Які бувають види пластикових вікон – розкладемо все по поличках

1846

Пластикові вікна виробляються в дуже широкому розмаїтті конструктивних варіантів. Вони відрізняються формою, розміром, кількістю стулок, спосіб їхнього відкривання, видом склопакетів і особливостями профілю. Також вікна можна дуже цікаво декорувати, як по склу, так і по рамі. Існують абсолютно інноваційні конструкції, здатні самостійно визначати, скільки світла пропускати в кімнату, змінюючи рівень прозорості.

Які бувають види пластикових вікон і на що орієнтуватися при їх виборі, ви дізнаєтеся з цієї статті. Вікно встановлюється не на один рік, коштує воно поки що чимало, тому варіант конструкції необхідно ретельно продумати, проконсультуватися з майстрами, які займаються установкою вікон, професійними будівельниками і людьми, у будинках яких вікна встановлені раніше і вони володіють певним досвідом їх експлуатації. Часто вподобані вам конструкції виявляються не дуже зручними у користуванні, або занадто дорогими.

Види вікон ПВХ за кількістю стулок

Особливості матеріалу рами і склопакетів дозволяють виготовляти металопластикові вікна з будь-яким кількістю стулок. Найчастіше зустрічаються одно, двох або тристулкові. Варіант визначається місцем установки, екстер’єром будинку і розмірами вікна.

Якщо вікно невелике, десь в межах 1,5 х 1м, однієї стулки буде цілком достатньо.

Вікна більшого розміру повинні обладнуватися двома стулками.

Трьома оснащуються широкі і високі вікна, площа яких дозволяє використовувати досить великі склопакети. Справа в тому, що особливості конструкції пластикових вікон вимагають досить масивних вертикальних стійок між стулками, особливо відкриваються.

У випадку трьох склопакетів, дві стійки забирають до 10% загальної площі у скління, якщо стулок більше, то і стійок більше, значить світлопропускна здатність вікна буде знижуватися, а вага його зросте, без особливого збільшення функціональності та поліпшення дизайну.

Оптимальний варіант для стандартних вікон в квартирі — дві стулки. Але на зовнішній вигляд фасаду можуть накладатися певні обмеження містобудівними нормами, особливо якщо вікна виходять на історичні або центральні вулиці. У такому випадку кількість стулок регламентовано і вносити зміни без дозволу відповідних органів не можна.

Які бувають вікна в залежності від способу відкривання стулок

Вибравши кількість стулок, можна визначатися з варіантами їх відкривання. Конструктори вікон пропонують досить широке число варіантів та їх комбінацій.

Глухе вікно.

Найбільш просте вікно глухе. Склопакет закріплений нерухомо в рамі. По функціоналу — це саме незручне вікно. Хоча воно і впускає максимум світла і зберігає найбільшу кількість тепла, мити зовні його досить складно. Навіть на першому поверсі будуть потрібні стрем’янка або збірні лісу. Але у більшості двостулкових вікон одна з них може бути глухою, але друга повинна бути обов’язково поворотною.

Поворотні стулки.

Поворотні стулки можуть відкриватися виключно всередину будинку по вертикальній осі. Такими можуть бути обидві стулки в двостулковому вікні, або дві бічні в трехстворчатом. Цей варіант досить зручний, якщо вікон в будинку багато і на одному чи двох з них встановлені відкидні, або поворотно-відкидні механізми відкривання. В такому випадку не виникає проблем з миттям вікон, ні з провітрюванням кімнат.

Відкидні стулки.

Відкидні стулки відкриваються тільки частково, шляхом зміщення верхньої частини всередину, при цьому нижня поперечина закріплена на горизонтальній осі. Кут відкривання визначається вбудованими обмежувачами. Дуже зручно для провітрювання кімнати, нескладний механізм, здешевлює конструкцію. Але такі стулки бажано встановлювати разом з поворотними — простіше буде мити.

Читайте по темі:  Які вікна вибрати – дерев'яні або пластикові

Об’єднані стулки.

Комбіновані, або поворотно-відкидні оснащуються складною фурнітурою, що дозволяє відкидати верхню частину стулки, так і відкривати її всередину кімнати по вертикальній осі. Все залежить від положення ручки управління на вікні. Деякі вікна обладнані і механізмом щілинної вентиляції. Такі вікна найдорожчі і встановлюються в комбінації з поворотними або відкидними, для здешевлення всього проекту.

Різновиди вікон в залежності від конструкції профілю

Дізнавшись, які бувають пластикові вікна за способом відкривання, необхідно отримати інформацію і про вигляді профілю, з якого вони зроблені. Він має дуже великий вплив як на експлуатаційні властивості вікна, так і на його ціну.

Основним матеріалом для виробництва металопластикових вікон служить полівінілхлорид — полімер, на основі хлору і етилену, з додаванням пластифікаторів, модифікаторів і стабилизующих речовин. Після розплавлення порошкоподібного сировини, отримана маса пресується і формуються стінки майбутнього профілю — основної складової частини віконної рами.

Після отримання складної конфігурації поверхні деталі, її всередину вставляється «П»-подібний профіль металевий або профільна труба квадратна і вся конструкція склеюється метолом термічної пайки. Модифікатори і стабілізатори перетворюють полівінілхлорид у міцний до механічних впливів матеріал, хімічно інертний, негорючий і несхильність впливу ультрафіолету.

Якщо в сировині додати пігмент, то профіль вийде не білим, а будь-якого заданого кольору. В результаті всіх операцій виходить прямокутна або трапецієподібна трубчаста конструкція, всередині якої знаходиться від трьох до семи поздовжніх ізольованих порожнин. Армувальний металевий профіль знаходиться в центральній порожнини.

При виготовленні віконних рам профіль розрізається на частині потрібної довжини і з’єднується методом склеювання або зварювання в прямокутну або іншу просторову конструкцію. Зовнішня частина рами зверху і знизу прорізається, з’єднуючи першу зовнішню порожнину «камеру» з зовнішньою атмосферою — отвори служать для вентиляції і відведення конденсату. Інші камери герметичні і не пов’язані один з одним, ні з зовнішнім середовищем.

Полівінілхлорид (ПВХ) має досить низьку теплопровідність, щоб вважатися непоганим теплоізоляційним матеріалом. Але наявність камер, наповнених повітрям, всередині конструкції, збільшує енергозберігаючі властивості ще в кілька разів. Чим більше таких камер, тим нижча теплопровідність віконної рами, тим тепліше буде в домі.

Сучасна промисловість виробляє профілі для вікон з кількістю камер від трьох до семи.

У середніх широтах необхідно вибирати профілі не нижче, ніж п’ятикамерні, принаймні, з чотирма внутрішніми порожнинами.

 

Трикамерні можна ставити в більш теплих регіонах або в неопалюваних приміщеннях — складах, господарських спорудах, гаражах.

Шести і семікамерние профілі відрізняються підвищеною масою, але різкого зниження теплопровідності не дають. Купувати їх недоцільно — вікна виходять дорожче, але приблизно однакові за якістю. Краще встановити більш широкий склопакет — виграш у теплозахисту буде більше.

При рівній кількості камер, для вікон необхідно використовувати профіль з товщиною зовнішньої стінки не менше 2,8 мм і внутрішньої — більше 2,5 мм. Це профіль типу «А», призначений для житлових приміщень. Профілі «В» і «С» можна використовувати тільки у виробничих або технічних приміщеннях, де не висуваються особливі вимоги до мікроклімату.

Як розрізняються вікна по типу склопакета

Скління вікон проводиться за допомогою складних конструкцій з двох, трьох або чотирьох аркушів скла, закріплених на заданій відстані один від одного. Зовнішня частина герметизована. Отримані всередині, між стеклами, порожнини називаються камерами.

Склопакети встановлюються на пластикові вікна можуть бути:

  • однокамерними
  • двокамерними
  • трикамерними

Тому дізнавшись про те, що вікно двох або трикамерне, необхідно уточнити, які камери маються на увазі — у рамах або склопакетах.

Однокамерні склопакети

Товщина однокамерного склопакета (два листа скла і порожнину між ними) знаходиться в межах 14 – 32 мм. Простір між склом по периметру закрито металевою смугою, що розділяє скла і утримують їх на заданому відстані — дистанційною рамкою. У розрізі видно, що рамка аж ніяк не смуга, а «П»-подібний профіль, спрямований відкритою стороною всередину рами.

Читайте по темі:  Вікна в підлогу

В нижній частині рами пророблені отвори невеликого діаметра, що з’єднують камеру і спеціальний герметичний об’єм всередині рами, в якому засипаний поглинач вологи. В результаті дії абсорбенту волога з камери майже повністю видалена і вікно не запотіває при будь-якій температурі ззовні.

Але однокамерні пакети вважаються морально застарілими. Вони встановлюються на не надто відповідальні вікна в неопалюваних приміщеннях, на балконах, лоджіях, у магазинах, виробничих приміщеннях і т. п. В житлових будівлях використовуються більш складні конструкції — двокамерні (три аркуші скла і дві порожнини між ними). Вони трохи важче однокамерних, але по ефективності тепло і шумоізоляції перевершують їх майже вдвічі. При цьому світлопропускна здатність обох конструкцій приблизно однакова.

Двокамерні склопакети

При використанні скла товщиною в 4 мм загальна монтажна глибина двокамерного пакета становить від 30 до 58 мм Часто виробники камери заповнюють аргоном, ксеноном або іншим інертним газом, але це виправдано тільки при використанні енергозберігаючих i-скло з напиленням.

Якщо вам намагаються дорожче продати заповнені інертним газом пакети із звичайного скла — не піддавайтеся на рекламні виверти. У кращому випадку ви отримаєте 1-2% зниження теплопровідності. При використанні I-скла різниця може сягнути 10 – 15% від загального теплозберігаючого ефекту. Це вже досить пристойна цифра.

У порівнянні зі звичайним склом, двокамерний склопакет знижує рівень вуличного шуму в кілька разів. За абсолютною величиною це складає більше 45 дБ. При цьому вартість такого пакету не набагато вище однокамерного.

Трикамерні склопакети

Купувати ж вікна з трикамерними пакетами недоцільно, порівняно з двокамерними вони важчі, а рівень теплозбереження та шумоізоляції зростає незначно за рахунок зменшенні ширини дистанційних рамок.

Спеціальні можливості склопакета

Властивості склопакета багато в чому залежать від властивостей скла. Провідні виробники постійно експериментують зі склом, в результаті чого можна купити вікна зі склопакетами:

Теплозберігаючими. Металізована плівка, невидима оку, напилюється на скло і відображає теплову частину спектру, пропускаючи, одночасно, всі видимі промені. Скло володіє відмінною прозорістю і не спотворює квітів, але не дає спеці проникнути всередину влітку, а взимку теплу покинути приміщення у вигляді інфрачервоного випромінювання.

Тонованими. Як правило, фарбування скла проводиться на етапі виробництва додаванням в шихту оксидів металів або інших хімічних сполук. В результаті вікно, зберігши прозорість, приймає вельми привабливий, часом екзотичний вид.

Ударостійкими. Замість звичайного флоат-скла застосовуються загартоване або триплекс. Вони не відрізняються по прозорості, але набагато міцніше. Найчастіше встановлюються на виробничих об’єктах, у навчальних закладах, магазинах. Зручно встановити такі вікна і на нижніх поверхах, захищаючи склопакет від випадкового удару або навмисного акту вандалізму. Такі скла повністю безпечні, навіть розбившись, вони розсипаються на прямокутні шматочки, здатні завдати травму, або залишаються приклеєними до міцної полімерної плівки.

Шумозахисними. Як правило, в них застосовується кілька технологічних прийомів. Крім напилення тонких плівок, камери заповнюються інертними газами, а товщина дистанційних камер робиться різною. В результаті цього звукові калебания активно гасяться, відбиваючись від проміжних поверхонь. У порівнянні зі звичайним двокамерним, шумоізоляційний склопакет знижує рівень зовнішнього шуму на 20% більше.

Дзеркальними. Проводиться таке скло двома способами — напиленням металізованої або полімерної плівки на поверхню, або додаванням оксидів металів в масу скла при виготовленні. У другому випадку колір виходить виключно стійким, а кількість проникаючого в кімнату світла знижується мінімально. Зовнішній вид дзеркального скла дуже цікавий, можна вибрати різні відтінки, від золотистого і срібла, до смарагдового, блакитного або перлового.

Читайте по темі:  Основа затишного будинку: вибираємо теплі вікна та двері

 

Різноманітність форм вікон

Крім стандартних прямокутних і квадратних вікон, замовити можна конструкції практично будь-якої конфігурації. Тільки необхідно знайти виробника, який робить подібні вікна — це дуже складні вироби і багато майстерень, відмінно роблять стандартні вікна, навіть не беруться за складні. Якщо трикутні або шестикутні ще можна виготовити на звичайному обладнанні, арочні, круглі або овальні збираються на спеціальних верстатах.

Але все ж на ринку присутні наступні вікна:

Квадратне вікно

Многоугольное вікно

Трапецієвидне вікно

Аркове вікно

Овальне вікно

Трикутне вікно

Кругле вікно

Сложносоставное вікно

Эркерная система

Нестандартні вікна прикрашають будь-який інтер’єр і навіть можуть стати його «родзинкою», перетворивши звичайний фасад в подобу палацу. Найпопулярнішими є арочні вікна різних різновидів — від напівкруглих і підковоподібних до стрілчастих і эллипсовидных. При замовленні таких вікон треба знати, що радіус закруглення не повинен перевищувати 40 – 45 див.

При замовленні трикутних вікон, які відмінно виглядають на будинках з високими дахами, теж потрібно звертати увагу на їх конфігурацію — будь-який з кутів не може бути менше 300. Вони складніше у виготовленні, ніж прямокутні і коштують дорожче, до того ж відрізняється деякими нюансами і способами їх встановлення. Якщо замовляєте трикутні вікна, то тільки разом з монтажем.

Приблизно такий же рівень складності і трапецієподібних вікон, які дуже добре виглядають на фасадах будинків і будинків мансардного типу. Тут існують ті ж обмеження — кути повинні перевищувати 300. Але варіантів відкривання стулок набагато більше, ніж у трикутних, по зручності експлуатації трапецієвидні вікна сравнительны з прямокутними.

Круглі вікна — найбільш складні у виготовленні. Вони використовуються для приміщень нестандартного дизайну та призначення — студій, майстерень художників, в готелях, особливо оформлених в морському стилі. Але з успіхом їх можна вписати і в архітектуру заміського будинку. При їх виготовленні існують ті ж обмеження по радіусу кривизни, що і для арочних. Максимальний радіус обмежується тільки вагою вікна і зручністю користування.

Також стали модними і популярними еркерні і портальні вікна, які виступають за площину стіни або повністю замінюють її. Виготовляються такі конструкції тільки на замовлення і можуть приймати абсолютно різні форми і розміри. У поєднанні з різним оформленням скла і рами, нестандартні вікна дозволяють досягти приголомшливого ефекту як по дизайну, так і по функціоналу.

Варіанти декорування вікон

Кольорові пластикові вікна

Розглянувши пластикові вікна види яких описані вище, можна розширити вибір елементами різного декору, наприклад, замість звичайного білого профілю вибрати пофарбований в один із 150 кольорів RAL. Для фарбування застосовуються спеціальні склади, що утворюють міцне покриття, зразок полімерного, товщиною всього в 80 мікрон. Виконати фарбування можна тільки в заводських умовах.

Ламіновані пластикові вікна

Так само високою стійкістю і довговічністю відрізняється ламінування — приклеювання спеціальної плівки, що імітує поверхню дерева, на профіль. Робиться це під високим тиском і температурою виключно на спеціальних машинах. Від звичайного дерева такі поверхні відрізняються стійкістю до вологи і довговічністю. Якісно наклеєний ламінат прослужить не менше, ніж саме вікно.

Червоний.

Болотний дуб.

Вінчестер.

Золотий дуб.

Махагон.

Світла ялиця.

Світлий дуб.

Базальт.

Болотна зелень.

Воронове крило.

Матовий алюміній.

Ялиця.

Рустикальний дуб.

Сієна россо.

Болотний.

Діамантово-синій.

Сосна.

Орегон.

Платина металік.

Рожеве дерево.

Шогун.

Вітражі

До оригінального виду декорування належить витражирование склопакетів. Виконуються вони на внутрішніх стеклах двокамерних склопакетів і, крім абсолютно дивовижних візуальних ефектів, відрізняються високою стійкістю і довговічністю. Їх нічим не можна пошкодити, а фарби, лаки та спеціальні олов’яні розділові елементи розраховані на десятиліття експлуатації. Важливо лише вибрати малюнок, який максимально відповідає стилю оформлення будинку.

Вибір вікон — заняття захоплююче і відповідальна. Ви потрапляєте в зовсім інший світ краси і витонченості, в якому зорієнтуватися може тільки той, хто підходить до вибору виважено і оцінює як дизайн, так і практичні властивості запропонованих конструкцій.

 

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 1,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя