Підгодівля аґрусу навесні – що і скільки потрібно вносити + Відео

3020

Підгодівля агрусу навесні

Щоб зрозуміти, яка необхідна підгодівля аґрусу навесні, потрібно знати особливості грунту, рівень його кислотності, ступінь родючості, а також вік рослини. Ще дуже важливо дотримуватися строків внесення добрив, так як в різні періоди вегетації чагарнику потрібне певне підживлення.

Азотні добрива

І садівник з великим досвідом, і молодий ентузіаст розуміє, що для успішного розвитку будь-якого живого організму потрібне повноцінне збалансоване харчування. А що стосується таких плодово-ягідних чагарників, як агрус, малина або смородина, то від своєчасності внесення підгодівлі навесні залежить щедрість і якість отримуваного урожаю.

Але перш ніж вносити добрива, потрібно детальніше ознайомитися з характеристиками конкретних препаратів, їх впливом на смородину в певний час вегетації, а також з норм їх внесення в залежності від віку рослини.

Найбільш поширене підживлення це – аміачна селітра, сечовина, сульфат амонію, хлористий амоній та ін.

Підгодівля агрусу навесні

Застосовуються для активізації росту культур, стимуляції розвитку крони і зеленої частини рослин. Виходячи з цього, визначаються терміни їх внесення:

  1. Ранньою весною, як тільки на кущах смородини набубнявіють бруньки, проводять їх першу підгодівлю азотовмісні препаратами. І в цей час найчастіше використовують аміачну селітру – близько 50г гранул розсипають під кожен кущик і заглиблюють в грунт перекопуванням верхнього шару землі або розпушуванням з допомогою плоскоріза.
  2. У травні, коли квіткові бруньки смородини або аґрусу почнуть формувати плоди, потрібно простимулювати рослину внесенням азоту вже в рідкому вигляді. Для цього сірникову коробку препарату розводять у 10 літрах води, ретельно перемішують до повного розчинення і використовують при поливах.

У подальшому внесення таких добрив припиняють, особливо під дорослі рослини, так як їх надлишок викликає процес, зворотний бажаному – замість багатого врожаю ви отримаєте буйний ріст зелені.

Читайте по темі:  Як вирощувати часник в домашніх умовах на підвіконні

А для шанувальників виключно органічного землеробства, варто згадати, що азот міститься і в натуральних добривах. Більша його концентрація в пташиному посліді, близько 1,5% – в компостном перегної на основі торфу або з додаванням побутового сміття. Зелень багатьох лучних трав також містить азот, наприклад, від 0,3% до 0,7% його в конюшині, люпині, доннике, тому ці трави часто використовуються як підживлення у вигляді мульчі або навесні для приготування перегною.

Підгодівля агрусу навесні

Цікаво, що ті самі мулисті відклади, які влітку покривають застійні водойми, містять до 2,5% природного азоту.

Калійні добрива

У продажу представлені у вигляді: сульфату калію (сірчанокислий калій), хлористий калій, калій вуглекислий (поташ), двокомпонентна калійна селітра та інші.

Збільшують якість і кількість врожаю, поліпшують смак плодів і подовжують термін їх заощаджень. Роблять благотворний вплив на загальний стан кущів аґрусу чи смородини: посилюють їх імунітет, підвищують опірність хворобам і прискорюють відновлення після пересадок або ж пошкоджень морозами і шкідниками.

Підгодівля агрусу навесні

З-за негативного ставлення плодових чагарників до хлоровмісних складів, для добрива смородини і малини зазвичай застосовується сульфат калію або комплексні препарати з вмістом калію.

  1. Навесні, під час збирання й обрізування кущів у пристовбурні кола при перекопуванні вносять приблизно сірникову коробку гранул, але якщо рослина ще молода і не вступила в період плодоношення, то дозування рекомендується скоротити. Весняні підживлення калійними добривами раціональніше проводити на легких піщаних грунтах, щоб знизити відсоток їх вимивання з ґрунту під час паводків.
  2. На глинистих, вологих грунтах внесений калій зберігається довше, тому така підгодівля здійснюється восени, перед настанням періоду спокою.
  3. Позакореневе внесення добрив проводять водним розчином калійних препаратів під час формування плодів і дозрівання ягід смородини або аґрусу. Обприскують кущі ввечері або в похмуру, нежарку погоду. Концентрація і спосіб приготування розчину залежить від типу застосовуваного добрива.
Читайте по темі:  Як посадити та виростити гарний врожай петрушки

Підгодівля агрусу навесні

При використанні промислових мінеральних добрив потрібно строго дотримуватися інструкції та рекомендації в цьому випадку краще «недогодувати» рослини, ніж їх «перегодувати».

Органічним  калієм багата деревна зола, яку використовують в сухому і рідкому вигляді. 2-3 жмені золи вносять при перекопуванні під кожен кущ або готують настій: третину відра заливають водою, настоюють протягом тижня, проціджують, а потім додають у воду для поливів або обприскування.

Фосфатні добрива

Велика кількість фосфору містить суперфосфат, збагачений або подвійний. Часто також застосовується фосфоритне борошно, томасшлак (на кислих грунтах), преципітат (тривалої дії) і ін

Фосфатні елементи необхідні для повноцінного розвитку кореневої системи, що безперечно відображається на стані рослини – його зростання, здатності омолодження, інтенсивності цвітіння, формування зав’язей і навіть на смак ягід. Виходячи з цього, фосфатні підживлення раціональніше вносити ще до початку вегетації, щоб рослини могли запастися елементами заздалегідь для перспективного розвитку в майбутньому сезоні.

  • Восени, після збирання врожаю, суперфосфат заглиблюють в грунт на відстань від 50 до 80см від основи куща. Такі добрива довгий час залишаються в грунті, тому під молоді кущі їх потрібно вносити не частіше одного разу в два-три роки.

Підгодівля агрусу навесні

  • Навесні перетворити поганорозчинне фосфатне з’єднання в легкозасвоювану для рослин форму можна, приготувавши водний розчин. Для цього 20 ст. л. препарату заливають 3-ма літрами гарячої води і, помішуючи, залишають до максимально подрібнення гранул. Потім 150мл готової суспензії розбавляють в 10 літрах води і використовують для поливу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя