Розкриваємо секрети, як правильно виростити розсаду помідорів

222

Як виростити розсаду помідорів (томатів)

Ну ось: насіння помідорів на розсаду вже давно посіяні і саме час подбати про сіянці. Ми розповімо, як виростити якісну розсаду помідорів (томатів) в домашніх умовах, щоб у майбутньому отримати відмінний урожай!

Досвідчені городники, які знають все про розсаду томатів, вважають, що саме головне – забезпечити рослинам основні вимоги до світла, вологи та тепла. Однак у процесі вирощування розсади томатів є безліч нюансів, які можуть вплинути на результат. Тому ми звернемо увагу на основні умови догляду за сіянцями томатів.

А якщо раптом ваша розсада не вдалася — не поспішайте розчаровуватись. Вирощування розсади томатів можливо і у відкритому ґрунті, хіба що урожай отримаєте з затримкою. Тільки врахуйте всі нюанси, про які ми розповімо.

Температурний режим

Оптимальна температура для розсади томата 20-22° вдень, 16-18°С вночі. Деякі дачники допускають серйозну помилку, розміщуючи ємкості і контейнери з розсадою поблизу джерел тепла, припускаючи, що це прискорить зростання. Навпаки, не накритих плівкою або склом ящиках грунт швидко пересихає, і сходи загинуть або насіння зовсім не проростуть.

В установлених на підвіконнях у холодних вікон ящиках насіння проростає значно довше, недружні сходи, і слабкі проростки. При температурі нижче 15°С насіння можуть просто згнити в землі.

Відповідне освітлення

У середньому розсаді помідорів потрібно денне світло протягом 12-14 годин на добу. Тому якщо немає можливості або бажання додатково досвічувати розсаду, потрібно проводити посів пізніше. Це дуже важливо, оскільки на ранніх термінах розвитку розсади томатів (до формування 3-го справжнього листка) закладається перша плодова кисть.

Читайте по темі:  Як вибрати солодку і стиглу диню: поради фахівців

Якщо проростків на цьому етапі не вистачає світла, закладається лист і, відповідно, плодоносити рослини почнуть пізніше.

Основне правило освітлення розсади томата: чим вища температура повітря, тим більше світла необхідно сіянцям

Як виростити розсаду помідорів (томатів)

Помірний, але достатній полив

Вирощування розсади томатів не буде успішним при порушенні режиму поливу. Вода повинна бути теплою — 25-30°С. Полив краще проводити під корінь, коли грунт зверху підсохне. На початковому етапі проростання насіння зазвичай достатньо поливати сіянці раз в тиждень, коли вони підростуть — раз в 3-5 днів по необхідності.

Запам’ятайте: при вирощуванні розсади помідорів рослини краще полити недостатньо, ніж надмірно.

Своєчасна пікіровка

Пікіровка — невід’ємний етап правильної технології вирощування розсади томата. В основному, насіння помідорів висівають в загальні контейнери, але підрослі сіянці необхідно обов’язково пересадити в окремі ємності, щоб посилити живлення кожної рослини.

Найбільш вдалий час для пікіровки — фаза першого справжнього листка.

При більш ранній пікіровці високий ризик пошкодження єдиного кореня, в більш пізні — можна пошкодити розвинену кореневу систему, і надземна частина, недоотримуючи харчування, зупиниться в рості.

Якщо пікіровку не проводити, розсада томатів вийде слабкою, витягнутою і часто перерослою. Своєчасна пікіровка дозволяє уникнути захворювання розсади чорною ніжкою. При пікіровці слабкі сіянці видаляють, а у здорових — прищипують третину кореня.

Вже через тиждень після процедури розсада помітно зростає, оскільки у рослин сформується нова коренева система, і вони зажадають ще більше харчування.

Як виростити розсаду помідорів (томатів)

Обов’язкові підживлення

Вже через 7-9 днів після пікіровки розсади томатів потрібно провести першу підгодівлю водним розчином комплексних добрив (краще придбати готові спеціальні препарати для додаткового харчування розсади). Наступне підживлення — через 10-13 днів після першої і остання — за тиждень до висадки розсади томатів у відкритий грунт.

Читайте по темі:  Чому перець не росте після висадки в грунт

Профілактика чорної ніжки

Щоб не допустити ураження розсади помідорів цією хворобою радимо спочатку висівати насіння в якісну грунтосуміш, а не привезений з грядок грунт; стежити за тим, щоб грунт в ємності з розсадою не був перезволожений; забезпечити сіянцям пропорційний світловий і температурний режим; висівати насіння не хаотично, а рядами, щоб не загущати посіви.

При підозрі на можливе захворювання, необхідно поливати сіянці слабким розчином марганцівки, а в міжряддя засипати суміш прожареного піску з золою.

Тепличні умови

Відомо, що вирощена у теплиці розсада томатів значно перевищує за якістю вирощену на підвіконні. Але як виростити розсаду помідорів, якщо теплиці немає. У такому випадку досвідчені городники рекомендують у другій половині квітня (15-25 квітня) пересадити розсаду у заздалегідь підготовлений грунт відразу на грядку, спорудивши над нею плівкове укриття на дротяних дугах, закріпивши краї плівки насипом землі.

При прогнозуванні пізніх заморозків, слід укрити грядку ще одним шаром плівки. Цей метод дозволить розсаді томатів раніше адаптуватися до умов зростання у відкритому ґрунті, а значить рослини будуть міцнішими.

Поступове загартовування

Процедуру загартовування починають за 10-12 днів до пересадки розсади томатів у відкритий грунт. Спочатку рослини залишають на повітрі на 1 годину, з кожним днем збільшуючи час і поступово доводячи до повного дня.

Надійний захист

Досвідчені городники радять перед висадкою розсади у відкритий ґрунт обробити рослини стимулятором росту епін, який підвищить стійкість томатів до несприятливих погодних умов і зараження бактеріозом і фітофторозом. Захистити розсаду від шкідників допоможе обробка актарою або конфидором. Всі обробки проводять за 1-2 дні до пересадки у відкритий грунт.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя