Як правильно утеплити підлогу на закритій лоджії

14

Утеплена закрита лоджія — це кілька метрів площі, які ніколи не бувають зайвими. Тут можна обладнати робоче місце, організувати зону відпочинку або використовувати додаткову площу в якихось інших цілях.

Технологія утеплення лоджії залежить від обраного теплоізоляційного матеріалу. У цій статті мова піде про використання мінеральної вати

Що потрібно для утеплення підлоги на лоджії?

Перш, ніж приступити до утеплення лоджії, треба провести підготовчі роботи. Також доведеться придбати будівельні та оздоблювальні матеріали, Кріплення, підібрати інструменти і допоміжні пристосування.

Інструменти та матеріали для утеплення підлоги на лоджії:

 • Брусок перетином 50х70 мм, сухий, оброблений антисептиком;
 • Утеплювач мінеральна вата (краще базальтова) товщиною 50 мм;
 • ДСП, ГВЛ або фанера ФК;
 • Фінішне покриття: лінолеум, ламінат, плитка ПВХ;
 • Куточки сталеві для кріплення балок і лаг;
 • Оцинковані саморізи;
 • Клей (для лінолеуму або плитки ПВХ);
 • Підкладка (для ламінату);
 • Гідро і пароізоляція;
 • Дриль або шуруповерт;
 • Ніж для мінеральної вати;
 • Кисть для клею.

Після того, як необхідні матеріали та обладнання будуть готові, можна приступати до роботи.

Підготовка до утеплення

Загальний порядок виконання теплоізоляційних робіт:

Як правильно утеплити підлогу на закритій лоджії

Поверхня підлоги лоджії очищається від сміття і бетонного пилу. Підлога вистилається смугою гідроізоляції, за розміром відповідної довжині і ширини лоджії + 100 мм з усіх боків. Якщо використовуються залишки гідроізоляції меншого розміру, ніж площа підлоги, їх необхідно герметично проклеїти сполучною стрічкою, поклавши один на одного з нахлестом в 10 см.

Гідроізоляція підлоги на лоджії, як і пароізоляція, потрібна для того, щоб в мінеральну вату не потрапляла волога. Вологий утеплювач гріти не буде, більш того, в ньому заводяться грибки і цвіль. Додаткові 100 мм по краях полотна гідроізоляції загортаються на стіни.

Читайте по темі:  Яку плитку краще вибрати для ванної по якості і стилю

На гідроізоляцію широкою стороною (70 мм) укладаються поперечні балки на відстані 58-59 см один від одного. Крайні — на відстані 10-15 см від стіни. Балки кріпляться до бетонної основи анкерами або іншими метизами не рідше, ніж через 70 см, це не дозволить дереву деформуватися. Вирівнювати балки за рівнем не потрібно.

Як правильно утеплити підлогу на закритій лоджії

На поперечні балки з кроком 58-59 см укладаються поздовжні лаги. Потім лаги вирівнюються за рівнем за допомогою клинів. Можна придбати в магазинах будматеріалів пластикові клини, або піти більш простим шляхом: виготовити клини з обрізків бруса.

Утеплення підлоги на лоджії своїми руками

Після того, як лаги будуть вирівняні, можна починати укладання утеплювача. Акуратно, не пошкоджуючи і не деформуючи плити, їх викладають між поперечними балками. Вату не можна утрамбовувати або запихати із зусиллям, це порушує структуру матеріалу, і утеплювач втрачає свої властивості.

Якщо плита не відповідає розміру порожнини, зайве обрізають або спеціальним ножем, або дуже добре наточеним звичайним ножем з довгим лезом. Між стіною і крайніми балками укладають шматки мінеральної вати розміром на 1-2 мм ширше відстані від стіни до балки.

Як правильно утеплити підлогу на закритій лоджії

Фахівці рекомендують в щілину між стіною і утеплювачем задувати поліуретанову піну. Піна добре зберігає тепло і буде перешкоджати утворенню так званих «містків холоду».

Після підсихання піни, її надлишки акуратно обрізають будівельним ножем. Потім так само укладають плити утеплювача між лагами, намагаючись верхніми плитами перекрити шви між нижніми плитами. Таке укладання утеплювача називається перехресним і сприяє максимальному збереженню тепла, коли здійснюється утеплення підлоги на лоджії.

Укладання пароізоляції і обробка підлоги на лоджії

Потім, після укладання утеплювача, його слід закрити пароізоляцією або щільною поліетиленовою плівкою. Цей шар не тільки попередить попадання дрібних частинок мінеральної вати в повітря, а потім в легені мешканців, але і збереже мінеральну вату від попадання вологи. Укладається пароізоляція точно так само, як і гідроізоляція.

Читайте по темі:  Як вибрати утеплювач під ламінат

Як правильно утеплити підлогу на закритій лоджії

Наступний етап — укладання чорнової підлоги. Під лінолеум і плитку ПВХ найкраще підійдуть плити ДСП, звичайні або з кромкою “шип-паз”, їх структура якнайкраще підходить для цих цілей. Під ламінат можна укласти фанеру ФК не тонше 12 мм. В обох випадках можна скористатися плитами ГВЛ. Листи чорнової підлоги кріпляться до лагів оцинкованими саморізами з кроком не більше 30 см.

В останню чергу укладається фінішна обробка підлоги. Лінолеум, плитка ПВХ приклеюються до чорнової підлоги спеціальним клеєм, а ламінат укладається на попередньо розстелену підкладку.

Як правильно утеплити підлогу на закритій лоджії

Після остаточної обробки стін і стелі лоджії стики підлоги і стін закривають плінтусом.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя