Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція

56

Завершальна частина монтажу вікон – це декорування отвору. Не можна недооцінювати важливість цього процесу. Оскільки від того, як буде виконана установка укосів і підвіконь на пластикові вікна, залежить кінцевий результат всієї виконаної роботи.

Обов’язкові заходи після монтажу вікна

Зазори

Коли вікно вже встановлено на своє місце, зазор між отвором і профілем обов’язково запінюється монтажною піною. Важливо в подальшому провести монтаж підвіконь гранично акуратно, щоб не пошкодити заповнений простір, якщо це станеться, вся робота може опинитися під загрозою. Неприпустимо утворення щілин, оскільки можливе утворення протягів.

Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція

Розшивка

Після прийняття рішення встановлювати пластикові укоси, декорувати їх плиткою або шпатлювати, дуже важливо виставити правильний кут. Від так званої розшивки залежить достатнє проникнення денного світла в приміщення. Цій, здавалося б, дрібниці часто не надається належного значення, але саме від неї залежить природне освітлення в будинку.

Рівень

Ще один нюанс стосується будівельних нормативів для пластикових вікон щодо рівневого контролю. Потрібно, щоб він був на “нульовій” позначці. Відхилення від стандартів згодом незмінно призведе до скупчення конденсату. Багато хто помилково сприймає монтаж підвіконня не дуже важливою обробкою, яку можна зробити приблизно рівно, «на око». Допускати такого не можна.

Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція
Монтаж підвіконня виконується строго за рівнем

Примітка! Для того щоб уникнути негативних наслідків, краще довірити монтаж підвіконь і укосів професійним майстрам, які виконають весь комплекс робіт з максимальним коефіцієнтом надійності.

Види робіт

Оздоблення пластиком

Найпопулярніша технологія – це коли установка укосів і підвіконь на пластикові вікна здійснюється з такого ж ПВХ матеріалу. Плюсів в даному декорі предостатньо: легкість, практичність, невелика вартість і простота в догляді. Переваги пластику зробили його найбільш затребуваним будівельним витратним матеріалом при ремонті в старому житловому фонді і новобудовах.

Читайте по темі:  Ремонт склопакетів, москітних сіток
Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція
Найчастіше для обробки укосів і монтажу підвіконь застосовують ПВХ-панелі

Штукатурка

Другий спосіб декору підвіконня здійснюється за допомогою штукатурки, шпаклівки і фарбування. Варто зазначити, що хоча цей метод має право на впровадження, але фактично застосовують його вкрай рідко, зважаючи значних трудовитрат. Разом з тим таку технологію досить часто використовують при монтажі укосів. Іноді заключний декор завершує обклеювання спеціальними вологостійкими шпалерами. У той же час укоси і підвіконня при такій обробці володіють підвищеною надійністю, пошкодити їх навіть теоретично неможливо.

Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція
Оштукатурювання прорізів вікна – самий трудомісткий спосіб обробки

Кахель або мозаїка

Третій поширений варіант – облицювання кахельною плиткою або мозаїкою. Підвіконня і зовнішній вигляд укосів при такій обробці виглядають дуже оригінально і незвично. Часто такий вид декору застосовують в приватному будинку або котеджі.

Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція
Підвіконня з мозаїки, крім основної функції, служить елементом декору

Дерево

Ще один популярний спосіб декорування – це коли обробка вікон здійснюється деревом. Червонодеревники виконують під замовлення дуже гідні моделі. Виготовлення підвіконь не займає багато часу, а деталі встановлюються за технологією, аналогічної найпростішої збірці деталей за принципом “конструктор”. Спочатку встановлюється профіль вікна, потім виконується монтаж підвіконь і вже після йде черга правого, лівого і верхнього «добору».

Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція
Шанувальники натуральних матеріалів для обробки вікна вибирають дерево

Гіпсокартон

Дует гіпсокартонних укосів і пластикових підвіконь досить поширений. Таке поєднання дозволяє заощадити на покупці пластику, але в той же час вимагає великих трудовитрат, оскільки доводиться монтувати матеріал різного виду і властивостей.

Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція
Часто для обробки укосів використовується гіпсокартон

Підвіконня зі збільшеним функціональним навантаженням

При виконанні дизайнерського ремонту на невеликій площі кухонь доцільно встановити підвіконня, яке буде значно збільшувати робочу поверхню. Таку технологію умовно називають “язик”, коли підвіконня значно висунуто в кімнату, і виконує функцію столу.

Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція
Підвіконня “язик” дозволяє збільшити робочу поверхню на кухні

Примітка! З метою значної економії можна зробити обробку укосів і підвіконь ПВХ матеріалами своїми руками. У такому випадку потрібно врахувати, що потрібно використовувати набір електроінструменту, а також необхідно володіти хоча б мінімальними практичними знаннями всіх процесів ремонту.

Поетапний хід робіт

Послідовність і порядок дій має визначальне значення. Спочатку необхідно підготувати місця стиків підвіконня і укосів до вікна. В ході цього етапу зрізаються надлишки піни з можливістю вставки «доборів» за принципом – «врівень». Незайвим буде обробити основу ґрунтовкою.

Читайте по темі:  Вікна для веранди та тераси: м'які, розсувні, пластикові, гнучкі, алюмінієві + фото

Далі йде установка підвіконня за рівнем з розрахунком виносу 3-5 см. назовні. Це робиться для збільшення робочої поверхні і позначення меж отвору. У випадках утворення великого зазору між підставою і внутрішньою стороною підвіконня його потрібно також запінити і на завершальному етапі зашпаклювати або закрити панелями.

Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція
Схема монтажу підвіконня

Третій етап. Як вже зазначалося, виконуючи монтаж укосів своїми руками на вікна, потрібно враховувати, що він неможливий без правильного розрахунку кута. На його значення впливають величини: ширина отвору і площа кімнати.

Установка укосів і підвіконь на пластикові вікна: інструкція
Схема монтажу пластикового укосу

Завершальне декорування полягає в наклейці куточка, який закриває зазор між стіною і укосом. Іноді його виконують у вигляді наличників.

Необхідний інструмент:

 • електричний лобзик або маленька болгарка;
 • клейовий пістолет або рідкі цвяхи;
 • будівельний ніж;
 • рівень;
 • пістолет під монтажну піну з 1-2 балонами;
 • губковий валик і пензлик;
 • олівець;
 • будівельний куточок;
 • рулетка;
 • шпатель шириною 5-10 см.;
 • в деяких випадках потрібно використовувати степлер, оскільки скоби надійно кріплять конструкцію;
 • шуруповерт або електричний дриль.

Примітка! Представлений набір інструменту актуальний, коли здійснюється установка пластикових матеріалів. При обробці іншим способом цей список необхідно розширити.

Резюмуючи огляд, варто відзначити, що кожен представлений спосіб обробки по-своєму хороший. Все залежить від завдань, які в майбутньому будуть покладені на конструкцію. Тільки дотримуючись всіх правил монтажу, можна в майбутньому не турбуватися про проблеми з тепловими втратами і протягами. На головне питання – як встановити підвіконня і укоси було дано вичерпну відповідь, а вам, як то кажуть, і «карти в руки».

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя