Розміри вікон в приватному будинку

520

Від сонячного світла залежить наш настрій. Швидше за все, ви помічали, що, прокидаючись в похмурий день, особливо нічого не хотілося робити. Часто це залежить від сторони, на яку виходять вікна, а також від їх кількості.

Але розміри вікон в приватному будинку також грають величезну роль. Якщо ви тільки плануєте будівництво або великі ремонтні роботи із заміною віконних рам, тоді було б добре проаналізувати, що можна змінити в кращу сторону, розширивши отвори або перемістивши їх на інше місце. Які стандартні розміри вікон передбачені виробником і нормами? Який матеріал для них краще? Про це мова піде в цій статті.

Розміри вікон в приватному будинку

Чим керуватися

Вибір конкретних параметрів вікон обумовлений деякими чинниками. До того як замовити конкретний виріб, варто звернути увагу на три основних моменти:

 • розташування стіни відносно сторін світу;
 • для яких цілей використовується кімната;
 • геометричні параметри приміщення.

Якщо у вашому будинку кілька кімнат і спальна кімната знаходиться окремо від інших приміщень, то зазвичай для неї вибирають західну або північно-західну сторону. Робиться це для того щоб через вікна проникало менше світла і сон був міцніший. Якщо ця кімната використовується як звичайна житлова, тоді варто подумати про монтаж кількох вікон. Для вітальні завжди передбачається якомога більше світла, а відповідно і вікон, і розташовується вона на південну або південно-західну сторону. Кімнати з геометрією в формі прямокутника розташовують декількома вікнами по довжині більшої стіни. Якщо кімната квадратна і невелика, то буде досить одного. З північної сторони знаходяться вікна кухні, комор приміщень і іноді ванної кімнати. Розмір вікна може також залежати від кліматичних умов. Якщо більшу частину року стоїть холодна погода, а взимку температура падає далеко за мінус, то розмір вікон намагаються мінімізувати, щоб тепло не йшло через них.

Розміри вікон в приватному будинку

Зверніть увагу! Загальне правило для всіх площ, від якого варто відштовхуватися при виборі розміру вікон і їх кількості дорівнює 10: 1. Воно має на увазі наявності одного вікна в 1 м2 на кожні 10 м2 площі стіни.

Конструктивні особливості вікон

За своїми характеристиками вікна можуть бути:

 • глухі;
 • вікна з одного стулкою;
 • вікна з двома стулками;
 • з трьома стулками.

Вибір конфігурації вікна може впливати на його розмір. Стандартні розміри вікон для приватного будинку з однією стулкою по ГОСТу по висоті знаходяться в межах від 80 см до 147 см. По ширині розміри таких вікон складають від 40 до 87 см. Для вікон з двома стулками висота коливається від 57 см до 147 см, ширина від 87 см до 147 см. тристулкового вікна найбільші за розміром їх висота може становити від 117 см до 147 см, а ширина від 177 см до 207 см. з кожного стандарту є свої винятки. Тому вікна можуть виготовлятися за індивідуальними параметрами. Але при цьому варто пам’ятати, що профіль повинен бути товщі і склопакет з товстим склом. В іншому випадку віконна конструкція може не витримати навантаження через свою парусність і просто луснути. Наведені цифри більшої мірою розраховані на вироби, які використовуються в квартирах і будинках стандартних площ.

Читайте по темі:  Які бувають види пластикових вікон - розкладемо все по поличках

Розміри вікон в приватному будинку

Пластикові або дерев’яні

Це один з найскладніших питань, яке може встати при виборі вікон для заміського будинку або дачі. У кожного з них є свої плюси і мінуси, які варто проаналізувати. Якщо говорити про дерев’яні вікна, то все в них відмінно. Деревина – екологічний матеріал, який не завдає шкоди здоров’ю. Вона також здатна дихати, тому в будинку завжди буде свіже повітря. Зараз в дерев’яні вироби також монтуються склопакети з різною кількістю стекол, що дозволило підвищити їх ефективність. Особливо якщо мова йде про триплексах. Їх недоліків можна виділити високу ціну на виготовлення, т. К. Потрібно порода деревини, яка зможе протистояти різних погодних умов. Дерев’яні рами вимагають періодичного обслуговування, яке полягає в заміні лакофарбового покриття, що забирає сили і додаткові кошти. Також досить складно знайти розумного майстра, який поставить їх у злагоді з усіма вимогами.

Розміри вікон в приватному будинку

Пластикові вироби з профілю набувають все більшого поширення сьогодні. Більшість сімей вважають за краще замінити свої старенькі дерев’яні на нові пластикові з профілю. Для цього є кілька причин. Наприклад, за вартістю вони нижче, ніж дерев’яні. Терміни виготовлення нижче, а вибір конфігурації профілю більше. Чим більше камер профілю, тим менше теплообмін і більше захист від віддачі тепла на вулицю. Вони досить герметичні, тому ймовірність виникнення протягів нижче. Установка простіше і сама компанія-виробник зазвичай займається цим. Але є і свої недоліки. Через надмірну герметичності профілю відбувається поганий парообмен з вуличним повітрям. Це може привести до розвитку грибка і гнилі в будинку або квартирі. Тому важливо подбати про витяжної і припливної вентиляції. Вони також вимагають обслуговування, але обходиться воно дешевше. Також варто стежити з чого виготовлені стабілізаційні планки, щоб в їх складі не було свинцю. Ну і найбільший недолік для виробів, які знаходяться під постійним впливом сонця – шкідливі виділення, тому власники часто захищають їх козирками.

Розміри вікон в приватному будинку

Не можна не сказати і про алюмінієвих конструкціях. Такі вікна виглядають дуже солідно. Алюмінієвий профіль перевершує пластиковий по стійкості до навантажень. Ці вікна є сенс вибирати в тих випадках, коли планується великий бюджет для будівництва. Профіль також вимагає правильного підходу до встановлення. Якщо цього не зробити, тоді тепло з будинку буде швидко вивітрюватися. Сам профіль перетвориться в місток холоду. Такі рішення правильно вибирати для м’якого клімату. Полімерна вставка, яка є всередині не забезпечує необхідної ізоляції.

Читайте по темі:  Розсувні вікна для веранди

Розміри вікон в приватному будинку

Зверніть увагу! Для пластикових і інших виробів з профілю є окремий ГОСТ 30673-99, 22233-2001, 30973-2002. Є також нормативи, які регулюють використання фурнітури і стандартів для її виробництва.

Пластикове вікно для приватного будинку

Вибір пластикового вироби має на увазі не тільки його розміри, а й застосовуваний профіль. На вибір останнього впливає величина отвору, погодні умови, а також бажаний склопакет. За товщиною стінок профіль поділяють за класами. Перший клас має найсуворіші і високі вимоги. Ті стінки профілю, що звернені на вулицю мають мінімальну товщину в 2,8 мм. Ті, які розташовуються усередині приміщення, – 2,5 мм. Другий клас має на увазі для зовнішніх стінок таку товщину, як для внутрішніх в попередньому варіанті, а для внутрішніх – 2 мм. До третього класу або класу C відносять все, що не ввійшло в перші два. Останні часто застосовують для установки в отвори складських приміщень, сараїв та інших будівель, де немає строгих вимог.

Розміри вікон в приватному будинку

Усередині рами або профілю, який кріпиться в проріз є спеціальні повітряні камери. Їх метою є зменшення теплообміну шляхом створення повітряної подушки. Таке рішення виявилося досить ефективним. Мінімальна кількість їх може бути 3, а найбільше досягати 8. Мінімальна кількість камер підійде для тих випадків, коли зими дуже м’які, а клімат теплий. Оптимальною серединою вважається п’ятикамерний профіль, який захистить від морозів аж до -30 ° і більше. Для суворих зим потрібно профіль на 8 камер. Від товщини повітряного прошарку також залежить звукоізолюючі властивості, тому якщо віконні прорізи виходять на жваву трасу, тоді варто подумати про 5 і 8 камерах.

Підбір склопакета для вікна – також непросте завдання. За своєю суттю це блок, що складається з декількох стекол, які розташовуються на деякій відстані один від одного. Утримує їх ущільнювач і металевий стабілізатор. В простір може бути закачаний інертний газ, який погіршує теплообмін або відкачано повітря для вакууму. Безпосередньо склопакет також має камери їх кількість від 2 до 4. Від них залежить звукоізоляція вікна і його захисні властивості. Для додатково захисту скла можуть бути покриті протиударною плівкою або бути вогнетривкими.

Розміри вікон в приватному будинку

Зверніть увагу! При виборі вікна також звертайте увагу на загальну ширину профілю. Так як камер може бути і багато, але вони будуть маленькими. Кількість ущільнювачів у вікні також відіграє велику роль. Не скупіться на хорошу фурнітуру, вона прослужить досить довго і не зажадає заміни в процесі.

Пластикові вікна необов’язково можуть застосовуватися тільки в цегляних або бетонних будинках. Вони відмінно вписуються і в конструкцію дерев’яних будинків. Для цих цілей були розроблені колірні рішення, які за своєю структурою повторюють деревину і відмінно фіксуються в отворі. Відразу їх дуже складно відрізнити від дерев’яних. Тільки при більш детальному розгляді при відкритті стулок це стає очевидним. Більше про вибір вікон можна подивитися у відео:

Читайте по темі:  Основа затишного будинку: вибираємо теплі вікна та двері

Виробляємо завмер

Для того щоб зробити замовлення на вікно потрібно правильно зняти розмір віконних прорізів. Якщо будинок тільки будується, то важливо знати правила розташування по відношенню до інших площинах. Більшості людей подобаються вікна, які розташовуються від самої підлоги і до стелі, тому заодно служать дверима на терасу. Так, це дійсно здорово, якщо у вас опалення забезпечується поновлюваними джерелами. При цьому важливо пам’ятати, що максимальний розмір однієї конструкції не зможе перевищувати 6 м2. За стандартами вікно повинно знаходитися на висоті від підлоги в 80 або 90 см. Так буде досить комфортно для того, хто сидить біля нього або стоїть. У першому випадку не доведеться задирати голову, а в другому нагинати, щоб вона не вперлася в верхню частину віконного отвору, т. К. Вона знаходиться на висоті в 230 або менше см.

Розміри вікон в приватному будинку

Зазвичай віконний проріз і саме вікно не мають впритул до прилеглої стіни. Відступ повинен становити 50 см. Якщо ширина кімнати 2 метри, то ширину вікна можна вибрати в 1 метр і поставити посередині. Це буде ідеальний варіант. До стелі також залишається відстань. Залежно від висоти воно може становити 20-30 см. У відношенні ванних кімнат і комор діють інші правила. Для них можна вибрати мінімальні розміри і великі відступи, т. К. Основним призначенням вікна в цих приміщеннях є провітрювання, а не приплив достатньої кількості світла.

Перед заміною старих вікон на нові, важливо дотримуватися наступних правил при проведенні замірів:

 • виміри віконного отвору виробляються як зовні, так і зсередини;
 • для більшої точності застосовується рівень або лазерна рулетка;
 • необхідно залишити монтажні зазори.

Для визначення ширини майбутнього вікна потрібно заміряти три величини віконного отвору: знизу, зверху і посередині. Після цього необхідно знайти найменше значення і орієнтуватися на нього. Це і буде ширина вікна. Для визначення висоти вікна проводиться така ж процедура, але в вертикальній площині. Від одержані результатів буде потрібно також відняти 4-5 см, які і будуть монтажним зазором і термошвом. Для вікон з чвертю будуть потрібні більш делікатні і складні виміри. Загалом, вони повторюють попередні, але є кілька нюансів:

 • рама вікна повинна заходити за боковий виступ на 2-4 см;
 • за верхню стінку вона повинна бути втоплена на 2 см;
 • над нижньою на 2 см повинна підніматися монтажна планка.

Останній крок дуже важливий, т. К. Якщо його порушити, тоді не вийде правильно змонтувати відлив. А він дуже важливий, щоб під вікном не накопичувалася волога і фурнітура вікна прослужила довго.

висновок

Сподіваємося, що перераховані вище поради допоможуть вам визначитися не лише з вибором вікна для заміни в приватному будинку, а й також з підбором необхідних габаритів віконних прорізів. Ніколи не економте на профілі і камерах. Так ви в підсумку скоротіть бюджет на ремонт.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...