Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни: інструкція з монтажу своїми руками

53

Установка плінтуса – традиційне завершення пристрою або ремонту підлоги. Фасонні планки з пластику, МДФ, деревини приховують технологічні зазори, непривабливі елементи, комунікації в разі їх прокладки в спеціальних нішах плінтуса. Виконують кріплення плінтусів різними способами до однієї з двох поверхонь: або до підлоги або до стін. Вибір оптимального варіанту залежить від типу підлогового покриття, від матеріалу, з якого виготовлений плінтус, від обраній технології.

Типи плінтусів і особливості їх кріплення

Для завершення обробки підлоги зараз можна придбати, як традиційні планки з деревини, так і більш економічні, зручні в установці вироби з пластику або МДФ.

Плінтус з натурального масиву

Деревина відмінно поєднується з будь-якими типом покриттів, але через дорожнечу його використовують в основному для обробки паркету, підлоги з паркетної дошки. Є на ринку звичні трикутні дерев’яні рейки плінтуса з дуба, вільхи, модрини і т. д. Є вироби, випущені за європейськими стандартами з пристосуваннями для встановлення кабельної проводки. Дерев’яні рейки не варто монтувати, якщо стіни вирівняні погано.

Важливо. Перед кріпленням плінтусів з масиву їх поверхню необхідно обробити декоративно-захисним складом: лаком, маслом тощо

Крепление плинтусов к полу и к стене: инструкция по монтажу своими руками

Дерев’яний плінтус з каналами для кабелю — євростандарт

Передує кріплення дерев’яного плінтуса розпил елементів точно знятим на об’єкті розмірами:

Плінтуси з МДФ-основою

Це рейки, покриті ламінованою плівкою, фольгою або шпоною. За декоративним показниками вони не поступаються виробам з цінних порід деревини, але коштують набагато дешевше. МДФ – крихкий матеріал, невмілими руками його не дивно зіпсувати. Тому в основному кріплення підлогового плінтуса з МДФ проводиться до стін за допомогою спеціальних крючкообразных скоб, на які потім надягають планки.

Читайте по темі:  Як правильно класти (покласти) ламінат своїми руками: найкраща інструкція

Для оформлення кінцевих зрізів і кутів у комплекті з плінтусами поставляються «куточки» і торцеві заглушки. Дане конструктивне рішення приваблює можливістю без проблем знімати плінтуса і знову монтувати їх після ремонту підлоги.

Плінтус з практичного пластику

Міцним планок з ПВХ не страшні коливання температури, інтенсивна волога обробка, промені сонця. Створений по прототипу дерев’яного плінтуса полімерний профіль бездоганно підходить для влаштування підлоги з укладеним ламінатом, ковроліном, лінолеумом, але погано виглядає у поєднанні з паркетом.

Крепление плинтусов к полу и к стене: инструкция по монтажу своими руками

Для кріплення плінтуса в комплектації є кутові деталі і заглушки

Крепление плинтусов к полу и к стене: инструкция по монтажу своими руками

Плінтус з пластику зазвичай кріплять на рідкі цвяхи, але тоді його буде дуже важко демонтувати

Рейки ПВХ, призначені для спільної роботи з ковроліном або лінолеумом оснащують пазами для фіксації краю підлогового покриття. Легкі планки надають можливість виконати нескладне і не вимагає особливих трудовитрат кріплення плінтуса на рідкі цвяхи. Але демонтувати міцно зафіксований по периметру профіль перед наступним ремонтом буде проблематично.

До числа пріоритетів пластикових планок відносять наявність каналів для кабельної проводки, заглушок і пристосувань для формування акуратного кута. Його не потрібно різати і гнучкий профіль можна щільно притиснути до недостатньо вирівняною стіні.

Куди краще кріпити до підлоги або до стіни?

Наявність двох перпендикулярних площин визначає два варіанти фіксації підлогового плінтуса. Природним перевагою буде найбільш простий і легкий спосіб. Простіше всього прикріпити даний елемент оздоблення поверхні, в яку з меншими трудовитратами буде входити кріплення:

  • У будинках з бруса з бетонними перекриттями і з цементною стяжкою, рекомендується віддати перевагу кріплення плінтуса до стіни;
  • У будинках з пінобетону та цегли з дерев’яною підлогою розумніше саме в нього «заганяти» дюбеля або цвяхи.

Для того щоб виконати кріплення плінтуса до підлоги з бетонною стяжкою, до стін з пінобетону спочатку доведеться висвердлювати перфоратором отвори під дюбелі з пластику. Крок розташування точок для встановлення кріплення визначає тип і ступінь нерівності основи, геометричні параметри рейок. Найпоширеніше відстань між точками фіксації, як безпосередньо плінтуса, так і планок або кліпс для монтування пластикових рейок, мінімум 30, максимум 40 див.

Читайте по темі:  Як вибрати утеплювач під ламінат

Крепление плинтусов к полу и к стене: инструкция по монтажу своими руками

Вибір площини для кріплення залежить від технічних характеристик основи

Увагу. На оброблених або лише вирівняних штукатуркою стінах, на споруджених за допомогою гіпсокартону перегородках, на конструкціях, облицьованих м’яким оздоблювальним каменем, на плитах ДСП плінтус буде неміцно тримаються. У таких випадках рекомендовано вибрати в якості основи для фіксації підлогу.

Якщо з якихось причин кріплення плінтуса до гіпсокартону або до ДСП панелі – єдиний можливий варіант для фіксації потрібно придбати спеціальні саморізи, розраховані на роботу в цьому матеріалі, або фінішні цвяхи з цинковим покриттям.

Бажано взагалі точки кріплення розташовувати на металевих елементах каркаса, якщо він використовувався в якості конструктивної опори.

Огляд способів фіксації плінтуса

Рідкі цвяхи

Найпростішим, оперативним, але нераціональним з точки зору подальших переробок способом є застосування сполучного складу «рідкі цвяхи». Правда, для монтажу шпонірованого крихкого плінтуса це одна з раціональних методик. Вся технологія включає два процеси: обробили клеєм з тилу, зафіксували на підлозі або стіні.

Крепление плинтусов к полу и к стене: инструкция по монтажу своими руками

Кріплення плінтуса на «рідкі цвяхи» — спосіб «на століття»

Кліпси і планки для фіксації

Плінтус з МДФ або пластика з внутрішніми пристроями для фіксації до несучої планці або до кліпсі, не має на поверхні отворів від шурупів. Прихований спосіб установки передбачає кріплення до основи тільки несучого елемента, на який навішуються рейки.

Для монтажу внутрішньої частини конструкції:

  • поставити перший елемент кріплення на підлогу в 5 см від кута, починаючи з якого за годинниковою стрілкою буде виконуватися монтаж, притиснути кліпсу щільно до стіни, відзначити крізь отвір місце для просвердлювання отворів під дюбелі;
  • з кроком в 50 см відзначаються, а потім висвердлюють отвори в стіні, діаметр свердла визначає розмір поставляються в комплекті з рейками дюбелів;
  • за допомогою наявного в комплекті кріплення монтуються пристрою прихованої системи кріплення;
Читайте по темі:  Яку підлогу вибрати для спальні?

Крепление плинтусов к полу и к стене: инструкция по монтажу своими руками

Плінтус на кліпсах — зручно і практично

Зверніть увагу. Для облаштування кімнати з погано вирівняними стінами крок розташування точок кріплення потрібно зменшити.

Завершальний монтаж плінтусів на кліпси або планки здійснюється простим натисненням.

Спосіб монтажу і шурупами з дюбелями

Починають монтаж з розмітки. Стартова точка – кут довжиною стіни. Перед розміткою пластиковий плінтус оснащують кутовим аксесуаром. Край дерев’яної рейки відпилюють під кутом 45º.

  • Для розмітки положення першої точки від кута потрібно відступити на 5 або 6 див.
  • Плінтус треба щільно притиснути до обох зв’язаних поверхонь. Далі через намічену першу точку висвердлюється отвір так, щоб і на стіні залишилася відмітина від свердла. Тонкі стінки плінтуса з пластику можна проколоти простим шилом для нанесення розмітки.
  • Рейку відсувають від стіни.
  • В стінах або підлозі перфоратором формуються отвори для подальшого забивання в них дюбелів.
  • Потім монтують дюбелі, прикладають плінтус згідно з розміткою, в отвори зверху приставленої до стіни рейки вставляються і закручуються саморізи.

Крепление плинтусов к полу и к стене: инструкция по монтажу своими руками

Кріплення за допомогою дюбелів і шурупів — особливості розмітки

Рада. В гнучкий плінтус з пластику можна не угвинчувати до кінця шуруп, якщо в результаті закручування вийшов увігнутий сегмент. На половину обороту потрібно відкрутити саморіз. Взагалі не треба надмірно старанно закручувати шурупи поверх рейок з пластику, від надлишку старання можуть з’явитися тріщини.

Крепление плинтусов к полу и к стене: инструкция по монтажу своими руками

Після кріплення, капелюшки саморезов і недоліки маскують грунтом і восковим олівцем

Наступні кроки аналогічні початку. Після установки елементів по всьому периметру капелюшки саморезов можна замаскувати восковим олівцем, підібраною в тон колориту плінтуса. Недоліки, отримані при відпилюванні дерев’яних планок можна приховати грунтовкою.

Правильний вибір – чудовий підсумок

Описані способи кріплення плінтуса допоможуть вибрати доцільний варіант для виконання завершального штриха обробки. За умови відповідності типу плінтуса технології його монтажу, не доведеться переробляти роботу, знову витрачатися на покупку матеріалу. Інформація підкаже, як зорієнтуватися в питаннях про кращою поверхні для фіксації плінтуса, як вибрати планки, що гармоніюють з підлоговим покриттям. У висновку, пропонуємо вам ознайомитися із ще одним «незвичайним» способом монтажу:

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...