Утеплення мінватою зсередини: покрокова інструкція

19

Утеплення будинку обов’язкова процедура, і від її якості залежить рівень комфорту і затишку в зимовий час року.

Порушення технології проведення утеплювальних робіт, завжди призводить до негативних наслідків, таких як збільшення витрат на обігрів домоволодіння, і додаткове витрачання грошових коштів на виправлення помилок, які були допущені при утепленні будівлі.

Утеплення мінватою зсередини вимагає ретельного дотримання правил та будівельних норм, для роботи з цим непростим теплоізоляційним матеріалом.

Особливості використання мінеральної вати як утеплювача

Мінеральна вата, є недорогим, але ефективним теплоізолятором і використовується для утеплення, як приватних домоволодінь, так і багатоквартирних будинків. Цей матеріал може застосовуватися для утеплення гаражів і госпбудівель, але тільки в тому випадку, якщо виключається ймовірність намокання мінвати.

Утеплення мінватою зсередини: покрокова інструкція

При зволоженні, теплопровідність цього матеріалу різко збільшується, тому для зовнішніх робіт, мінвата використовується вкрай рідко. Цей матеріал буває трьох видів:

  • Скловата;
  • Шлаковата;
  • Базальтова вата.

Скловата, є недорогим матеріалом, але значно поступається іншим різновидам волокнистих утеплювачів по ефективності теплоізоляції. Працювати зі скловатою необхідно в рукавичках, окулярах і респіраторі, тому що суспензія скловолоконного пилу, може проникати в легені та очі, викликаючи неприємні відчуття.

Кам’яні вати позбавлені цього недоліку, але їх вартість вища. Базальтова вата володіє незаперечною перевагою перед аналогічними утеплювачами, внаслідок підвищеної пожаростійкості і відсутності сполучних елементів, які при нагріванні і випаровуванні можуть бути небезпечні.

Шлаковата має таку ж структуру, як і у кам’яна вата, але для роботи з нею потрібно використовувати захисні пристосування.

Утеплення зсередини мінватою, дозволить зберегти теплову енергію, яка не буде проходити через численні канальці між тонкими смужками волокнистого матеріалу. Але щоб досягти максимального ефекту від застосування, слід правильно провести всі необхідні роботи по утепленню приміщення.

Читайте по темі:  Основні критерії вибору утеплювача для лоджії

Що необхідно для утеплення

Мінвата укладається за перегородкою з гіпсокартону. Можна використовувати й інші матеріали, наприклад фанеру, але вартість гіпсокартону менша вартості інших оздоблювальних матеріалів, а проведення робіт з використанням цього матеріалу дозволяє істотно скоротити час, необхідний для зведення перегородки.

Утеплення мінватою зсередини: покрокова інструкція

Обов’язковим заходом при утепленні мінватою зсередини, є проведення гідроізоляції цього матеріалу.
Мінвата, досить, гігроскопічний матеріал, і при намоканні значно втрачає свої теплоізоляційні властивості, тому від якості проведення цієї процедури залежить ефективність внутрішнього теплоізоляційного шару.

Для проведення пароізоляційних робіт, застосовуються:

  • Поліетиленова плівка;
  • Руберойд;
  • Дихаючі мембрани.

Найбільш практичним матеріалом, який використовується для проведення пароізоляції, є звичайна поліетиленова плівка. Дихаючі мембрани ідеально видаляють надлишки вологи, але їх вартість досить висока.

Руберойд, є більш масивним, тому при його використанні в якості теплоізолятора, потрібно використовувати решетування з рейок, що також ускладнює конструкцію і веде до додаткових фінансових витрат.

Послідовність робіт

Перед проведенням утеплення стін мінватою зсередини приміщення, необхідно очистити стіну від легко відокремлюваних шарів штукатурки. Якщо стіна була пофарбована, то слід видалити шар фарби з допомогою щітки і шпателя, також, можна використовувати насадку для дрилі, цей варіант значно скорочує часові витрати на проведення цієї процедури.

Якщо в якості матеріалу для внутрішньої обробки використовується гіпсокартон, то на стіну, ребром, встановлюються у вертикальному положенні дошки, які мають ширину рівну ширині утеплювача.

Утеплення мінватою зсередини: покрокова інструкція

Потім, укладається пароізолятор, який не слід розташовувати впритул до утеплювача, а залишити невеликий зазор для вільного проходження повітря. Таким чином, буде здійснюватися вентиляція всередині утеплювального шару, що зменшить ймовірність утворення конденсату навіть при значній різниці температур між шаром оздоблювального матеріалу і стіною.

Важливо! Особливу увагу варто приділити місцям стикування поліетиленової плівки чи мембрани, для герметизації цих місць, використовується клей або скотч.

Читайте по темі:  Обзор разновидностей радиаторов отопления

Коли укладання пароізолятора буде завершене, мінвата укладається між дошками таким чином, щоб не утворювалося зазорів, і утеплювач був розташований максимально рівно.

Поверх утеплювача встановлюється ще один пароізоляційний шар, при цьому, також необхідно стежити, щоб він не занадто прилягав до поверхні мінеральної вати.

Потім, до дощок прикручується, з допомогою саморізів, профіль для гіпсокартону і листи укладаються як при звичайному монтажі цього матеріалу.

Поради та рекомендації

Якщо внутрішні стіни будівлі мають тріщини і нерівності, то перед проведенням робіт по утепленню, слід закласти їх штукатуркою, максимально вирівняти стіни, і тільки після повного висихання розчину приступати до виконання робіт.

Утеплення мінватою зсередини: покрокова інструкція

Якщо на стіні утворюється наліт цвілі, то необхідно провести обробку поверхні спеціальним протигрибковим розчином.

Якщо у гіпсокартон необхідно встановити електричні розетки і вимикачі, то отвір у гіпсокартон необхідно зробити до установки листа.

Подивіться корисне відео:

Роботи по установці мінеральної вати, можна робити в будь-який час року, у цьому полягає перевага даного способу утеплення, але якщо є можливість утеплити будову зовні, то така теплоізоляція буде набагато ефективніше, по причині не промерзання в зимовий час стін домоволодіння.

Висновок. Для утеплення мінватою приміщення зсередини, потрібно затратити чимало часу, але результат вартий всіх витрачених зусиль, особливо при утепленні старих будівель з природного каменю.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...