Ремонт склопакетів, москітних сіток

4

Ремонт склопакетів можна без особливих проблем виконати в домашніх, напівкустарних умовах, не вдаючись до дорогих послуг спеціалізованих майстерень або приватних фахівців, що займаються установкою пластикових і дерев’яних вікон з камерної конструкцією скління. В середньому на терміновий ремонт склопакетів своїми руками йде 1-2 години, в залежності від конструкції вікна, для повноцінного якісного відновлення з заміною скла буде потрібно не менше доби.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Послідовність операцій по ремонту склопакета

Якісно виготовлений і зібраний віконний блок зі склопакетом здатний прослужити не менше двадцяти років. Природно, за умови періодичного регулювання і обслуговування фурнітури і бутил-стирольного герметика, що ущільнює скла в камерах вікна.

Що стали модними останнім часом дерев’яні вікна з вбудованими двокамерними склопакетами виявляються більш сприйнятливими до перепадів температури і вологості, і тому відновлювати їх доводиться частіше, ніж пластикові конструкції.

Традиційно до ремонту дерев’яних вікон зі склопакетом доводиться вдаватися з наступних причин:

  • Втрата герметичності ущільнювачем між склопакетом і рамою;
  • Руйнування шару герметика, що ущільнює одну з віконних камер;
  • Розбите одне або кілька стекол, віконна система вимагає термінового скління.

Останній випадок найбільш поширений, з заміною у віконному отворі листового скла на двох-трикамерну конструкцію, вікна менше бити не стали, тому проблема ремонту і скління залишається актуальною.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Нерідко при неправильному монтажі склопакета в дерев’яній рамі майстер залишає дуже великий зазор між торцями скляній збірки і внутрішньою поверхнею дерев’яної рамки. Зазвичай робиться це для того, щоб уникнути обтиску скляного пакета матеріалом рами, що може привести до появи тріщин.

Внаслідок перепадів температур і вологості дерев’яна рама всихає або «сідає», і може з’явитися зазор або навіть щілина. Ліквідувати проблему «базікання» склопакета в рамі можна за допомогою установки додаткових стягають куточків, що стискають і фіксують дерев’яний каркас за габаритами скла.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

В інших випадках доводиться вдаватися до розбирання і ремонту двухкамерной збірки.

Як правильно відремонтувати склопакет в дерев’яній рамі

Технологія ремонту дерев’яних склопакетів практично не відрізняється від процедури відновлення для пластикових вікон. Головна відмінність полягає лише в способі розбирання і вилучення багатокамерного пакета з отвору рами, всі інші маніпуляції залишаються незмінними.

Процедура ремонту зводиться до наступного:

  • Витягуємо пошкоджений склопакет з рами;
  • Видаляємо пошкоджений шар герметика;
  • Знімаємо розбитий лист скла;
  • Наклеюємо новий лист скла на шар герметизирующей маси;
  • Повертаємо склопакет на місце.
Читайте по темі:  Чому потіють пластикові вікна і як це виправити

Ремонт склопакетів, москітних сіток

До відома! Точною ознакою пошкодження герметика вважається поява всередині склопакета мікроскопічних крапель конденсату і інтенсивне іржавіння оцинкованої рамки, що служить основою для камери.

У цьому випадку все одно доведеться розкривати склопакет для ремонту, видалення слідів корозії і засипки в стики невеликої кількості силикагеля, який ремонтники часто видають за порошок молекулярного сита-цеоліту.

Ремонтуємо трикамерний склопакет в домашніх умовах

В першу чергу потрібно розібрати віконну раму і обережно вийняти дуже важкий склопакет. Послідовність операцій розбирання однакова, що для стаціонарного вікна, що для віконної стулки.

Розбираємо кріплення пакета

У разі пластикового вікна демонтаж виконується за кілька хвилин. Достатньо лише підчепити гострим ножем з широким лезом пластикову планку, щоб відщепнути її з внутрішніх замків, та далі зняти її з вікна. Пластикові рейки видаляють, обходячи вікно послідовно по периметру, не забуваючи притримувати склопакет руками. Досить докладно описано початок ремонту склопакета своїми руками на відео

Розібрати для ремонту дерев’яну раму трохи складніше. По-перше, дерев’яне вікно зазвичай виконується глухим з однієї зі сторін, склопакет просто вставляється і утримується бортиком, вифрезерувана з однієї зі сторін рами. Після установки склопакета у вікно скло зашивається дерев’яним штапиком.

Для ремонту необхідно видалити штапик. Для цього лезом канцелярського або будівельного ножа виконується підріз герметика, потрібно вістрям потрапити в щілину між склом і штапіком і акуратно прорізати весь периметр. Далі аналогічну процедуру виконують ножем з широким лезом, намагаючись не пошкодити раму і штапик, після ремонту дерев’яні рейки будуть повернуті на місце.

Плоскою викруткою з широким і тонким жалом потрібно віджати штапик в місцях, де забиті цвяхи, і зняти з віконної рами рейки, що фіксують склопакет. Сам пакет витягають і вкладають на широкий і рівний стіл, застелений папером або м’якою тканиною.

Знімаємо пошкоджений лист скла

Конструктивно склопакет являє собою кілька аркушів скла, розділених між собою сталевими рамками, зігнутими з оцинкованого металу. Щоб забезпечити герметичність, кожне скло наклеєно на рамку за допомогою атмосферостійкого герметика.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Для ремонту потрібно просто відрізати і відокремити пошкоджений лист, досить прорізати лінію склейки дуже гострим, широким лезом, довжиною не менше 40 мм. Найкраще використовувати різак або будівельний ніж.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Розріз виконується по периметру склопакета, після чого розбите скло можна акуратно зняти і видалити подалі від місця робіт, щоб уникнути травм і порізів.

заміна скла

Наступним етапом ремонту буде підготовка до нанесення свіжого герметика. За допомогою скребка акуратно очищаємо, але не зрізаємо залишився на рамці шар герметика. Важливо видалити сміття, обрізки, стружку, що залишилися на склопакеті після порізки герметизирующего полімеру.

Читайте по темі:  Вікна для веранди та тераси: м'які, розсувні, пластикові, гнучкі, алюмінієві + фото

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Перед початком ремонту потрібно заздалегідь обмірити розміри склопакета, замовити у склярів лист такої ж товщини і габаритів. Перед установкою скло обов’язково вимивають з рідким милом і споліскують сильним напором води. Фахівці рекомендують мити лист двічі – перший раз милом, другий – з використанням миючого засобу на основі ізопропілового кошти.

Вимитий і висушений лист виносимо до місця ремонту і залишаємо на сонечку позбавлятися від залишків вологи.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Далі по периметру рамки склопакета наносимо новий шар герметика або, ще краще, що клеїть бутиловий стрічку, шириною 6-8 мм. Ремонт за допомогою стрічки виконується простіше і швидше, ніж з герметиком. Купити стрічку можна в спеціалізованому салоні, яке справляє послуги з ремонту та скління квартир.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Стрічку просто нарізають відрізками і наклеюють на склопакет без жодного герметика. Перед укладанням нового скла з стрічки знімають захисну смужку і припечатують лист на місце старого.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

запаювання стику

Останнім етапом ремонту склопакета є закладення торцевої поверхні рамки новою порцією герметика. До проведення даного етапу ремонту необхідно поставитися з максимальною акуратністю і відповідальністю. Від того, наскільки якісно і скрупульозно буде замурований периметр склопакета, в чималому ступені залежить, чи буде потіти скло після заміни скла.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Існують дві умови, які забезпечують високу якість ремонту:

  • Використовувати тільки спеціальний віконний бутиловий герметик в тубах;
  • Наносити ізолюючий матеріал необхідно тільки пістолетом, в кількостях, в півтора-два рази перевищують обсяг торцевого паза склопакета.

Після нанесення герметика матеріал ретельно промазують гумовим шпателем або шматком гнучкого пластику. Герметизуючий шар повинен вийти щільним і рівним, без дірок і провалів. Навіть якщо частина герметика потрапила на поверхню склопакета, після застигання його можна легко видалити.

Через добу герметизирующий шар висихає остаточно до консистенції твердої гуми. Завершуємо ремонт установкою склопакета в отвір віконної рами. Не зайвим буде, користуючись відсутністю склопакета, почистити дерев’яну раму і розкрити її лаком.

У чому складність проведення ремонту склопакетів

Існують ситуації, коли немає можливості чекати добу і більше для того, щоб виконати ремонт склопакета з науки. Взимку або в період інтенсивних дощів доводиться виконувати ремонт в максимально короткі терміни, буквально за годину-дві.

Схема ремонту нічим не відрізняється від зазначеної вище. Єдиною зміною є те, що замість бутилового герметика можна використовувати будь-який наявний під рукою акриловий або автомобільний герметизирующий матеріал.

Пластичну масу наносять замість бутиловой стрічки на лінію поділу металу рамки і смужки зі старої герметизуючої маси. Зрозуміло, що периметр потрібно попередньо очистити від старого герметика і ретельно затерти місце розчинником №646 або ацетоном, спиртом, будь-яким знежирюючим складом, наявними під рукою на момент ремонту склопакета.

Читайте по темі:  Як утеплити вікна своїми руками різними способами

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Далі укладаємо новий лист скла відразу на герметик і стягуємо пакет скотчем. Через 20 хвилин склопакет можна ставити на місце. Щоб уникнути корозії і запотівання скла, ремонт необхідно проводити в сухому, провітрюваному приміщенні.

У виробництві проблему запотівання вирішують укладанням в нижній частині розділової рамки невеликої кількості речовини, інтенсивно поглинає водяну пару з камер. В ході домашнього ремонту подібні поглиначі не використовуються. Якщо склопакет після ремонту інтенсивно пітніє, має сенс обробити стики новим шаром герметизирующей маси. В іншому випадку втрати тепла через вікно в зимовий час можуть збільшитися в 1,5-2 рази.

Ремонт москітної сітки

Однією з проблем, з якими періодично доводиться стикатися власникам вікон зі склопакетами, є ремонт москітних сіток. Невелика рама з тонкого профілю з натягнутою дрібнопористої сіткою, ефективно закриває віконний отвір від нашестя комарів і мошки. Періодично конструкцію доводиться знімати з кріплень і повертати на місце, тому ремонт москітної сітки своїми руками доводиться проводити набагато частіше, ніж відновлення та регулювання віконної фурнітури.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Розбовтану раму москітної сітки можна замінити або провести невеликий косметичний ремонт, наприклад, вклеїти в кутах трикутні пластикові косинки 50х50 мм. Такий спосіб ремонту не вплине на роботу стулки зі склопакетом, а при використанні спеціальних клеїв для ПВХ продовжить життя рамки на кілька років.

Як виконати ремонт кріплення

Навіть якщо звертатися з москітною сіткою гранично акуратно, трапляється, що бічні кріплення, або «вуха» рами, за які доводиться утримувати конструкцію при установці, відриваються в найбільш невідповідний момент – під час фіксації москітної сітки у віконному отворі.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Виконати ремонт кріплення можна двома способами. По-перше, пластикові пелюстки можна замінити більш жорсткими алюмінієвими, зробити їх більшого розміру, а для кріплення використовувати по парі звичайних столярних саморізів, довжиною 8 мм. Щоб вертикальні стійки не переломилися в процесі ремонту, кріплення вворачивают на видаленні не менше 40 мм один від одного.

Швидка заміна москітної сітки

Незважаючи на високу міцність сітчастого полотна, трапляється, що захисна сітка пошкоджується і вимагає заміни або ремонту. Якщо під рукою немає відповідного за розміром полотна, то поріз або місце розриву тимчасово можна зашити звичайною ниткою.

Ремонт склопакетів, москітних сіток

Щоб замінити сітку в рамі склопакета, досить витягнути монтажний шнур, покладений по периметру рамки, укласти новий полотно і вставити гумовий шнурок на місце. Як правило, після ремонту москітна сітка здатна прослужити не менше 5-7 років.

Москітну сітку можна фарбувати, такий ремонт закриває і без того дрібні осередки, повітря практично не проникає, відповідно, захисне полотно втрачає свої властивості.

висновок

Ремонт склопакета своїми руками дає можливість заощадити непогані гроші, в середньому 100-150 дол. За один віконний отвір. Вирізати скло можна за 250 руб., Ще стільки ж доведеться віддати за бутиловий герметик, економити на ремонті склопакетів немає сенсу, переробляти склейку обійдеться втричі дорожче, ніж зробити якісно з першого разу.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...