіантів конструкції і дизайну терас існує багато, але найчастіше ці споруди будуються з тих же самих матеріалів, що і будинок

Коли будинок дерев’яний – з дерева можна зробити огорожу, якщо цегляний – викласти з нього колони, які утримують дах. Універсальним рішенням є скло: виготовлені з нього огорожі і покрівля відмінно виглядають в будь-яких поєднаннях, будь то дерево, цегла або камінь.

Тераса, прибудована до дому
Терасна дошка

Для підлог самий виграшний варіант – дерево, наприклад, терасна дошка; більш міцним і зносостійким матеріалом буде керамограніт або плитка. Каркас споруджують з різних матеріалів: металевих конструкцій, дерев’яних брусів або комбінують цегляну кладку, дерев’яні балки і швелер. Щоб підлога тераси прослужила вам не один рік, варто звернутися до професіоналів компанії Nicas nicas.com.ua, які виконають вам монтаж терасної дошки під ключ з гарантією.

Будівництво фундаменту

Будуючи терасу дому і обладнуючи для неї фундамент, жорстку зв’язку з фундаментом будинку не роблять, інакше з-за різниці в глибині усадки можуть піти тріщини навіть по фундаменті будинку. Глибина фундаменту для тераси повинна бути нижчою точки промерзання грунту, щоб навесні терасу не повело. Легку дерев’яну споруду можна встановити на стовбчатому фундаменті, а більш важку засклену – на стрічковому.

Оформити терасу можна в будь-якому стилі, підібравши відповідні меблі, світильники, текстиль і предмети декору. Обов’язково використовуйте для прикраси квіти: в підлогових кашпо, підвісних або розставивши їх на перилах. Приємним доповненням може стати камін, підвісні крісла-гойдалки і світлодіодне підсвічування, яке вечорами допоможе створити чарівну романтичну атмосферу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя