Що таке піролізний котел: плюси та мінуси

18

При значному зростанні цін на енергоносії, питання про економію грошей в період опалювального сезону стає на першому місці. Як змусити твердопаливний котел горіти довше при мінімальній закладці дров? Де можна заощадити, а де не вийде?

Останнім часом, все більша перевага віддається піролізним котлам, які як раз і володіють перерахованими вище характеристиками. Крім високого ККД, піролізні котли здатні дуже довго підтримувати необхідну температуру теплоносія, при цьому утворюючи мінімальну кількість сажі.

Про те, що таке піролізний котел, в чому його переваги і недоліки, буде розказано нижче.

Що таке піролізний котел: принцип роботи

Піролізний котел або як його ще називають газогенераторний котел, істотно відрізняється за своєю конструкцією та принципом роботи від звичайного твердопаливного котла опалення. В роботі піролізного котла лежить принцип сухої перегонки палива.

Для цього, паливо в піролізних котлах нагрівається до дуже високих температур (600 і більше градусів з плюсом). Однак, повноцінно йому світити, і згоріти на лічені години, не дає відсутність повітря в камері згоряння.

При цьому утворюється велика кількість виділеного газу паливом при нагріванні, який потрапляючи в другу камеру піролізного котла, вже там починає своє повноцінне згоряння, вступаючи в реакцію з киснем і вуглецем. Такий підхід дозволяє зменшити викид шкідливих речовин в атмосферу майже на 5 разів, збільшити ККД піролізного котла (до 95%), і час його роботи.

Крім того, як було сказано вище, в процесі роботи піролізного котла практично не залишається відходів згоряння. Все це дозволяє максимально ефективно використовувати енергоносії і зробити роботу системи опалення повністю автономною.

Читайте по темі:  Види камінів за типом палива, способу установки, конструкції і дизайну

Конструкція піролізного котла

Для виготовлення піролізних котлів використовується 4-6 мм сталь, внаслідок чого вага котлів істотно збільшується. У конструкції котла є дві камери, розташовані одна над іншою, і розділені між собою спеціальними керамічними форсунками.

Що таке піролізний котел: плюси та мінуси

Невід’ємною частиною піролізного котла, є і система управління, яка дозволяє регулювати роботу котла, не допускаючи його перегріву або навпаки, зупинки. З цією метою в піролізних котлах встановлені вентилятори, колектор, через який з котла видаляються продукти згоряння, і терморегулятори.

Піролізні котли — це повністю автономне обладнання, яке дозволяє автоматизувати роботу системи опалення, як в приватному будинку, так і на підприємстві. Для нормального функціонування піролізного котла, використовується деревина, яка має вологість не більше 20 відсотків. В іншому випадку, ККД піролізного котла істотно знижується.

Плюси і мінуси піролізних котлів

Піролізні котли працюють за рахунок термічного розкладання деревини, що дає можливість отримати додаткову вигоду. По-перше, при роботі газогенераторного котла відсутній попіл і сажа, тому обслуговувати такий твердопаливний котел доводиться набагато рідше, ніж звичайний.

Що таке піролізний котел: плюси та мінуси

По-друге, за рахунок того, що деревина не горить в піролізних котлі, як в звичайному казані, а тільки розкладається, виділяючи при цьому газ, вдається істотно збільшити час роботи котла. Тільки уявіть собі, піролізний котел при одній закладці дров здатний пропрацювати цілу добу, без будь-якої участі в цьому людини.

По-третє, як було сказано вище, ККД піролізного котла на порядок вище, ніж ККД звичайного твердопаливного котла. У свою чергу, це дозволяє максимально ефективно використовувати енергоносій, в якості якого виступає деревина.

По-четверте, при згорянні палива в піролізному котлі, істотно зменшується викид шкідливих речовин в атмосферу. Ну і останнє, завдяки встановленій автоматиці, піролізні котли є повністю автономним обладнанням в системах опалення.

Читайте по темі:  Який біметалічний радіаторів вибрати для опалення

Що ж стосується мінусів, то їх у піролізних котлів, не так вже й багато. До недоліків, можна віднести високу вартість, вимогливість котлів до якості спалюваного палива, а також залежність від електрики.

Що таке піролізний котел: плюси та мінуси

Так, наприклад, середня вартість піролізного котла варіюється в межах 1000 $. Деревина для спалювання в газогенераторному котлі повинна бути не дуже волога, оскільки в іншому випадку, серйозно постраждає ККД котла.

Ну і залежність такого роду обладнання від електрики, цілком зрозуміла, адже для роботи вентиляторів і автоматики піролізного котла, обов’язково знадобиться електроживлення.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...