Оздоблення вікон сайдингом зовні

146

Сайдинг є облицювальним матеріалом, який досить популярний і застосовується при обробці фасадів будівель. У випадку з промисловими спорудами роботу проводять фахівці. Обробку вікон сайдингом зовні у випадку з приватними будинками виконують своїми руками. При цьому можна відмінно заощадити і облицювати будинок в стислі терміни. Сайдинг отримав широку популярність завдяки простоті монтажу, невеликій вазі і дешевизні.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Плюси використання сайдингу

Сайдинг є ребристим покриттям, яке має рифлену поверхню. Він являє собою матеріал, що має досить цікавий вид. Крім того, обшивається поверхню виявляється захищеною від зовнішніх впливів.

Щоб виконати віконний укіс або обшити весь фасад, часто вибирають сайдинг з ПВХ або металу. Листи зі сталі володіють великою вагою, вони дорожчі і вимагають ретельного догляду. Тому вініловий сайдинг набув великої популярності.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Переваги такого матеріалу незаперечні:

 • Несхильність механічних навантажень, перепадів температур, надмірної вологості.
 • Простота догляду. На поверхні сайдинга не скупчується грязь і пил.
 • Матеріал довговічний, не старіє і відрізняється зносостійкістю.

Різниці в обшивці фасаду металевим і вініловим сайдингом немає.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

вибір інструментів

Перед установкою сайдингу слід підготувати потрібні інструменти і фурнітуру. Під час монтажу сайдінгових панелей матеріал доведеться різати. Для цього слід використовувати певні інструменти. До них відносяться:

 • Ножівка, що має невеликий зуб. Її можна замінити на електропилку.
 • Ножиці по металу. Використовуючи цей інструмент, виробляють фігурне різання металу. Зазвичай застосовуються такі ножиці при виконанні арочного отвору.
 • Ніж-різак. Він необхідний для проведення смуги на панелі, по якій виріб буде згинатися.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Крім того, для роботи з сайдингом знадобиться підготувати молоток, шуруповерт, рівень, бічевку, кутник. Щоб надійно закріпити панелі, знадобиться використовувати багато саморізів. Також буде потрібно підготувати елементи фурнітури.

Читайте по темі:  Вікна в будинку з клеєного бруса

Набагато зручніше і вигідніше, коли комплектуючі та сайдинг купуються в одного виробника. Кріплення краще купувати оригінальні. Оскільки такі елементи досить дорогі, слід виконати точний креслення, щоб виконати всі розрахунки. При пошуку методу кріплення сайдинга варто подивитися кілька відео, щоб розібратися в особливостях процесу. Це допоможе впоратися з роботою самостійно.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Підбір комплектуючих

Важливо подбати і про правильному підборі саморізів для сайдингу. Це необхідно, щоб згодом не шукати кріплення відповідного забарвлення. Щоб знати, скільки буде потрібно саморізів, слід заздалегідь зробити розрахунок. Планки кріплення необхідно розраховувати з урахуванням деяких особливостей:

 • Спочатку заміряють периметр отвору. Потім визначають, яку відстань знадобиться для монтажу підвіконня. Для цього з периметра прорізу віднімають відстань, яке знаходиться безпосередньо під вікном.
 • Не завжди виходить точно заміряти кожен елемент сайдингу з урахуванням особливостей отвору. Щоб матеріал не довелося докуповувати, знадобиться додати до отриманого числа 10%. Ці відсотки підуть на обрізки.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Основні комплектуючі елементи, які слід підготувати для оформлення вікна сайдингом:

 • J- і H-профіль;
 • фаски;
 • відливи;
 • фінішна і привіконна планки;
 • відливи;
 • внутрішні і зовнішні куточки, якими будуть декоруватися панельні стики.

Такі елементи слід підготувати заздалегідь.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Правила робіт

Монтаж сайдінгових панелей власними руками повинен проводитися за певною інструкції. Це допоможе уникнути помилок і зробити вікно більш привабливим. Зазвичай російські власники квартир стикаються з такими стандартами прорізів:

 • Європейський – в цьому випадку укіс має певну ширину. Вона не перевищує 19 см. Віконна планка має ширину 22 см. При цьому її досить легко встановлювати власними руками.
 • Російський – такі укоси відрізняються шириною більше 19 см. Наявність подібних вікон вимагає монтажу J-профілю. Сайдинг при цьому вставляють у зовнішній куточок.
 • Якщо вікна не будуть обладнані укосом, обов’язково монтується лиштва.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Важливо! У деяких випадках допускається використання деревини. Застосування брусів дозволяє заощадити на установці вікна. Однак дерев’яні елементи досить сприйнятливі до високої вологості. Щоб виключити псування матеріалу, вибирають добре висушений брус. Крім того, на дерев’яні елементи необхідно нанести водовідштовхувальне просочення.

Читайте по темі:  Як утеплити дерев'яні вікна своїми руками

Спочатку монтується стартова смуга. Потім необхідно по черзі встановлювати кожний наступний ряд. При цьому їх необхідно точно підганяти під пази вже встановлених рядів.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Важливо! Вид розмітки можна визначити тільки при монтажі, тому розкроювати листи заздалегідь не потрібно.

Роботи з монтажу арочного отвору виконуються особливим чином. Для цього знадобиться еластичний профіль. Його кріплять на цвяхи або саморізи. Монтаж кріпильних елементів здійснюється по периметру аркушів. Потім необхідно виконати обшивку. Крок кріплення повинен бути 15 см. У місцях, де сайдинг стосується несучого профілю, необхідно забезпечити максимальну міцність кріплення.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

особливості обробки

Облицювання стін і віконних прорізів сайдингом вимагає дотримання певних правил. Їм необхідно слідувати, щоб закріпити укоси правильно. Серед основних тонкощів облицювання вікон сайдингом слід виділити:

 • Для підвищення привабливості сайдінгових укосів варто правильно використовувати елементи кріплення.
 • Вкручувати їх слід нещільно. Повинен залишитися міліметровий зазор, необхідний на випадок розширення матеріалу.
 • Кріпильні елементи необхідно вкручувати прямо.
 • Місце кріплення шурупа має знаходитися посередині кріпильного отвори.

Обробка віконних прорізів зовні вимагає додатково стикувати елементи.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Правильно встановлений сайдинг по периметру вікон досить просто очищати. Його очищення від бруду проводять простою водою. Якщо є стійкі плями, краще озброїтися щіткою. Добре допомагає спеціальний миючий розчин.

При наявності цвілі її можна усунути, використовуючи гідрохлорид натрію, який розлучається в літрі води. Необхідно врахувати, що обшивка з сайдингу сприйнятлива до речовин, що містять хлор і органічні елементи. При використанні таких миючих засобів можна зіпсувати зовнішній вигляд панелей.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Порядок облицювання вікон

Робота підлогу облицюванні вікон зовні сайдингом вимагає дотримання деяких правил. Інструкція зазвичай входить в комплект з панелями. При дотриманні технології робіт можна правильно і швидко встановити сайдинг на вікна, що додасть їм більш естетичний вигляд. Якісна обробка отворів вимагає дотримання певної послідовності дій. Для кращого розуміння процесу варто подивитися кілька відео обробки вікон сайдингом.

Читайте по темі:  Вікна в підлогу

підготовка

Щоб обробка вікон зовні сайдингом стала більш якісною, слід виконати певні підготовчі заходи. Серед них варто виділити:

 • видалення декорування;
 • очищення поверхні від штукатурки, яка була нанесена раніше;
 • видалення старих конструкцій;
 • зняття комунікацій.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Під час підготовчих робіт слід зняти антени і кондиціонери. Крім того, поверхня ретельно зачищають і висушують. Така підготовка дуже важлива в тому випадку, коли, крім вікон, планується облицювати всю стіну.

монтаж каркаса

Облицювання поверхні навколо вікна вимагає певної підготовки. Необхідно спочатку виконати обрешітку. Її слід створити з кількох причин:

 • щоб кріплення було надійним і простим;
 • щоб вирівняти поверхню.

Для створення обрешітки можна вибрати як профіль з металу, так і дерев’яні бруски.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Деталі каркаса кріпляться на відстані один від одного в 20 см встановлюють бруси вертикально.

утеплення конструкції

Перепади температур не тільки впливають на стан віконної конструкції, але і впливають на комфорт проживання в будинку. Щоб захистити будинок від морозів, варто використовувати для утеплення пінополістирол. Його необхідно кріпити на дюбелі з широкими капелюшками.

Порада! Щоб утеплювач був захищений від попадання вологи, на нього слід укласти плівку.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Невеликі щілини все одно залишаться, який би утеплювач не використовувати. Щоб цього уникнути, слід використовувати герметик. Завдяки цьому підвищаться гідроізоляційні властивості всієї конструкції.

Облицювання вікон та фасаду

Разом з облицюванням вікон зовні сайдингом обробляють і фасад будинку. Комплексна облицювання вимагає ретельного підходу.

Порада! Кожні 100 кв. м, які облицьовуються сайдингом, вимагають підготовки 1,5 тис. кріпильних елементів. Краще використовувати саморізи. Завдяки цьому надійність кріплення підвищується. Крім того, сайдинг не буде пошкоджений.

Оздоблення вікон сайдингом зовні

Основним плюсом саморізів є можливість здійснити кріплення сайдинга правильно. Панелі при такому монтажі не гуляють, що дозволяє виключити їх деформацію, коли почнеться теплове розширення.

висновок

Відео зовнішньої обробки вікон сайдингом дозволяє зрозуміти технологію робіт і розібратися в особливостях процесу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...