Вінілова плитка для підлоги: плюси і мінуси покриття + способи укладання

56

Поява вінілової плитки у великому ряду обробних матеріалів не стало фурором. Її винахід – цілком зрозуміла з технічної та технологічної точки зору закономірність. З планомірною наполегливістю розробники поліпшували практичні якості та ізоляційні аспекти, вдосконалювали способи укладання в ім’я полегшення процесу і скорочення трудовитрат. Результат гідний захоплення: вінілова плитка для підлоги і дизайном радує, і служить неймовірно довго, і настилається без проблем непрофесійними виконавцями. Розглянемо в подробицях її переваги та плюси укладання з усіх боків.

Чим гарний такий варіант підлогового покриття?

Незаперечна гідність підлогової вінілової плитки в об’єднанні кращих якостей ряду найбільш затребуваних покриттів. Це симбіоз гнучкості лінолеуму, стабільності натурального каменю, простоти і швидкості споруди ламінованих підлог.

Викладені плиткою вінілові покриття з тактильною і візуальної точністю імітує паркет, підлогову кераміку, шкіряну обробку, мармурову, гранітне облицювання. Є марки, завдяки укладанні яких під ногами власників може вічно зеленіти трава, може нагадувати про літній відпочинок морська галька або річковий пісок.

Від закладених в основу розробки прототипів вінілову плитку відрізняють:

 • міцність, що дозволяє виробникам без побоювання видавати гарантії на терміни від 10 до 35 років;
 • вкрай слабке стирання, забезпечене введенням в склад мінеральної крихти або кварцового піску;
 • опірність УФ опромінення, завдяки чому абсолютно не змінюється первісний колорит;
 • водонепроникність, що надає можливість використовувати матеріал для облаштування вологих приміщень, відкритих майданчиків, басейнів;
 • стабільність розмірів, що гарантує незалежність від коливань вологи і температури;
 • опірність точкових ударів і тривалому механічному впливу без утворення тріщин, відколів, подряпин, розривів, вм’ятин;
 • вигідна ціна, побільшена мінімальними витратами на підготовку і укладання.

Не будемо широко поширюватися на рахунок численних варіантів декору, ними можуть похвалитися і ламінат і лінолеум з кахлем. За аналогією з згаданими покриттями вініловий підлогу не цікавий гризунам, колоній бактерій і грибків.

Вінілова плитка для підлоги: плюси і мінуси покриття

Варто відзначити, що випередити свої історичні прототипи вінілова плитка змогла ще й за технологічним аспектам, таким як:

 • зручний для укладальника розмір елементів, різати які можна звичайним ножем;
 • точність геометрії, завдяки якій спрощується розмітка;
 • пластичність, що дозволяє без ускладнень настилати покриття у важкодоступних зонах, на ділянках зі складною конфігурацією, на похилих площадках;
 • легкий вага, не давить на перекриття, що не створює проблем з транспортуванням і монтажем;
 • гранично прості схеми облаштування;
 • можливість класти вінілове покриття буквально на будь-яку основу без підкладки;
 • незначна товщина, не «з’їдає» висоту стель.
Читайте по темі:  Кріплення плінтусів до підлоги і до стіни: інструкція з монтажу своїми руками

Сумніви з приводу екологічних обставин беззастережно відкидаємо. Тому що цілковита безпека вінілу переконливо підтверджена досвідом використання пластикової харчової тари, вікон, трубопроводів, оздоблення та меблів їх ПВХ.

Серед переваг можна не відзначити опірність займання, вона обумовлена збільшеним вмістом мінеральної складової. Матеріал точно або майже на 80% складається з кварцового піску або мінеральної крихти вперто відмовляється горіти.

Вінілова плитка для підлоги: плюси і мінуси покриття

Догляд за вініловим підлогою віднесемо до категорії «простіше простого». Мити-відтирати можна без обмежень в періодичності й у засобах. Тим більше що часто застосовувати як побутову хімію, так і власні сили не доведеться, адже від притягнення пилу і в’їдаються забруднень плитку ПВХ захищає верхній антистатичний шар. Завершимо дифірамби вінілу жирною крапкою: на ньому неможливо посковзнутися.

Конструктивні типи вінілової плитки

Незважаючи на поглиблену модернізацію, плиточні вінілові покриття за експлуатаційними показниками класифікуються, як історичний попередник – лінолеум. Так само поділяються на побутові та комерційні категорії з вираженої в цифрах градацією зносостійкості.

Найбільш довговічним буде матеріал 43го класу з верхнім захисним шаром товщиною 0,5 мм Даної цифрою відзначають комерційні марки, рекомендовані для облаштування виробничих, спортивних, громадських приміщень. Для обробки підлоги в квартирі підійде побутове вінілове покриття 32-34 класу з прозорою верхньою захистом, товщина якої 0,3 мм, у крайньому випадку 0,2 мм.

За технологічними особливостями в списку вінілових покриттів значаться:

 • Самоклеюча пвх плитка для підлоги – самий зручний в укладанні тип. З тильного його боку є оболонка з клейовим складом, що забезпечує миттєве зчеплення з будь несыпучей поверхнею;
 • Замкова комерційна різновид, оснащена пластиковими кріпленнями системи «шип-паз» — покращена варіація на тему що прижився не у народі полівінілхлоридного ламінату. Застосовується для спорудження плаваючих підлог в приміщеннях з інтенсивним прохідністю;
 • Клейове покриття з вінілової плитки. Виходячи з визначення, для укладання його буде потрібно клей. Це недорогий і абсолютно не вимогливий до чорнової основі тип.

Оптимальний клейовий склад для кріплення кожного з цих типів вінілової плитки вказується виробником покриття. Наведену узагальнену класифікацію можна доповнити марками зі специфічними конструктивними особливостями, наприклад з клейовий фаскою або з обробленим клейовим складом торцями.

Вінілова плитка для підлоги: плюси і мінуси покриття

Наявність або відсутність механічного або клейового замку визначає спосіб укладання вінілового покриття. Ясно, що для кріплення самоклеїться плитки до основи досить зняти оболонку з тильного поверхні, потім прикласти до місця установки і розгладити спочатку рукою по периметру, потім валиком повністю для надійності.

Зрозуміло, що плаваюча підлога комерційної марки з механічним замком «шип-паз» споруджувати потрібно так, як проводиться укладання ламінату тільки без підкладки. Ось з клейовий вінілової плиткою все трохи складніше, тому розглянемо правила її кріплення, тим більше, що цей матеріал доступний за ціною, значить, самий привабливий для починаючого майстра.

Інструктаж з укладання клейовий вінілової плитки

У цілому технологія укладання пвх плитки для підлоги на клей схожа з алгоритмом приклеювання керамічної плитки. Відмінність лише в тому, що вініловими елементами можна без проблем обробити увігнуті і опуклі поверхні.

Вінілова плитка для підлоги: плюси і мінуси покриття

Т. к. вінілові підлогові покриття відрізняються стабільністю геометрії, то в дотриманні технологічних відступів по периметру обустраиваемого приміщення, навколо труб, біля дверних отворів немає необхідності. Не потрібні шви між елементами, плитки ПВХ укладаються встик. Виняток – плаваючий пол, що вимагає відсікання від стін з метою запобігання передачі звукових хвиль.

Підготовка як обов’язковий етап

Незважаючи на запевнення виробників вінілових підлог у відсутності вимог до чорнової основі, в інструкціях до їх продукту все ж є застереження, це:

 • вологість бетонної основи в межах 5%;
 • ретельний попередній ремонт тріщин, ділянок, що відшарувалися, вибоїн;
 • наявність жорсткої не прогинається поверхні, спорудженої з фанери плит ГВЛВ або ЦПС над лагами, при необхідності над дощатим підлогою, паркетом, бетоном;
 • попереднє усунення різких поглиблень і опуклостей шляхом циклювання, шліфування або заливки нівелює суміші;
 • ретельне видалення залишків масляної фарби, жиру, пилу.

З метою запобігання безглуздого витрати клею пористий бетонну підлогу, щілини між мостинами, шви між керамічними елементами старого покриття потрібно зашпаклювати.

Перед приклеюванням або перед складанням плаваючої підлоги вініловим плиток потрібно дозволити «відстоятися» в горизонтальному положенні не менше доби в обустраиваемом приміщенні. Температурний фон у кімнаті в період адаптації матеріалу та укладання вказаний виробником матеріалу, зазвичай від 18º до 24º С.

Вінілова плитка для підлоги: плюси і мінуси покриття

Допускається укладання вінілової плитки для підлоги над водяними і електричними системами «підпільного» підігріву. Головне не забути, що за тиждень до старту обробки підлоги обладнання потрібно відключити.

Між вініловим покриттям і «теплою підлогою» має бути відстань близько 1,5 см, забезпечене латами з бруса, полімерної або цементної заливкою. До спіненим утеплювачам і м’яких підкладок приклеювати вінілову плитку не можна!

Взагалі відпрацьоване підлогове покриття перед спорудою вінілових підлог згідно європейських DINов прийнято видаляти. Але оскільки демонтаж не вдається зробити «без шуму і пилу» ©, міцний дощана підлога, бездоганно лежить лінолеум, еластичні планки і жорсткі плити в прийнятному стані можна залишити. Однак пов’язаний з вінілом матеріал не повинен містити азбестові волокна, що заподіюють шкоду здоров’ю господарів.

Читайте по темі:  Перила для сходів: думайте нестандартно

Примірка «на суху» за габаритами приміщення

Перед стартом досвідчені майстри радять «всуху» розкласти плитку на призначеної до обробки майданчику, щоб визначити початкову точку укладання. Не завжди вона збігається з центром кімнати з причини відмінностей у розстановці меблів, наявності вбудованих шаф або великої побутової техніки.

Визначившись з початковою точкою, крейдованим шнуром розмічаємо перпендикулярні осі. Осьові напрямні лінії можуть бути паралельні стінам або розмічені під кутом. Вздовж однієї з них будемо укладати плитку за плиткою, друга потрібна в якості орієнтира.

Вінілова плитка для підлоги: плюси і мінуси покриття

Покроковий опис процесу укладання

Отже, ось порядок робіт:

 • Прискіпливо вивчаємо інструктаж щодо застосування клею, звертаємо увагу на час полімеризації складу. За цей період нам необхідно встигнути прикріпити до обробленої клеєм поверхні плитки.
 • Враховуючи початкове відсутність вправності, не захоплюємося обмазкою клеєм великих площ. Почнемо з 3 м2, потім дійдемо до 5 м2. Використовуємо для нанесення плоский шпатель з зубцями V-подібної форми. Обмазуємо клеєм ділянку біля стартової точки з одного боку від осі.
 • Торець і поздовжня лінія першої плитки, на тильній стороні якої є стрілки-підказки, повинні збігатися з осьовими лініями. Прикладаємо її, пропрасовуємо рукою, щоб видалити з-під плитки надлишки клею і повітря.
 • «Нарощуємо» плитку за плиткою відповідно до обраної схеми укладання: «піраміда» або «шар за шаром». Елементи укладаються без зазорів!
 • Прокатаем оброблений ділянку підлоги гумовим валиком. Просочився через стики зайвий клей приберемо вологою ганчіркою. Через півгодини ще раз прокатаем.

Ми, звичайно, не будемо сидіти і млосно чекати півгодини, через які потрібно повторити прокатку валиком. В цей час облицюємо плиткою ПВХ ще одну ділянку, і так до переможного закінчення.

По завершенню процесу приклеювання плитки перевіримо надійність фіксації кожного елемента, особливо в районі кутів. Сумнівні елементи переклеим знову. Через добу вінілові підлоги можна сміливо мити, предмети улюбленої обстановки заносити і розставляти дозволяється через 48г.

Вінілова плитка для підлоги: плюси і мінуси покриття

Поради по розкрою і укладанні відрізків

Завжди потрібно тримати в голові, що:

 • В ім’я виключення помилок при розкрої відрізків вінілової плитки, розмітку слід виконувати з лицьового боку.
 • Відрізок потрібно спочатку приміряти без кріплення до призначеному для його установки місцем, потім обробити поверхню клеєм і приклейте його.
 • Для правильного розкрою плиток, частина яких буде огинати труби і дверні косяки, потрібно зробити шаблони з картону.

Поверхня вінілової плитки без зусиль надрізається по розміченій межах ножем. Потім елемент потрібно зігнути і завершити розрізання вздовж раніше зробленого надрізу.

Вінілова плитка для підлоги: плюси і мінуси покриття

Переконалися, що нічого надскладного і модерного в процесі облицювання підлог вінілової плиткою немає. Озброївшись ножем, косинцем, рулеткою та шпателем, можна беремося за справу.

Не забудемо розрахувати витрату матеріалу, благо, що з урахуванням помилок крою та пошкоджень елементів немає потреби закуповувати 10 % надлишків, як з кахлем. Досить 2-3 плитки, і вперед до вершин майстерності укладання!

Відео-ролик з прикладом монтажних робіт

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя