Встановлення квартирного лічильника тепла на опалення

13

Встановлення квартирного лічильника тепла на опалення

Монтаж лічильників тепла в квартирі дозволяє оплачувати вартість, фактично спожитої теплової енергії.

Змонтувати прилад обліку тепла в квартирі можна при наявності горизонтальної системи опалення. Щоб встановити лічильник, необхідно вибрати оптимальний прилад і узгодити установку з компанією-постачальником тепла і балансоутримувачем багатоквартирного будинку.

Як працює квартирний теплолічильник

Квартирний теплолічильник складається з обчислювального електронного блоку, ультразвукового датчика витрати і двох датчиків температури.

Щоб визначити скільки тепла спожила квартира, лічильник заміряє скільки води пройшло через систему опалення квартири і на скільки ця вода охолола. Помноживши обсяг води на поправочний коефіцієнт і різницю температур, теплолічильник визначає спожите тепло.

Обсяг води вимірюється на вході в квартиру датчиком витрати (водоміром), а температура води вимірюється датчиками температури, що встановлюються на вході і виході води з квартири.

А тепер секрет: всі теплолічильники рахують тепло однаково! Але є особливості, які впливають на те зможете ви домогтися максимальної економії чи ні.

Факт: зниження температури повітря в опалювальній квартирі на 1°C веде до зниження оплати за опалення за лічильником тепла на 6%. Отже, якщо ви будете підтримувати в квартирі не 25, а 20°C, — платити будете на 30% менше.

Про те як вплинути на споживання тепла квартирою

  1. Чим менше через лічильник протікає води, тим менше ви платите за опалення. Зменшити витрату води можна краном, встановленим перед теплолічильником, але максимальної економії можна домогтися лише обмежуючи витрату на всю квартиру відразу клапаном тонкого регулювання і термоголовками обмежують витрату води на кожному з опалювальних приладів точково.
  2. Чим менше вода остигає у вашій квартирі, тим менше ви платите за опалення. Те на скільки охолоне вода Ви вплинути не можете, якщо звичайно не будете накривати батареї ковдрою.
Читайте по темі:  Котли Italtherm: в чому італійці справді кращі та яке обладнання обрати

Важливий момент: більшість теплопостачальних організацій дозволяють повне перекриття системи опалення, але не дозволяють роботу теплолічильника з витратою нижче мінімального. Тому, при виборі теплолічильника слід звернути увагу на дві його характеристики, які дозволяють домогтися максимальної економії:

Мінімальна витрата, який враховує теплолічильник. Встановлюючи теплолічильник з високою мінімальною витратою, можна зіткнутися з проблемою – що в квартирі жарко, а сильніше прикрити систему опалення ви вже не можете, тому що тоді лічильник буде працювати на витраті нижче мінімальної і Вам теплопостачальна організація нарахує по повній, як квартирі без лічильника. В такому разі служба повірки лічільників допоможе вам довести відповідність приладу обліку тепла встановленим нормам та запобігти надлишковим нарахуванням.

Облік часу роботи з нульовою витратою, тобто коли система опалення повністю перекрита. Так як теплопостачальні організації не забороняють повне перекриття системи опалення – ви можете її перекрити самі вручну або це можуть зробити автоматично термостати, встановлені у Вас на батареях. Але довести, що система дійсно була перекрита, а лічильник не працював в режимі з витратою нижче мінімального можна лише з лічильником, який враховує час роботи з нульовою витратою!

Факт: Автоматичне перекриття системи опалення під час вашої відсутності в робочі дні з 8.00 до 18.00 – дозволить скоротити витрати на опалення на 35%, якщо звичайно у вашій квартирі встановлений теплолічильник.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...