Як знайти витік води в теплій підлозі?

120

Помилки при монтажі водяної теплої підлоги можуть зіграти злий жарт-знайти витік води, в подальшому, буде вельми проблематично. І якщо монтажники не залишили ніякої схеми по розташуванню труб теплої підлоги, то ситуація з їх пошуком може зайти в глухий кут.

Однак не варто засмучуватися, оскільки на сьогоднішній час існує кілька простих, але дієвих способів, як знайти витік води в теплій підлозі. В залежності від матеріалів обробки підлоги, і від товщини цементної стяжки, визначити, де саме пробита труба, можна різними засобами.

Помилки при монтажі теплої підлоги

Вже не раз описувалися і наводилися приклади всіляких помилок при виконанні багатьох робіт. Настала черга розглянути основні помилки, пов’язані з монтажем теплих підлог.

Як знайти витік води в теплій підлозі?

Розглянуті помилки допоможуть зрозуміти конструктивні особливості даного способу обігріву, і виявити проблеми його експлуатації в подальшому. Основні помилки теплих підлог пов’язані:

  • З недостатнім утепленням чорнової основи, саме тої, на яку буде здійснюватися укладання труб теплої підлоги;
  • З великими перепадами поверхні, через що труби укладені нерівно, і в них збирається повітря;
  • З відсутністю демпферної стрічки, по периметру того приміщення, в якому був виконаний монтаж підлоги;
  • З неправильною товщиною стяжки теплої підлоги (занадто товстої або навпаки, занадто тонкої);
  • З відсутністю пластифікаторів, які повинні додаватися в цементний розчин при заливці теплої підлоги;
  • Гідравлічні помилки: довжина одного контуру теплої підлоги занадто велика, тому циркуляційний насос, не в силах прокачати теплоносій.

Крім того, багато монтажників під час укладання теплої підлоги ігнорують деякі правила, наприклад, не відступають правильну відстань від стін і дверей, в результаті чого, труба теплої підлоги може бути пробита в момент кріплення плінтусів або підлогових матеріалів.

Читайте по темі:  Які труби краще вибрати для теплої водяної підлоги?

Як знайти витік води в теплій підлозі?

І навіть якщо в трубу був закручений саморіз, як правило, текти почне не відразу, а тільки після того, як згниє метизний виріб. Тому, вже через кілька років експлуатації теплої підлоги, якраз і виникають питання про те, як знайти в ній витік.

Як знайти витік води в теплій підлозі, якщо пробита труба?

Якщо схема укладання труб теплої підлоги є, то знайти витік води не складно. Куди більші складності можуть виникнути зі зняттям матеріалів обробки підлоги і з установкою муфти. Саме муфтою і слід з’єднувати пробиту трубу теплої підлоги, якщо та була пошкоджена в процесі експлуатації.

Певні труднощі з пошуком витоків можуть виникнути в тому випадку, якщо немає під рукою абсолютно ніяких схем розводки теплої підлоги. В такому випадку можна діяти надійними і перевіреними способами.

Як знайти витік води в теплій підлозі?

Для того щоб знайти витік води, слід використовувати автомобільну рідину, яка заливається в бачок омивача автомобіля. Даний засіб має в своєму складі спеціальні барвники, і саме вони допоможуть знайти те місце, де була пробита тепла підлога.

Щоб скористатися даним способом, крім «кольорової» рідини, також знадобиться обпресувальний насос. Що таке обпресувальний насос? Це спеціальне пристосування, яке дає можливість наповнити систему опалення водою, повітрям або антифризом, при відсутності електрики або потрібного тиску води у водопроводі.

Щоб знайти витік, потрібно перекрити на гребінці теплої підлоги всі контури, а потім окремо обпресувати їх рідиною з барвником. Під час даної процедури, весь час потрібно спостерігати за тим, в якій частині кімнати з’явиться кольорова пляма. Звичайно ж, такий спосіб знайти витік в теплій підлозі не зовсім ідеальний, але це вже те, з чого можна почати пошуки пошкоджених місць.

Читайте по темі:  Радіатори опалення для дачі: плюси і мінуси різних варіантів

Як знайти витік води в теплій підлозі?

Крім спеціальної рідини, можна відшукати витік в трубах, якщо наповнити їх не водою або спеціальним засобом, а звичайним повітрям. Для цього потрібно зробити все ті ж маніпуляції: перекрити контури теплої підлоги, а потім почати їх опресовування повітрям, окремо. У тому місці, де труба буде пошкоджена і буде потрібен ремонт теплої підлоги, з шумом вирветься повітряний струмінь.

Пошук витоків в теплій підлозі тепловізором

Виявити витік в теплій підлозі допоможе і спеціальний прилад – тепловізор. Якщо подивитися на теплу підлогу, коли вона працює, через тепловізор, то можна побачити, як саме розташовані труби контурів. Відповідно, витік теплої води буде видно у вигляді великої червоної плями на тепловізорі.

Як знайти витік води в теплій підлозі?

Єдиною проблемою на шляху виявлення протікання в теплій підлозі тепловізором, можуть стати товста стяжка, більше 12 см., і глянсове підлогове покриття. Від такої поверхні промінь тепловізора просто відбивається, і не дає можливості відстежити будь-яке температурне коливання на поверхні підлоги.

Щоб не виникало проблем з експлуатацією теплих підлог, завжди потрібно мати план-схему укладання труб, з точним їх розташуванням і відстанню від стін, дверей і сантехнічних приладів. Замовник має право вимагати таку схему від монтажників, щоб надалі, надати її майстрам обробникам, які будуть проводити укладання підлогового покриття.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя