Підвіконня з дерева

178

У дизайні існує чимало рішень, які дозволяють оптимально використовувати простір, яке є всередині будь-якого приміщення. Одним з них є правильне використання підвіконня. Найчастіше його площину відводиться для квіткових горщиків.

Підвіконня з дерева

Але це не найкраще рішення, т. К. Від такого використання поверхню підвіконня досить швидко зношується. Розширити функціональність цього модуля можна за рахунок використання його як стільниці. Як це можна зробити і в чому перевага такого рішення? Саме цьому присвячена стаття.

Підвіконня з дерева

Переваги використання стільниці

По-справжньому оцінити всі переваги стільниці замість підвіконня можна оцінити тільки в процесі її експлуатації. Але, якщо постаратися виділити основні плюси, то ними будуть:

 • збільшення корисної площі;
 • можливість розміщення мийки біля вікна;
 • природне освітлення для робочого столу;
 • економія простору;
 • можливість позбавиться від письмового столу;
 • розміщення тумбочок під підвіконням;
 • можливість самостійного монтажу.

Підвіконня з дерева

Якщо мова йде про використання стільниці-підвіконня на кухні, тоді з’являється можливість змістити мийку. Найчастіше вона розміщується в кутку кухні, але тепер є можливість звільнити цей кут для інших цілей, а мийку розмістити в безпосередній близькості до вікна. Замість мийки, там можна розмістити плиту, що спростить відведення забрудненого повітря при приготуванні їжі. Дуже зручним є використання підвіконня стільниці в особистому кабінеті або в якості письмового столу для дитини.

Підвіконня з дерева

В цьому випадку є перевага позбутися зайвих меблів у вигляді стола. Іншою перевагою є наявність природного освітлення, яке краще сприймається очима, ніж штучне. Якщо під вікном не встановлено радіатора, тоді цей простір можна використовувати для розміщення там тумбочки для різних речей, що добре доповнить стільницю-підвіконня, яка буде змонтована. При певній вправності виконати монтажні роботи можна самостійно, якщо слідувати простим інструкціям.

Підвіконня з дерева

Як недолік дерев’яної конструкції стільниці для підвіконня можна відзначити її ціну. Хоча її можна знизити за рахунок використання клеєного бруса, який після певної обробки складно відрізнити від цільної деревини. Іншим недоліком такої стільниці для підвіконня є її схильність до впливу вологи.

Підвіконня з дерева

Через перепади температури на стеклах може з’являтися конденсат, який шкодить стільниці. Захистити її досить просто, якщо своєчасно міняти лакофарбове покриття, що також вимагає певних витрат. Виготовити можна конструкцію будь-якої бажаної форми, т. К. Деревина в цьому випадку відмінно підходить зважаючи на простоту обробки.

Підвіконня з дерева

варіанти конструкції

Підвіконня з дерева

Дерев’яна стільниця як підвіконня може бути використана різними способами. Основними рішеннями є:

 • відкидний стіл;
 • письмовий стіл;
 • Барна стійка;
 • пряма стільниця;
 • продовження кухонної стільниці;
 • місце для сидіння.

Кожен з варіантів варто розглянути докладніше.

Читайте по темі:  Як підготуватись до приїзду замірника пластикових вікон

Розкладний стіл

Підвіконня з дерева

Стільниця на місці підвіконня в якості розкладного столу може бути використана різними способами. Найбільш поширене застосування на кухні. При обмеженій площі не завжди є можливість розмістити обідній стіл, а окремою їдальнею не передбачено. В цьому випадку відмінним рішенням стане розкладна стільниця, яку можна встановити на місці підвіконня.

Підвіконня з дерева

Приклад такого рішення показаний на фото вище. Як видно, підвіконня повністю відсутня, а на його місці закріплена розкладна стільниця. Ніжки також виконані з деревини та є складними, що спрощує експлуатацію. Така стільниця може не займати весь простір біля вікна. Розмір буде повністю залежати від того, яка кількість людей буде одночасно перебувати за столом.

Підвіконня з дерева

Стільниця як розкладного столу необов’язково повинна бути основним і єдиним столом в кухні. У деяких випадках стільниця може виступати додатковим столом. Її можна зробити за прикладом, як показано на фото вище. Розкладна стільниця-підвіконня дозволить зручно розмістити дітей, щоб не встановлювати додаткових стільців за основним столом.

Підвіконня з дерева

Ось хороший приклад того, як стільниця може стати продовженням підвіконня. Її розмір дозволяє комфортно розміститися двом людям за чашкою кави. Як видно, в зібраному стані така стільниця практично не займає місця. Змонтувати такий варіант самостійно не складе труднощів, а виготовити стільницю можна на замовлення.

Підвіконня з дерева

Є варіант розміщення стільниці в стільниці. Приклад такої реалізації показаний на фото вище. Можна помітити, що підвіконня-стільниця вже має достатню ширину, але використовувати її в якості обіднього столу неможливо, т. К. Не залишається простору для ніг. Щоб вирішити це питання, встановлюється ще одна висувна стільниця під ту, що вже існує. У цьому випадку особливо важливо продумати висувний механізм, щоб він витримував передбачувану навантаження. На фото видно, що стільниця складається з двох частин, як і сам механізм. Розкладні столи можуть використовуватися і в особистих кабінетах, про це буде розказано нижче.

Письмовий стіл

Підвіконня з дерева

Розмір кабінету може відрізнятися в залежності від обставин. У деяких випадках житлова кімната і є кабінетом. В цьому випадку розташовувати додаткову меблі в кімнаті немає можливості. Якраз на допомогу в цьому випадку готова прийти розкладна стільниця-підвіконня.

Підвіконня з дерева

На фото вище можна бачити приклад такої конструкції. Як видно, вона практично не займає місця. Як тільки робота або навчання буде закінчена, можна використовувати простір, яке займала стільниця за своїм призначенням.

Підвіконня з дерева

Вище можна бачити ще один приклад робочого столу. В цьому випадку стільниця має більший функціонал, ніж в розкладному варіанті. Цей варіант стільниці також можна віднести до прямих, т. К. Вона не має ніяких вигинів. Виліт такого підвіконня-стільниці може перевищувати метр, щоб на ньому було зручно розмістити всі необхідні елементи та оргтехніку. Також таку відстань важливо, щоб було зручно працювати з клавіатурою, т. К. Лікті повинні знаходитися на столі, щоб кисті не перевтомлювалися.

Читайте по темі:  Вікна в будинку з клеєного бруса

Підвіконня з дерева

Знизу стільниці розмістилися шухляди, які дозволять укласти все письмове приладдя. Якщо кімната знаходиться з південної сторони, то обов’язково необхідно передбачити жалюзі, щоб перебувати за столом було комфортно. Зручно, якщо стільниця розташовується від однієї стіни до іншої. Виходить замкнуте робочий простір.

Підвіконня з дерева

На фото вище приклад того, як можна правильно використовувати лоджію в квартирі. В цьому випадку вона повністю відведена під робочу зону. Таке рішення відмінно підійде для особистого кабінету або для дитячої кімнати, де дитина чи підліток зможе повноцінно займатися. Стільниця в цьому випадку оформлена під класичний письмовий стіл з двома тумбочками з боків конструкції. Очевидно, що безпосередньо під вікном знаходиться радіатор, який забезпечує теплову завісу. Щоб повітря міг нормально циркулювати, в стільниці передбачені решітки, які пропускають його до стекол, що виключає запотівання.

Підвіконня з дерева

За допомогою стільниці можна організувати робочий простір на кілька людей. Це добре видно на фото вище. В цьому випадку можна зробити кутовий стіл. Це досить просто зробити, якщо стіни розташовані таким чином, як показано вище. Але буває, що робоче місце необхідно зробити кутовим без таких ідеальних умов. Тоді підійде варіант, який показаний нижче.

Підвіконня з дерева

Як видно, підвіконня просто виконаний з заокругленням там, де це необхідно. При цьому робоча зона була збільшена. Щоб домогтися більшого комфорту, тумбочки винесені таким чином, щоб було зручно розташувати ноги під столом в будь-якому положенні. Посередині передбачена додаткова підставка, яка виключає прогинання стільниці під власною вагою і при додатковому навантаженні. Процес монтажу такої конструкції показаний в відео нижче.

Барна стійка

Барна стійка на кухні може бути розташована паралельно вікна і перпендикулярно йому. Для обох цих випадків підходить застосування дерев’яної стільниці. На фото нижче можна бачити, як чудово виглядає така стійка з клеєного бруса.

Підвіконня з дерева

Її можна використовувати в якості невеликого обіднього столика на двох. Опори виконані з металевих куточків, які вписуються в загальний інтер’єр. Ширина конструкції в цьому випадку повинна бути не менше 60 см, щоб під нею було зручно розташувати ноги.

Підвіконня з дерева

Ось приклад перпендикулярної барної стійки. Як видно вона є продовженням тієї, що впритул знаходиться до вікна. Кожну з них можна використовувати як окрему функціональну зону. Можна помітити, що радіатор частково винесено від стіни, щоб теплообмін відбувався швидше і повітря не затримувався під стільницею.

Читайте по темі:  Розміри вікон в приватному будинку

Підвіконня з дерева

На фото вище показана ще одна можливість реалізувати барну стійку з підвіконня, яка примикає до загального кухонного гарнітуру. У цьому випадку використовується дерев’яний короб, який візуально збільшує габарити підвіконня.

Кухонна стільниця

Підвіконня з дерева

Вище вже говорилося про можливість перенесення раковини прямо під вікно. На фото добре видно проект реалізації такої задумки. В цьому випадку раковина розташовується ближче до краю, щоб вікно не мажеться в процесі миття посуду. Природне освітлення спрощує процес миття продуктів та посуду.

Підвіконня з дерева

Можна помітити, що стільниця-підвіконня також переходить в кутову барну стійку, яка на краю має металеву підставку. Така барна стійка буде відмінним роздільником території, якщо кухня і їдальня об’єднані в одну кімнату.

Підвіконня з дерева

У цьому варіанті реалізації мийка була перенесена з кута, але зліва від неї з’явилася функціональна зона, на якій простіше здійснювати підготовку продуктів до приготування. Крім того, використання стільниці дало можливо розширити загальну територію і розмістити на кухні пральну машинку. Дешевше обійдеться проект з двох окремих частин поверхні, але доведеться приділити увагу вузлу примикання. Гармонійніше виглядає цільна кутова стільниця.

Підвіконня з дерева

На фото наведено хороший приклад того, як підвіконня-стільниця дозволяє підвищити функціональної маленької кухні. В цьому випадку підвіконня може виступати продовженням робочої області або обіднім столом. Все залежить від бажання користувача, розташовується поверхню трохи нижче основної, щоб візуально розділити їх. Додаткова площа при цьому не заважає використанню тумбочки, яка знаходиться знизу, т. К. Дверцята зможе вільно відкриватися.

Підвіконня з дерева

В обмеженому просторі можна поступити наступним чином. На фото видно, що обидві стільниці виконані півколом, що спрощує переміщення по кухні. В цьому випадку мийка повністю відокремлена від функціональної області для приготування. При цьому поверхня, яка знаходиться на місці підвіконня виконана таким чином, щоб простір під нею залишалося повністю вільним для циркуляції повітря. Зонально поверхні розділені рівнем, на якому знаходяться.

Підвіконня з дерева

сидіння

Підвіконня з дерева

Ще одні варіант використовувати стільницю-підвіконня показаний на фото вище. Завдяки розміщенню дивана на стільниці з’являється можливість не тільки позбутися від зайвої столу, але і від дивана, розмістивши в кімнаті тільки спальне місце. Цікавим рішенням є розміщення ящиків під підвіконням. В цьому випадку там можна зберігати постільну білизну і піжами.

резюме

Як видно, підвіконня можна використовувати таким чином, щоб максимально збільшити його ККД. Застосовувати таке рішення можна в кожній кімнаті, що дозволить значно збільшити простір і домогтися мінімалізму. Важливо розуміти, що на дерев’яній стільниці не повинно залишатися мокрих плям. Як тільки приготування буде завершено, необхідно насухо протерти поверхню. Якщо на підвіконні планується розміщення кольорів, то під горщик рекомендується зробити підставку у вигляді блюдечка, а під нього підкласти тканину, яка запобігає появі подряпин при переміщенні горщика по поверхні.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...