Установка кондиціонера в квартирі: яких правил дотримуватися?

59

Установка кондиціонера в квартирі

Установка кондиціонера в квартирі не завжди збігається із запланованим ремонтом. Дуже часто рішення про придбання цього пристрою приходить в пору літньої спеки, і тоді питання монтажу ускладнюється бажанням якомога менше пошкодити оздоблення стін.

Друга проблема пов’язана з безпосередньою установкою кондиціонера. Самостійні роботи часто проводяться не зовсім грамотно або зовсім неграмотно, що загрожує швидкою поломкою системи або недостатньо комфортними відчуттями від її роботи. Необхідно, щоб монтаж здійснювала кваліфікована бригада з відповідним досвідом.

Ідеальне рішення – купити кондиціонер з установкою в компанії Клімат Буд Climatbud.com.ua. У чому плюси такого варіанту?

  1. По-перше, не доведеться шукати компетентного майстра самому.
  2. По-друге, у разі поломки оперативно буде проведено гарантійний ремонт, а також планове сервісне обслуговування.
  3. По-третє, не доведеться шукати «крайнього»: одна і та ж фірма буде відповідати і за монтажні роботи, і за якість придбаної техніки.

Вимоги до місця установки

Місце розташування кондиціонера підбирається не з примхи господарів, а щоб забезпечити створення найбільш комфортного мікроклімату для власників та оптимальних умов для нормального функціонування приладу.

Установка кондиціонера в квартирі

Підбирається таке місце, звідки охолоджене повітря зможе рівномірно розподілятися по приміщенню. Кути не підходять – потік свіжого повітря не дійде до кінця протилежної стіни. Не повинен він бути спрямований і на людей. З огляду на те, що повітря, що виходить з кондиціонера на 7-15°с холодніше звичайного кімнатного, то така значна різниця може привести до проблем з самопочуттям.

Установка кондиціонера в квартирі
Не варто встановлювати над ліжком, диваном або робочим столом (місцем, де людина тривалий час перебуває — застуди неминучі)

Не рекомендується розміщувати його навпроти дверей, щоб охолоджене повітря не переміщався в суміжні кімнати. Коли приміщення сонячне, кондиціонер розташовують так, щоб напрям потоку вихідного повітря було перпендикулярно притоку тепла, що йде від вікон.

Читайте по темі:  Ремонт кондиціонера: коли краще його робити
Не можна розміщувати кондиціонер над батареями (перегрів — часта причина поломок кондиціонерів)

Відстань між поверхнями стелі і внутрішнього блоку має бути не менше 10 см. Над високими меблями його теж не розміщують: від верху шафи до нижньої межі блоку залишають проміжок не менше 70-100 см. Інакше кондиціонер буде працювати неефективно, а з шафок при кожному включенні потік повітря буде здувати пил.

Зовнішній блок: особливості монтажу

Кондиціонер оснащений двома блоками: зовнішнім і внутрішнім. Відстань між ними має бути якомога менше, наскільки дозволяє фреонова траса. Для їх приєднання один до одного потрібно буде, проштробивши стіни, прокласти комунікації і електропроводку.

Для зовнішнього блоку необхідний захист від негоди за допомогою козирка, а кронштейн, що купується для нього, повинен витримувати передбачуване навантаження. Також необхідно відразу враховувати можливість безперешкодного доступу до приладу для його планового обслуговування.

Відстань до будь-якого предмета, що знаходиться на стіні, повинна бути не менше 3 м. Кріплення здійснюють анкерними болтами; потрібно запобігти появі вібрації і гучного шуму.

Установка внутрішнього блоку: на що звернути увагу

Тут також є свої нюанси. Щоб запобігти появі вібрації і можливого падіння блоку, кріплять його на міцну рівну основу. Поруч з ним не повинні знаходитися будь-які джерела тепла або предмети, які завадять вільному пересуванню прохолодних потоків повітря по кімнаті.

Встановлюємо кондиціонер в квартирі
До внутрішнього блоку кондиціонера потрібно забезпечити вільний доступ. Це забезпечить більш високу його продуктивність і дозволить своєчасно проводити обслуговування пристрою

В таких умовах експлуатації датчик приладу отримує спотворену інформацію про температуру повітря, кондиціонер починає працювати, не вимикаючись, що викликає його швидку поломку.

Для своєчасного усунення конденсату нахил внутрішнього блоку роблять не менше 5%. Якщо штроблення при установці виключається, то комунікації ховають в декоративний короб, щоб приховати їх і не зіпсувати дизайн інтер’єру кімнати. Після монтажу внутрішнього блоку залишається під’єднати його до зовнішнього, заправити систему фреоном, підключити до електроживлення і запустити.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...