Для чого потрібен мережевий фільтр і який вибрати

29

Сьогодні практично в кожній квартирі є дорога техніка, яка в буквальному сенсі цього слова, напхана електронікою. Вся ця електроніка дуже чутлива до перепадів напруги, які людина може просто не помічати.

Холодильник, телевізор, мікрохвильова піч з комп’ютером, всі дані електроприлади дуже погано реагують на перепади напруги і можуть вийти з ладу внаслідок цього. Щоб запобігти згубний вплив стрибків напруги, використовується мережевий фільтр.

Конструкція мережевого фільтра досить проста, а сам пристрій дозволяє згладжувати скачки напруги і навіть поглинати спотворення частоти електричного струму. У разі короткого замикання або серйозного перепаду напруги, мережевий фільтр і зовсім, здатний на автоматичне відключення приладів від електромережі.

Що таке мережевий фільтр

Мережевий фільтр являє собою пристрій для згладжування імпульсних і високочастотних перешкод в електромережі. Подібного роду перешкоди негативним чином позначаються на роботі побутової техніки і здатні вивести її з ладу.

Крім поширеної думки, мережевий фільтр – це не просто дорогий подовжувач. Всередині нього є складна начинка з конденсаторів, варисторів, симетричних дроселів і запобіжників, які в загальній схемі здатні захистити електроприлади, як по обмеженню електроживлення, так і від його перепадів.

Для чого потрібен мережевий фільтр і який вибрати

Час спрацьовування мережевого фільтра є одним з найважливіших параметрів пристрою. Якісний мережевий фільтр здатний миттєво відреагувати навіть при ударі блискавки. Більш прості моделі мережевих фільтрів працюють за принципом “запобіжника”, який перегорає в разі серйозного стрибка напруги.

Будова мережевого фільтра

На вигляд мережевий фільтр представляється звичайним подовжувачем з масивною колодкою для підключення різного роду електроприладів. Однак це не так. Всередині мережевого фільтра розташовується вбудована схема, основне завдання якої згладжувати скачки напруги і спотворення частот електричного струму.

Читайте по темі:  Як в'язати арматуру для початківців: способи, норми

У разі більш серйозних перешкод, в конструкції мережевого фільтра є плавкий запобіжник, який дає можливість безболісно відключити електроприлади від мережі 220 Вольт. Дорогі моделі мережевих фільтрів — це складні електронні пристрої, здатні дуже швидко розраховувати параметри вхідної напруги і своєчасно реагувати на її відхилення від встановлених норм.

Для чого потрібен мережевий фільтр і який вибрати

Як було сказано раніше, пристрій мережевого фільтра забезпечено конденсаторами (для згладжування перешкод), індукторами з сердечником (для вирівнювання напруги), термозапобіжником (як основна захист від перенапруг). Слід зауважити, що якісна і надійна робота мережевого фільтра неможлива без заземлення. Використання пристрою без попереднього заземлення в будинку, різко знижує його ефективність.

Для чого потрібен мережевий фільтр?

Мережевий фільтр потрібен для забезпечення належного захисту побутової техніки. До такої техніки відноситься холодильник, телевізор, комп’ютер, та інші прилади, підключені до домашньої електромережі 220 Вольт.

Багато людей плутають, і думають, що мережевий фільтр і стабілізатор напруги, це одне і те ж. На жаль, це не так, і мережевий фільтр не здатний істотно підвищувати або знижувати вхідну напругу в електромережі, як з цим вміло справляється стабілізатор. Простими словами, якщо у вас вдома знижена напруга, скажімо 170 Вольт, то мережевий фільтр в даному випадку ніяк не допоможе.

Для чого потрібен мережевий фільтр і який вибрати

Основна функція мережевого фільтра це захист електроприладів від стрибків напруги і перешкод.

Крім того, мережевий фільтр може:

 1. Забезпечити короткочасний захист електроспоживачів від імпульсів напруги. Подібні імпульси виникають при ударі блискавки, наприклад, або через неправильну роботу системи заземлення.
 2. Захистити електроприлади від електромагнітних або радіочастотних перешкод, внаслідок роботи поблизу радіостанції або інших побутових приладів.
 3. Автоматично вимкнути електроприлади від мережі в разі КЗ (короткого замикання) або великого стрибка напруги.
 4. Захистити побутову техніку від негативного впливу сплесків напруги.
  Чим якісніше буде виконаний мережевий фільтр, тим краще він буде справлятися з поставленим завданням щодо усунення перешкод в електромережі.
Читайте по темі:  Охранная сигнализация: зачем она нужна и в чем ее преимущества?

Але, як було сказано раніше, обов’язковою умовою до цього, є підключення мережевого фільтра до заземленої розетки.

Які бувають мережеві фільтри

Залежно від рівня встановленого захисту, на сьогоднішній час бувають такі види мережевих фільтрів:

 1. Базові моделі — являють собою найпростіші пристрої з запобіжником і іншими недорогими компонентами на борту. Простий мережевий фільтр здатний захистити побутову техніку від стрибків напруги і короткого замикання.
 2. Просунуті моделі — покращений варіант мережевого фільтра з можливістю згладжування перешкод в електромережі. Подібні моделі мережевих фільтрів середнього класу відмінно підходять для більшості побутової техніки встановленої в домі.
 3. Професійні моделі — дорогі мережеві фільтри, які використовуються переважно для захисту надчутливої техніки до перепадів напруги (наприклад, для домашніх кінотеатрів).
 4. Щоб правильно вибрати мережевий фільтр, слід звертати увагу на те, яка саме побутова техніка до нього буде підключена.

Як вибрати мережевий фільтр

Мережевий фільтр має чимало параметрів, на які важливо звертати власну увагу при виборі. Одним з таких параметрів є потужність мережевого фільтра, чим вона вища, тим більше до пристрою можна підключити електроспоживачів.

Для чого потрібен мережевий фільтр і який вибрати

Для підбору оптимальної потужності мережевого фільтра, слід скласти потужність всіх електроприладів, які до нього будуть надалі підключені, і додати до отриманого значення, не менше 20% запасу.

Другим найважливішим параметром при виборі мережевого фільтра, є максимальний струм навантаження. Дана характеристика мережевого фільтра вказується в (А) амперах, а для того, щоб правильно визначити, слід також враховувати параметри підключаються до мережевого фільтру електроприладів.

Наприклад, електроприлад потужністю 2,2 кВт, повинен підключатися до мережевого фільтру, з допустимим навантаженням по струму, не менше ніж на 10 А. Для правильного визначення даної характеристики, також слід підсумувати величини струму всіх побутових приладів, які підключають до мережевого фільтру.

Читайте по темі:  Сонячні колектори: види, принцип роботи, будова системи

Крім того, не менш важливою характеристикою мережевого фільтра є і максимальний струм імпульсу перешкод, на які він розрахований. Краще віддавати перевагу таким моделям мережевих фільтрів, які розраховані на 3500-10000 А. Цей параметр дуже важливий для надійного захисту електроприладів від різного роду перешкод в електромережі.

Для чого потрібен мережевий фільтр і який вибрати

Чим вище буде ступінь придушення високочастотних перешкод мережевим фільтром, тим краще і надійніше буде захист. Даний параметр вказується в ДБ, і його можна знайти в паспорті до пристрою. При цьому не менш важливо звернути увагу і на таку характеристику, як «енергія стрибка», чим вона вища, тим краще.

Характеристики мережевого фільтра

До інших характеристик мережевого фільтра, також відносяться:

 • Наявність грозозахисту;
 • Попередньо встановлений датчик перегріву (можливість автоматичного відключення мережевого фільтра в разі перевантажень);
 • Наявність в мережевому фільтрі телефонного роз’єму і портів USB, також істотно розширює функції Використання даного пристрою;
 • Можливість підключення по Wi-Fi;
 • Індикатор навантаження і включення.

Щоб вибрати якісний мережевий фільтр важливо враховувати безліч параметрів. Пам’ятайте, що запорука безперебійної і довгої роботи побутової техніки залежить, перш за все, від якості напруги. І хоча мережевий фільтр не здатний підняти або знизити напругу, за принципом стабілізатора, він є надійним захистом в роботі електроприладів.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя