Яка підкладка краще під ламінат – яку вибрати і чому? Огляд

318

Практичний і стильний ламінат – це недороге і комфортне покриття, що швидко завоювало ринок. Його просто експлуатувати, за ними просто доглядати. Але мало хто знає, що довговічність і зовнішній вигляд ламінату – це на 90% заслуга якісного монтажу, де найважливіше – грамотно вибрати підкладку.

Яку підкладку вибрати під ламінат

А вибирати її правильно не за зовнішнім виглядом або вартості, а виходячи з того:

  • На яку саме основу буде монтуватися ламінат.
  • Які параметри вологості і температури.
  • Є перепади підлоги.
  • Який саме буде укладатися ламінат.

Все настільки серйозно, що виробники ламінату навіть мають право відмовити в розгляді претензії з приводу погіршення якостей підлогового покриття, якщо ви використовували «не ту» підкладку. І лояльно більшість з них відносяться тільки до португальської коркової підкладки і экструдированному полістиролу.

Яку підкладку вибрати під ламінат

Навіщо взагалі ламінату підкладка?

Головні функції підкладки під ламінат – це вологопоглинання, звукоізоляція і вирівнювання. Хороша підкладка дійсно може згладити деякі нерівності і незначні перепади.

Отже, навіщо ламінату вологовбирна підкладка? Справа в тому, що цей матеріал, по суті, складається з багатошарових щитових панелей, які насправді представляють собою спресований деревний пил, вкритий з обох сторін паперовим покриттям. І тільки з лицьового боку ламінат має ламінований декоративний шар, який хоч якось захищений від вологи, тоді як основа з низу – вкрай вразлива через свою пористість.

Звукоізоляційна функція також необхідна, тому що ламінат – покриття дуже тонке, і при укладанні «плаваючим» методом шумовий ефект при ходьбі буде ще той. І це — тільки найважливіше. Підкладка насправді грає досить велику роль у майбутньому теплі і затишку.

З якого матеріалу краще вибирати?

Отже, давайте розберемося з сучасними матеріалами і розглянемо на наданих фото-інструкціях, як правильно такі підкладки укладати.

Варіант #1 — екологічна і довговічна пробка

Цей екологічний і приємний на дотик матеріал зазвичай вибирають в якості підкладки під ламінат в спальні і дитячі кімнати. Пробка не гине і не покривається пліснявою, служить довго, чудово амортизує крок і захищає від шуму. Найцінніша властивість коркової підкладки в тому, що навіть з роками вона практично не псується.

Порада: будьте обережні, вибираючи пробкову підкладку: якщо потрапите на неякісну і дешеву, вона буде кришитися. Причому ці крихти створять собою горбки, які на око під пробкою визначити неможливо, зате ламінат буде жалібно скрипіти вже в перші дні.

Сама ж пробкова підкладка у продажу зустрічається сама різна:

  • Резинокоркова;
  • Бітумно-коркова;
  • З коркової крихти;
  • Коркове полотно.
Читайте по темі:  Яку плитку краще вибрати для ванної по якості і стилю

Докладніше хочеться сказати про бітумно-пробкову підкладку. Виробляється з посипаного корковою крихтою бітуму і крафт-паперу. Повітрообмін у неї хороший, і при цьому конденсат не утворюється. Головний недолік коркової підкладки – дорожнеча. Другорядний – низька вологостійкість. Тому, якщо приміщення у вас відрізняється вогкістю, то вибирайте резинокоркову підкладку або з бітумним просоченням.

А ось як ламінат кладуть на таку підкладку:

Яку підкладку вибрати під ламінат

Яку підкладку вибрати під ламінат

Є також один момент, про який також не всі знають: пробка володіє високою жорсткістю і високим коефіцієнтом тертя. І для неї підходить тільки дуже рівна основа. Крім того, такий параметр пробки може зіграти з вами злий жарт, якщо на ламінаті стоїть чимало важких меблів. Так дошки практично позбавлені природного руху, і навіть при наявності зазорів покриття просто вздуєтся.

Що ж стосується істинної екологічності коркової підкладки, то помітимо, що лише декоративні панелі володіють такою. У них – верхній шар цілісний, а от будь-яка підкладка складається з гранул пробки, сполучених клеєм. Тому, якщо з-за підвищеної вологості приміщення ви не можете прокласти таку – не зациклюйтеся. В принципі, той же «Ізолон» — цілком прийнятний аналог пробки в плані екологічності, але він при цьому ще й дешевше. Тільки під саму пробкову підкладку обов’язково постеліть поліетиленову плівку як пароізоляцію – цей матеріал боїться вологи.

Варіант #2 — спінений поліпропілен

Цей матеріал не боїться вологи і ховає будь-які нерівності підлоги. Повітря в ньому також вентилюється. Але під велике статичне навантаження класти таку підкладку не можна – у неї тріснуть бульбашки повітря, і вона стане різною по товщині. Є ще один серйозний недолік – непостійна товщина і недостатня шумоізоляція.

Яку підкладку вибрати під ламінат

Варіант #3 — пінополістирол (для серйозних навантажень)

Підкладку з екструдованого полістиролу сьогодні активно випускає і Україна, і Китай під різними брендами. І у кожної продукції – свої характеристики. Ця підкладка теж не вважається офіційно дозволеною виробниками ламіната. Але, якщо ви берете таку, то віддайте перевагу маркам VTM або «Изополін» — про них більше всього можна почути хороших відгуків.

Пінополістирол довговічна і витримує серйозні навантаження. Він не пропускає вологи і здатний забезпечити хорошу теплоізоляцію. Ось як його укладають:

Яку підкладку вибрати під ламінат

Мінус такої основи: у перші роки вона навіть обганяє за своїми якостями рулонну пробку, а ось через 6-7 років вже втрачає свої цінні властивості. Також ця підкладка дуже токсична при горінні, при цьому сам вогонь по ній поширюється дуже швидко. Будьте обережні! Також у пінополістиролу недостатня вирівнююча здатність, таку підкладку можна класти тільки на ідеально рівну підлогу.

Варіант #4 — хвойна підкладка (цінна вентиляція)

Цей популярний матеріал потрібно купувати у вигляді плитки. Хвойна підкладка не така гнучка, як пробка, але добре пропускає повітря. Тобто «дихає».

Яку підкладку вибрати під ламінат

Варіант #5 — фольгована підкладка

Цей матеріал створює ефект термоса, за що його і цінують. У спеціалізованому магазині ви можете знайти як односторонні підкладки, так і двосторонні.

Читайте по темі:  Як правильно класти (покласти) ламінат своїми руками: найкраща інструкція

Яку підкладку вибрати під ламінат

Варіант #6 — поліетиленова плівка

Так, підкладку з поліетилену сьогодні дійсно використовують. Буквально через три роки плівка під ламінатом втратить свої властивості, як і сам ламінат 21 класу, якого і в продажу вже немає. Але все-таки підлога такої конструкції ще влаштовується для здачі в експлуатацію бюджетних об’єктів, де найголовніше – зовнішній вигляд та дешевизна (щільність плівки – близько 25 кг/м3, тоді як у пробки – 220 кг/м3.)

Тільки для цієї мети підходить далеко не будь-яка плівка – треба брати ту, що товщиною 0,2 мм, у рулонах, і укладати її з 20-сантиметровим накладанням. Тут поліетиленова плівка зверху і внизу забезпечує паронепроникність, а знаходяться між шарами гранули з пінополістиролу поглинають шуми. Причому між гранулами є зазори для випадкової вологи.

Розстеляти підкладку потрібно перпендикулярно панелям. Загинати на стіни не потрібно.

Варіант #7 — комбіновані та інтегровані підкладки

В цьому матеріалі використовується поліетилен, і пінополістирол. Якщо ж ви влаштовуєте теплу підлогу, тоді вибирайте досить тонку підкладку, яка забезпечить необхідну звукоізоляцію і захистить від вологи, але не стане перешкоджати теплопередачі.

Деякі майстри пристосовують в якості підкладки під ламінат інші матеріали. І в чомусь вони бувають праві: наприклад, замість дорогої коркової підкладки можна покласти ті коркові листи, що використовуються для вирізання підстаканників – дешево і сердито, і ті ж властивості. А бувають і проколи, коли під ламінат кладеться абсолютно не придатний для цього матеріал. Якщо ви вирішили ризикнути подібним чином, пам’ятайте: підкладка повинна бути бактерицидною, стійкою до цвілі і абсолютно не готовою для комах і гризунів.

Є ще інтегровані підкладки — це каучук, який приклеєний відразу до ламінату ще у заводських умовах (деякі виробники так роблять) і покритий тонким нетканим матеріалом. Він добре ковзає по стяжці, не жолобиться і значно усуває шуми при ходьбі. Ви напевно чули про те, що деякі фірми випускають ламінат з цінними шумопоглинаючими властивостями, але ціна його, природно, набагато вище.

Якої товщини повинна бути підкладка під ламінат?

У народі існує міф: чим товще підкладка під ламінат, тим краще. І деякі навіть кладуть її в два шари, щоб досягти ще більшої шумоізоляції і тепла. Але тут криється один важливий негативний момент: така підкладка при точковому навантаженні (наприклад, від важкого предмета або людини) може занадто сильно стискатися, і дошки навіть можуть зламатися, на жаль.

Так, навіть якщо підкладка буде трохи товще 3 мм, то з часом можуть пошкодитися з’єднання ламелей, адже ламінат не розрахований на прогин при ходьбі людини. І ось наслідки: дошки згинаються, замки від цього швидко зношуються і з’являються великі щілини, від яких потім підлога не просто скрипить – вона «гримить». Чим рівніше основа, тим тонше можна брати підкладку. Але все одно враховуйте рівень її жорсткості.

Читайте по темі:  Покриття з ковроліну в квартиру: рекомендації по вибору

Ось правильне укладання підкладки:

Яку підкладку вибрати під ламінат

Що пропонує сучасний ринок?

Сучасні фірми випускають спеціальні підкладки конкретно для ламінату. Коштують вони не мало, зате міцні, вологостійкі і добре затримують тепло і звук. Давайте розглянемо найбільш популярні з них.

Найбільш затребувана сьогодні хвойна підкладка «Изоплат». У продажу ви знайдете її у вигляді листового волокнистого матеріалу, який складається з соснової деревини. «Изоплат» здатний вбирати в себе до 20% від обсягу власного, не змінюючи при цьому своїх ізоляційних властивостей, ні герметичності. Його аналог – естонський продукт «Тихий хід».

Яку підкладку вибрати під ламінат

Фольгований «Ізолон» — це рулонна пінополіетиленова підкладка нового покоління. В її основі – спінений пінополіетилен шар фольги. Підсумок: відмінні теплоізоляційні властивості, пароізоляція і довговічність.

Польський продукт «Арбітон» складається з екструдованого полістиролу з додатковою пароізоляцією. У цій підкладці – однорідна щільна структура, а укладання досить просте, не дивлячись на те, що «Арбітон» вважається професійним матеріалом.

Підкладка Tuplex фінського виробництва. Її головний козир – це висока еластичність, яка добре приховує дефекти і нерівності підлоги, залишаючись при цьому досить стійкою до деформації. При цьому в підкладки ще й високі вентиляційні властивості, що дозволяють надлишки вологи між покриттям і основою прибирати природним способом. На вигляд така підкладка – як двошарова плівка поліетиленова, де проміжним шаром служать пінопластові гранули. Причому нижній шар у плівки з отвором, що пропускає вологу – завдяки цьому не утворюється конденсат. Тuplex вибирають часто через здатність цієї підкладки значно знижувати шум – аж до 20 дБ. Також у цієї підкладки хороші теплоізоляційні і пароізоляційні властивості.

Знаменитий «Ізошум» — підкладка з екструдованого пінополістиролу, яка знижує шум до 50%. Виглядає вона як жорстка листова, яку досить зручно використовувати. Ось як:

Яку підкладку вибрати під ламінат

Як правильно укладати підкладку?

При укладанні підкладки найголовніше – уникнути збігу її швів і швів покриття. Стелити листову підкладку потрібно в шаховому порядку, не накладувати, а закріплювати малярським скотчем. Рулонну ж підкладку потрібно укладати з накладкою на стіни, на наступні смуги вже без накладки – тільки з закріпленням скотча. Розумієте, чому так? Сполучені внапуск стики просто створять нерівну поверхню, на яку класти ламінат вже не можна.

Всі інші види — по інструкції, що додається на відео.

Чи потрібна під підкладкою плівка?

А тепер ще один важливий момент. Не дивлячись на рекламу більшості виробників про те, що їх підкладка – найкраща гідроізоляція, все одно вкрай бажано додатково покласти на підлогу поліетиленову плівку. Причому беріть її з параметрами не менше 200 мкм. Якщо пропустить такий момент – потім жодна ваша претензія фірмами розглядатися не буде.

Але, що цікаво, часом будівельники переконують не класти плівку між підкладкою і підлогою – мовляв, там швидко заведеться цвіль. І зерно істини в цьому є: якщо ви не просушите бетон перед укладанням ламінату – так і буде. Але це вже пряме порушення будівельних норм, наслідком чого може бути не тільки грибок. Просто придбайте вологомір і виміряйте основу.

Перевірити, чи не виникне в майбутньому подібних проблем, можна так: наріжте плівку 1х1 м і покладіть на підлогу. Приклейте скотчем по краях, створивши повну герметичність тимчасової підкладки. Якщо на ранок плівка залишилася сухою – все буде в порядку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...