Як знайти обрив кабелю в стіні: різні методи

28

Відключення світла може відбуватися з кількох причин, і якщо воно не має нічого спільного з профілактичними або ремонтними роботами на лінії, то багато хто напевно починають особисто встановлювати причини такої неприємної ситуації. Воно і зрозуміло, що, якщо в сусідніх квартирах і будинках світло є, значить, ваша проблема має локальний характер. І добре в даному випадку, якщо у вас просто вибило автомат від перевантаження на мережу, так як для повернення електрики буде досить включити її заново. Трохи проблемніше буде, якщо автомат, а точніше його область з’єднання перегорить через ненадійно зафіксовані дроти. Тоді вам доведеться викликати електрика і купувати новий автомат на заміну.

Проте всі ці випадки досить поширені і в основному помічаються вчасно, що призводить до швидкого і безпечного вирішення проблем. Тим не менш, якщо в розподільному щитку все в порядку, а вдома або в певній його частині надходження електрики все ще не спостерігається, то з найбільшою ймовірністю стався обрив проводу. У цьому випадку завдання по ліквідації проблеми значно ускладнюється, так як, перш за все, вам потрібно знайти місце обриву, а то й саму проводку всередині стін, що може виявитися нелегко, якщо ви не знаєте її розташування. І сьогодні ми з вами розглянемо кілька способів, які допоможуть з цим впоратися.

Причини пошкодження

Якщо ви вирішили не чекати спеціаліста і знайти обрив проводу самостійно, то з великою ймовірністю у вас це може вийти, навіть при відсутності спеціальних навичок та інструменту. Однак перш ніж приступати до цих пошуків вам напевно буде корисно дізнатися про можливі причини пошкодження проводки. Незважаючи на те, що таких причин не багато, буде краще, якщо ви заздалегідь будете знати, до чого варто готуватися після виявлення проводки і місця обриву. У більшості випадків багато причин обриву проводу носять “антропогенний” характер. Тобто, справа тут, звичайно, полягає не у впливі на екологію, але саме в людському факторі виникаючих проблем.

Як знайти обрив кабелю в стіні: різні методи

Наприклад, досить частою практикою раніше було скручування проводів, обмотуваних на кінцевому етапі ізолентою, що призводило до «довговічного і надійного» з’єднання. Зрозуміло, такий тип з’єднання, нехай і неприйнятний, але все ж мав місце, та й понині може бути виявлений в квартирах, де ремонт не проводився з часів здачі будинку в експлуатацію. І незважаючи на те, що вони можуть довго виконувати свою функцію, з часом такі з`єднання починають сильно нагріватися, що може привести до несправностей і до пожежі.

Читайте по темі:  Діодні лампочки G9 – вигідна альтернатива «галогенкам»

Іншою, не менш рідкісною суб’єктивною причиною виникнення обриву, може стати свердління отворів і забивання цвяхів в стіни, понадіявшись на інтуїцію. Ви можете і не мати рентгенівського зору для попереднього визначення місцезнаходження проводки, але, якщо раптом у процесі пробивання отвору в стіні світло згасло, значить ви потрапили в яблучко. Правда тоді і шукати місце обриву довго не доведеться. Тільки от не виключено, що ви можете і просто злегка зачепити провід, пошкодивши ізоляцію. Такий сюжет менш передбачуваний, так як зникнення світла може і не бути. Принаймні моментального. З легкими ушкодженнями проводка може прослужити ще якийсь час, проте потім неминуче трапиться замикання, а ви вже і не згадаєте про те, що могло послужити причиною.

Як знайти обрив кабелю в стіні: різні методи

Найскладнішою в плані локалізації причиною обриву проводки є банальне старіння. Так, дроти з часом зношуються, стаючи більш крихкими, і виникнення обриву може статися абсолютно в будь-якому місці. Враховуючи абсолютну спонтанність виникнення проблем з цієї причини, їх виявлення вважається найбільш важким, тим більше тому, що ніякі логічні ланцюжки тут побудувати просто не вдасться.

Пошук обриву

Отже, всі будинки по вулиці і на районі зі світлом, в розподільчому щитку неполадок також не виявилося, а значить, проблема напевно прихована десь всередині стін ваших володінь. І після того, як з можливими причинами виникнення несправності проводки ми з вами розібралися, саме час перейти до головної теми – пошуку обриву проводу в стіні. Існує кілька актуальних способів здійснення цієї непростої задачі, кожен з яких ми з вами розглянемо трохи більш детально, що напевно стане в нагоді вам надалі.

Логіка

Так, незважаючи на те, що вище ми вже припустили відсутність користі від логічних умовиводів, в деяких випадках, вона все ж залишається одним з інструментів визначення місця аварії, до якого багато вдаються насамперед. В такому випадку варто детально проаналізувати всі можливі “натяки”, що відбувалися за останній час. Постарайтеся згадати, чи не блимало світло, або, може бути, проблеми з електрикою були у ваших сусідів. Якщо ж недавно проводилися ремонтні роботи, то вам може вдасться швидше локалізувати вогнище. Звертайте увагу і на запахи, адже якщо сталося замикання, то цілком ймовірно, що ви відчуєте характерний запах ізоляції. Все це, звичайно, не найточніші джерела інформації, однак і цього може вистачити для своєчасного знаходження обриву.

Читайте по темі:  Як правильно підключити розетку до електромережі

Індикаторна викрутка

Якщо ж сталося так, що ні один з логічних висновків не підходить до вашої ситуації і не дозволяє визначити місце аварії, то з підручних засобів (принаймні тих, що повинні бути у доброго господаря) може виявитися корисною індикаторна викрутка. Звичайно, її корисність можна оскаржувати, але в деяких випадках вона дозволяє хоча б локалізувати область враження проводу. Правда, працює це досить своєрідно, так як перевіряючи наявність фази, ви зможете перевірити цілісність тільки фазного проводу, але не нульового. І це не єдиний недолік цього способу, так як навіть за умови того, що індикатор на викрутку загориться, це і зовсім може не означати відсутність проблеми.

Простіше кажучи, з допомогою індикаторної викрутки цілком можливо визначити приблизну ділянку обриву, але ця інформація не претендує на стовідсоткову достовірність. Та й відсутність досвіду в галузі електрики може негативно позначитися на процесі пошуків. До речі, індикатор вказує пошкоджену зону, але вона повинна розташовуватися не далі 30 см від місця діагностики. Проте, така викрутка напевно є у багатьох господарів, так як її вартість значно нижча, ніж у спеціалізованих приладів.

Детектори проводки

Відомі як сигналізатори або трасошукачі, детектори проводки є спеціалізованими інструментами для пошуку прихованої або відкритої проводки, по якому протікає електричний струм, а також металевих конструкцій. Природно, в категорії моделей даних пристроїв виділяють кілька різних типів, однак вам для пошуку точного місця обриву проводу буде необхідний саме ручний варіант. Адже напевно вам для подібних пошукових робіт не знадобляться складні і дорогі моделі, що вимагають підключення до портативного комп’ютера. Так, незважаючи на те, що хороший ручний шукач проводки обійдеться вам в копієчку, він все ж значно спростить пошуки.

При всьому цьому дані пристрої одночасно вирішують два завдання, серед яких не тільки локалізація обриву, але і пошук самої траси, що вкрай практично, особливо, якщо прокладка проводки у вашому будинку або квартирі проводилася всупереч прийнятим стандартам. Тобто, якщо дроти проходять не вертикально і горизонтально, то ніякі викрутки і тестери вам не допоможуть. Саме тому дані пристрої вважається одними з найнадійніших в даній ситуації, нехай їх діапазон цін є досить широким.

Читайте по темі:  Що таке бездротовий вимикач світла

Нестандартні варіанти

Звичайно, якщо серед перелічених інструментів у вас в розпорядженні є лише логіка, яка, припустимо, не допомогла вам визначити місце обриву проводу в стіні, то можна вдатися і до не самих стандартних «дідівських» способів. Правда, і вони зажадають від вас наявності певної техніки, яку ми наведемо нижче.

Радіо

Ось ви напевно могли не мати про це уявлення, особливо, якщо далекі від електрики, але в ваших пошуках може допомогти звичайний радіоприймач. І найбільш зручним варіантом буде невелике портативне радіо. Для цього достатньо буде налаштувати його на середньохвильову частоту і водити поблизу стіни. Коли в звучанні почнуть з’являтися спотворення або потріскування ви зрозумієте, що набрели на проводку. Визначивши її місце розташування, ви можете переходити до другої фази пошуків. Тут у вас також не повинно виникнути ніяких проблем, так як водячи радіо уздовж напрямку прокладки проводів перешкоди пропадуть або помітно зміняться в тому тесті, де сталася аварія.

Мікрофон

Якщо ви людина сучасна, то радіоприймача може не опинитися у вашому домі. Зате з більшою ймовірністю знайдеться мікрофон, який можна підключити до пристрою, що зчитує і записує/відтворює звуки. Це може бути і музична система, і DVD-програвач, і багато іншого. Що стосується самого процесу пошуків, то він аналогічний попередньому. Все що вам потрібно – водити уздовж стіни на передбачуваній ділянці ураження проводки і прислухатися до перешкод.

Також варто пам’ятати про те, що ці два способи не можна назвати найкращими, так як в їх «результатах» можуть бути значні похибки. Тобто, виявлене на слух може перебувати не зовсім в тому місці, де ви вловлюєте ці перешкоди.

Підводячи підсумок, варто відзначити, що всі перераховані способи виявлення обриву проводки не можуть гарантувати вам високої точності, крім хіба що трасошукачів. Тим більше, якщо ви не дуже добре розбираєтеся в цій області. І якщо навіть ви знайдете обрив, то не варто нехтувати послугами фахівців, звернення до яких може стати найкращим вирішенням проблеми.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя