Стрічка за стрічкою: як вибрати світлодіодну стрічку для розсади

240

Лента за лентой: как выбрать светодиодную ленту для рассады

У холодну пору року багатьом кімнатним рослини і розсаді необхідно додаткове освітлення. Найпростіше вирішити цю проблему за допомогою світлодіодної стрічки. Поговоримо про те, як вибрати якісну світлодіодну стрічку для освітлення розсади.

Світлодіодна стрічка для рослин: для чого вона потрібна

Підсвічування розсади світлодіодним льотної – це простий і ефективний спосіб штучного освітлення. Звичайно, підсвічувати рослини можна і іншими типами ламп – наприклад, галогенними.

Однак світлодіодні стрічки набагато економніше і головне – ефективніше. Якщо правильно підібрати спектр освітлення, то ККД стрічки буде в кілька разів вище, ніж у інших джерел світла.

До основних переваг світлодіодним стрічок можна віднести те, що під час роботи вони не нагріваються і не виділяють шкідливих для здоров’я речовин.

Освітлення розсади: види світлодіодних стрічок

Краще всього використовувати для підсвічування спеціальні світлодіодні фитоленты, але вони коштують досить дорого.

Тому для економії бюджету можна використовувати інші види. Наприклад, стрічки повного спектру, що випромінюють світло в діапазоні від 400 до 800 нМ – такий світ теж дуже корисний для рослин. Але і це далеко не самий бюджетний варіант, метр такої стрічки обійдеться вам приблизно в 70 грн.

Сама бюджетна альтернатива – це звичайні кольорові світлодіодні стрічки, які обійдуться вам приблизно в 30-35 гривень за метр. Важливо правильно вибрати колірний спектр і діапазон.

Оптимальне рішення – стрічка червоного і синього кольору, з діапазоном 630 нМ і 465 нМ відповідно.

Лента за лентой: как выбрать светодиодную ленту для рассады

Важливі критерії вибору світлодіодних стрічок

При виборі такої стрічки потрібно враховувати два дуже важливих параметри:

Читайте по темі:  Як поміняти лампочку в підвісній стелі, звичайному патроні

Потужність

На кожен квадратний метр грядок потрібно приблизно 30-50 Вт потужності стрічки. Для підсвічування ящики розсади площею 0,2 квадратних метра, вам знадобиться стрічка потужністю 8 Вт.

Довжина

Розраховується, виходячи з потужності. Так якщо потужність стрічки дорівнює 4 Вт, то для грядки з минулого прикладу вам знадобиться два метри.

До речі, співвідношення синіх і червоних діодів повинно бути 1:3. (з 2 метрів стрічки 0,5 метра повинні бути з синіми лампочками).

Потрібен блок живлення?

Вибираючи світлодіодну стрічку для підсвічування рослин, не забудьте про блок живлення для неї. Для його вибору треба напруга живлення стрічки розділити на потужність.

Лента за лентой: как выбрать светодиодную ленту для рассады

Вартість блоку живлення – близько 60 гривень. Пам’ятайте, що стрічка підключається до нього за паралельною схемою.

З популярних виробників світлодіодних стрічок, продукцію яких можна знайти в Україні, варто виділити Rishang Optoelectronics, Vimar, Linea Light.

Докладніше про те, як зробити лампу для розсади з світлодіодним стрічки – дивіться в цьому відео.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 5,00 из 5)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя