Як свердлити бетонну стіну: поетапна реалізація та поради

31

Свердління бетонної стіни – складний процес, практична реалізація якого передбачає подолання щебеню скельних порід, армуючих компонентів, якщо, звичайно, такі попалися на шляху свердління, а також сполучних компонентів – цементу й піску.

Навіть виходячи з такої кількості компонентів, випливає висновок щодо необхідності використання різальних елементів свердел) з твердих сплавів. До останніх можна віднести побідитові свердла з вольфраму і кобальту, а також свердла універсального спектру застосування, які, в свою чергу, мають алмазне напилення. Вищезазначені армуючі компоненти свердління свердлами для металу.

Как сверлить бетонную стену: поэтапная реализация и советы

Бетонна стіна і дриль

У випадку зі свердлінням бетонної стіни можна використовувати ударну дриль, номінальної потужності якої цілком достатньо для реалізації потреб домашнього побуту, наприклад, повісити полицю або ж картину. Що стосується без дрилі ударної функції?

Відсутність останньої значно ускладнює процес, тим самим сопутствуя розширенню необхідних інструментів. Таким чином, домашньому майстрові знадобиться молоток і пробійник (металевий штир).

Как сверлить бетонную стену: поэтапная реализация и советы

Пробійник повинен відповідати діаметру отвору, отриманого після початку свердління. Якщо передбачається розширення діаметра отвору, то залежно від діаметра подальшого свердла і пропорційно зросте діаметр необхідного пробійника. В будь-якому будівельному магазині можна купити набір таких.

Використовують пробійник в тому випадку, якщо дриль без ударної дії не може впорається з місцем значного ущільнення бетонної суміші. Комбінування дрилі і пробійника є затребуваним до моменту отримання запланованої глибини.

Значно прискорити процес свердління бетонної стіни можна за рахунок використання:

 • потужної ударної дрилі (600 Вт і 2500 тис. об. в хв.);
 • перфоратора.

Процес свердління бетонної стіни перфоратором

Основне призначення перфоратора – обробка і руйнування твердих матеріалів, в тому числі щебеню гірських порід за коштами ударно-поступального принципу дії.

Читайте по темі:  Оздоблення лазні з оциліндрованих колод

Перш ніж приступити до свердління стіни перфоратором необхідно схематично позначити місце передбачуваного отвори. Перед початком занурення перфоратора в бетонну товщу, необхідно зробити невелике поглиблення для надійної початкової фіксації бура.

Реалізація такого поглиблення перед тим як свердлити бетонну стіну виконується за рахунок:

 • металевого пробійника;
 • самого бура, безпосередньо переведеного в режим свердління без ударної дії.

Після того, як поглиблення готове, а це буквально пару хвилин часу, перфоратор необхідно перевести в режим свердління з ударом» і досягти необхідної глибини. Супутні матеріали не потрібні. Як тільки отвір, розрахунковий діаметр і глибина якого були досягнуті, готове, бур необхідно витягти, а сам отвір очистити від утворилася бетонної пилу.

Как сверлить бетонную стену: поэтапная реализация и советы

Практичне застосування порад в свердлінні бетонної стіни

Свердління бетонної стіни позиціонується з точки зору складного технологічного процесу, який передбачає використання спеціального інструменту, а також іншого підручного інструменту: молотків, пробійників і т. д.

Ще одним видатковим матеріалом, який є незамінним у процесі самостійного свердління бетонної стіни, є твердосплавні свердла і свердла по металу щодо використання ударного дриля. Щодо перфоратора – бури.

Такі витратні ріжучі матеріали потребують своєчасного охолодженні. В якості охолоджуючої рідини можна використовувати звичайну проточну воду, попередньо налиту у будь-яку зручну тару.

Закріплені в патронах ріжучі елементи опускаються у воду лише на 70% від довжини, яка, в свою чергу, залишилася після закріплення в патроні електроінструменту, а також після того, як розпочато свердління бетонної стіни приміщення.

Якщо отвір у бетонній стіні передбачає використання дюбеля, то до розрахункової глибині отвору необхідно додати ще 8-10 мм, які, в свою чергу, виступлять в якості компенсаційних, тобто будуть заповнені сміттям від руйнується матеріалу.

Читайте по темі:  Правильне зовнішнє та внутрішнє утеплення балкона

Необхідність використання захисних компонентів у процесі свердління / буріння зростає відносно обсягу виконуваних робіт. Так, наприклад, захист очей оператора електроінструменту, а зокрема перфоратора, є не тільки необхідною, а затребуваною.

Так як потужність інструмента досить велика, в результаті чого обсяг викидається зруйнованого матеріалу збільшується, пропорційно збільшуючи шанс і нанесення шкоди здоров’ю оператору інструменту.

Беручи до уваги обсяги утвореного зруйнованого матеріалу, пропонується можливість підручного зниження рівня пилу ще на процесі буріння /свердління. Все, що потрібно – тримати пилосос біля утворюється отвори. Початкове зниження кількості сміття дозволить легко «загнати» в товщу стіни дюбель і проводити наступні маніпуляції.

Алмазна технологія в свердлінні бетонної стіни

Звичайно, акцент у виконанні таких робіт робиться на цінову категорію, в демократичні рамки якої також входить алмазна технологія свердління бетонних стін. Початковий підхід щодо позиціонування виконуваних робіт у розрізі цінової категорії є помилковим.

Швидше за все алмазне буріння не вийде виконати самостійно, так як технологія передбачає використання великогабаритних і дорогих інструментів.

За коштами алмазного свердління можна отримати отвори наступних діаметрів:

 • Ø 50 міліметрів;
 • Ø 60 мм;
 • Ø 80;
 • Ø 100;
 • Ø 110;
 • Ø 130;
 • Ø 150;
 • Ø 160;
 • Ø 180;
 • Ø 200;
 • Ø 225;
 • Ø 250;
 • Ø 300;
 • Ø 325;
 • Ø 350;
 • Ø 400.

Как сверлить бетонную стену: поэтапная реализация и советы

Якщо алмазне буріння буде здійснюватися фахівцями сторонніх організацій, то варто звернути увагу на забезпечення елементарних умов, що супроводжують виконання поставленого завдання, а саме:

 • доступ до мережі електроживлення;
 • охолоджуючою рідину (воду);
 • підготовлену розмітку під точки буріння;
 • доступ до розгортання виробничих потужностей (інструменту і живої робочої сили).

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...