5 простих порад, як прикопати саджанці на зиму

22

Садити плодові дерева і чагарники краще восени. У чому ж плюси? За літній період в розплідниках виростили великий вибір якісного посадкового матеріалу. Клопоту менше, ніж навесні: прохолодна погода, опади забезпечують комфортні умови для приживлюваності рослин. Але є і свої мінуси. Передчасне похолодання, сильні морози, снігопади можуть погубити молоде незміцніле деревце. Тоді на виручку садівникові приходить прикопки саджанців на зиму.

5 простих порад, як прикопати саджанці на зиму

Чому перед зимою не саджають, а лише прикопують саджанці?

На значній території нашої країни садити плодові та декоративні культури завершують до початку листопада (виняток – південні регіони). Якщо посилка прийшла пізно, а вже скоро настануть постійні холоду (грунт промерзне), то рослини не приживуться. Серед садівників це найглибша помилка. Рослина має вкоренитися у вас навесні, а до весни воно повинно зберегтися. Для того щоб зберегти цінний присадок, його потрібно грамотно прикопати.

Як правильно прикопати саджанці на зиму до весни

Статистика показує, що при посадці перед зимою гинуть до 25% саджанців, а з прикопки саджанців під зиму зберігаються майже всі рослини. Розглянемо п’ять простих порад, щоб деревця і кущики були «живими» навесні.

Вибір місця:

 • Важливо грамотно знайти ділянку, де прикопати саджанці. Бажано, щоб це була височина без скупчення дощових та талих вод. Інакше присадок може запліснявіти і згнити.
 • Не можна розташовувати прикопані паростки поруч з компостних купами, гноєм, сміттям. Тут можуть бути місця проживання гризунів. Вони з радістю будуть гризти ніжні паростки.
 • Чудовим місцем стане грядка біля південної стіни будь-якої будівлі, розташованої із заходу на схід.
 • Місце в саду вибирайте, щоб взимку тут було багато снігу і він не видувався вітрами.
Читайте по темі:  Як правильно садити тюльпани – навесні або восени і глибоко чи ні?

5 простих порад, як прикопати саджанці на зиму

Підготовка траншеї:

 • зробіть глибоку траншею на відповідному ділянці завширшки 30-50 см (в залежності від довжини рослин) зі сходу на захід;
 • з півночі спорудити прямовисну стінку під ухилом 90 градусів, а з півдня – похилу (45 градусів).

Підготовка саджанців:

 • Зніміть з стовбура залишилися листя, очистіть від черешків. Залишки будуть гнити, що призведе до втрати посадкового матеріалу.
 • Перед тим як прикопати саджанці на зиму, їх конче потрібне на 3-4 години опустити в воду, щоб гілочки, корінці добре нею наситилися. Це охоронить паростки від пересихання.
 • Витягуючи вологі саджанці, детально оціните їх кореневу систему. Відріжте акуратно відмерлі, разлохмаченние корінці.
 • прикріпіть бирки і вкажіть сорти, щоб навесні нічого не наплутати.

5 простих порад, як прикопати саджанці на зиму

посадка:

 • Розмістіть саджанці верхівками на південь на похилу стінку, залишаючи відстань 15-20 см між ними. Так молода крона уникне сонячних опіків. Коріння будуть спрямовані на північ. Потім засипте саджанці пухкої, вологим ґрунтом, першими прикриваючи коріння. Землю додавайте помаленьку, кожен шар ущільнюйте лопатою, щоб між країнами не утворювалися порожнечі.
 • Перед тим як прикопати саджанці під зиму в посушливий період, траншею потрібно ретельно пролити (2-3 відра води). В кінці засипки на поверхні землі повинні залишитися верхівки стебел.
 • Продумайте, як укрити саджанці на зиму. Там, де коріння, землю потрібно утеплити опалим листям. Лапник, покладений зверху, буде прекрасним доповненням для утеплення кореневої системи, захистом від гризунів.
 • Місце щеплення неодмінно засипте землею і утеплите. Стирчать гілочки накрийте ялиновими гілками.

5 простих порад, як прикопати саджанці на зиму

догляд:

 • в зимовий період зрідка відвідуйте свою ділянку, вкривайте снігом прикопа, притоптують, ущільнюйте навколо сніг;
 • з настанням сонячних теплих днів в березні видаліть надлишки снігу і утеплення, щоб гілочки не “задихали» і не подопрелі.
Читайте по темі:  Коли правильно прибирати яровий часник

Перед тим як висадити деревця на постійне місце, перевірте, чи добре перенесли зиму ваші рослини. Для цього зробіть невеликий поверхневий надріз кори внизу стовбура, щоб побачити колір деревини. У здорового саджанця кора світло-коричнева, а деревина зеленувато-жовта.

Обробіть місце надрізу слабким розчином марганцівки і замажте садовим варом. Як тільки грунт прогріється до 10 градусів тепла, можете сміливо приступати до посадки.

5 простих порад, як прикопати саджанці на зиму

Які плодові культури можна садити восени, а які прикопати до весни

До настання холодів сміливо садіть яблуню, горобину, чорну смородину, шипшину, барбарис, агрус. Але відберіть в прикопа ослаблені рослини.

Примхливі, теплолюбні культури: абрикос, вишню, черешню, сливу, грушу, червону і білу смородину, калину бажано прикопати до весни.

Знаючи тепер, як прикопати саджанці на зиму до весни, ви не будете боятися, що вони загинуть в зимові холоди.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...