Як вибрати утеплювач під ламінат

3

Ламінат є універсальним підлоговим покриттям, яке можна використовувати в будь-якому приміщенні. На жаль, такий матеріал має деякі недоліки. Насамперед, варто зазначити, що підлогове покриття з ламінату холодне на дотик.

В результаті це може викликати деякий дискомфорт в процесі пересування по ньому. Особливо цей недолік помітний в холодну пору року.

Щоб усунути ефект холодної підлоги, необхідно провести теплоізоляцію. Утеплювач під ламінат дозволить значно підвищити температуру підлогового покриття.

Який матеріал вибрати

Сьогодні на ринку представлений великий вибір сучасних матеріалів, які використовують для утеплення підлоги. При виборі теплоізоляційного матеріалу варто врахувати деякі фактори.

Як вибрати утеплювач під ламінат

Насамперед, це стосується виду підлогового покриття, а також температурний режим в цьому приміщенні.

Що ж стосується вибору, то для утеплення підлоги під ламінат можна використовувати:

 • Підкладку;
 • Керамзит;
 • Фольгу;
 • Скловату;
 • Пінопласт;
 • Тепла підлога.

Щоб зробити правильний вибір, необхідно ретельно розглянути кожен з вищевказаних матеріалів. Особливо це стосується їх достоїнств і недоліків.

Застосування підкладки

Іноді, щоб підвищити температуру підлогового покриття, можна обійтися і без використання додаткових утеплювачів.

Як вибрати утеплювач під ламінат

У цьому випадку мова йде про укладання звичайної підкладки. Але, для того щоб провести якісне утеплення, необхідно правильно вибрати підкладку.

Для виготовлення такого матеріалу використовують пробку, полістирол і ізолон. Перевага останнього варіанта полягає у тому, що він має порівняно великий термін експлуатації.

Якщо при виборі враховувати екологічність підкладки, то оптимальним варіантом стане матеріал з пробки. Товщина підкладки може бути різною.

При виборі такого параметра варто звернути увагу на стан основи та вимоги до теплоізоляції. Якщо основа має нерівності, то краще використовувати більш грубу підкладку, товщина якої становить 1 см.

Читайте по темі:  Ламінат для теплої підлоги: який краще вибрати? + розбір маркувань

Також такий матеріал використовують в тих випадках, коли потрібно надійно і якісно утеплити підлогу. При виборі підкладки не варто забувати і про те, що вона здатна поглинати шум.

Як вибрати утеплювач під ламінат

Утеплення керамзитом

Утеплювач під ламінат може мати будь-яку структуру. Так, для йього можна використовувати поширений сипкий утеплювач – керамзит.

Завдяки особливій технології виробництва і структурі матеріалу, керамзит володіє високими теплоізоляційними властивостями.

Його можна укладати за різною технологією. Так, це може бути:

 • Суха стяжка підлоги. У цьому випадку на бетонну підлогу укладається утеплювач, поверх якого робиться стяжка. Поверх цього проводиться укладання підлогового покриття;
 • Також керамзит можна додати у бетон. В результаті такого бетонного розчину створюється тепла основа під ламінат;
 • Утеплення по лагах. Такий вид утеплення широко використовується в тих випадках, коли немає можливості влаштувати стяжку. Тут здійснюється установка лад, між якими насипається утеплювач. Поверх лад настилаються плити.
 • Керамзит хороший тим, що його укладку можна легко провести власними руками.

Фольга і скловата

Для утеплення підлоги під ламінат також широко використовується і фольга. Такий матеріал випускається у вигляді плит і рулонів.

 • Особливість такого утеплювача під ламінат полягає в тому, що він:
 • Володіє хорошими теплоізоляційними властивостями;
 • Добре протистоїть вологому середовищу;
 • Має тривалий термін експлуатації.

При використанні фольги варто врахувати особливості її укладанні. Відображаюча сторона повинна розташовуватися догори. Це дозволить захистити приміщення від тепловтрат.

Мінеральна вата в свою чергу відрізняється низькою вартістю і високими теплоізоляційними властивостями. Також такий матеріал володіє хорошою пароізоляцією.

Щоб провести якісне утеплення і при цьому захистити матеріал від скупчення вологи, необхідно додатково влаштувати гідроізоляційний шар.

Як вибрати утеплювач під ламінат

У цьому випадку плівка настилається поверх утеплювача. Це дозволить запобігти попаданню в простір небезпечних для здоров’я частинок скловати.

Читайте по темі:  Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни: інструкція з монтажу своїми руками

Пінопласт для утеплення підлоги

Пінопласт є одним з найпопулярніших будівельних матеріалів, які використовуються для теплоізоляції будинку.

Такий утеплювач поєднує в собі безліч переваг. До них можна віднести низьку вартість, невелику вагу і простоту в монтажі.

Завдяки таким перевагам утеплювач набрав більшу популярність і широко використовується для утеплення різних конструкцій будинку.

Не винятком є й утеплення підлоги під ламінат. Як і у випадку з керамзитом, укладання пінопласту може проводитися декількома шляхами.

Як вибрати утеплювач під ламінат

Перший спосіб утеплення полягає у влаштуванні стяжки. В цьому випадку плити укладаються на бетонну основу.

Поверх них влаштовується невеликий шар стяжки. Після того як стяжка висохне, здійснюється укладання підлогового покриття.

Крім цього стяжка може влаштовуватися і за іншою технологією. У цьому випадку використовуються гранули пінопласту, які додаються в бетонний розчин.

Тут потрібно простежити за тим, щоб гранули рівномірно розподілилися по розчину. В іншому випадку ефективність утеплення буде значно знижена.

На верхніх поверхах утеплення можна проводити з допомогою лад. Для цього на бетонну основу встановлюються бруски певного перерізу.

Між ними укладаються плити пінопласту. Щоб полегшити процес монтажу утеплювача, варто простежити за тим, щоб відстань між лагами відповідала його розмірами.

Як вибрати утеплювач під ламінат

Поверх лад укладаються щити. При влаштуванні такого утеплення потрібно бути впевненим в тому, що на підлогу не буде створюватися велике навантаження.

Тепла підлога – сучасний спосіб утеплення

У сучасних квартирах утеплення під ламінат влаштовується за допомогою теплої підлоги. Така технологія вже протягом тривалого часу використовується для обігріву підлоги, незалежно від використовуваного підлогового покриття.

Суть цього методу полягає в тому, що на бетонну підставу укладається електричний кабель або водяні трубки, які будуть випромінювати теплову енергію.

Читайте по темі:  Як правильно утеплити підлогу на закритій лоджії

У деяких випадках така технологія використовується в якості опалювальної системи будинку.

Тепла підлога являє собою багатошарове покриття, яке складається із захисної плівки, відбиваючого матеріалу і самої теплої підлоги. В якості відбивача може використовуватися фольгований або інфрачервоний матеріал.

При влаштуванні такого утеплення варто врахувати деякі особливості. Насамперед, варто зазначити потребу в установці терморегулятора.

За допомогою такого пристосування можна запобігти виникнення різких стрибків температури. Такі стрибки можуть завдати істотної шкоди підлоговому покриттю.

Тому терморегулятор виступає в ролі своєрідної гарантії довгого терміну експлуатації підлоги. Перед тим як укладати ламінат, необхідно на кілька днів включити систему, щоб прогріти підлогу.

При бажанні, теплоізоляцію підлоги можна провести своїми руками. При цьому може бути використаний будь-який вищезазначений матеріал або технологія.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя