Що таке ПЗВ в електриці і як встановити

14

Коли пральна машина б’є струмом або вода з водонагрівача, то це говорить про одне, про витік струму, що загрожує небезпекою для життя. ПЗВ — пристрій захисного відключення, здатний визначити витік струму, і в разі, коли він понад 30 мА (небезпечний для життя), автоматично вимкнути електроприлади від мережі.

Робота ПЗВ заснована на порівнянні різниці вхідної і вихідної напруги. Іншими словами, коли відбувається витік електричного струму, частина його не повертається назад, і пристрій захисного відключення, якраз і покликаний визначати цю різницю.

Що таке ПЗВ, і в яких випадках його потрібно підключати? Як підключити пристрій захисного відключення самостійно?

Що таке ПЗВ

ПВЗ – це пристрій захисного відключення, робота якого відбувається за рахунок залишкового, диференціального струму. При підключенні ПЗВ порівнює протікаючий струм до електроприладу, і якщо відбувається витік струму понад 30 мА, то пристрій автоматично відключає електроприлад від мережі 220 Вольт.

Таке захисний пристрій виявляється корисним не тільки при його підключенні до якогось конкретного електроприладу, який несе підвищену небезпеку враження електричним струмом. Все частіше УЗО підключають на всю квартиру або будинок, що дозволяє убезпечити себе під час різних неприємностей.

Що таке ПЗВ в електриці і як встановити

Наприклад, якщо відбулося необережне поводження з електропроводкою, в результаті чого рука торкнулася фазного проводу, то ПЗВ автоматично відключить напругу в домашній електромережі. Це дозволить уникнути ураження електричним струмом тривалий час, що досить небезпечно для життя.

Чи потрібне ПЗВв квартирі і приватному будинку?

Пристрій захисного відключення електричного струму, можна підключати як на весь будинок або квартиру, так і на окремі електроприлади. Найчастіше це водонагрівач, пральна машина, електроплита, і інші побутові прилади, які несуть підвищену небезпеку під час експлуатації.

Читайте по темі:  Як правильно підключити розетку до електромережі

Що таке ПЗВ в електриці і як встановити

Так, наприклад, нерідко водонагрівач б’є струмом через воду через прогнилий Тен або пошкоджену ізоляцію на кабелі живлення. Якщо витік струму буде небезпечним для життя, то ПЗВ автоматично визначитб різницю струмів, і посприяє виключенню електричного водонагрівача.

Слід знати, що ПЗВ не захищає від короткого замикання або в разі перевантаження електромережі. Пристрій захисного відключення покликаний визначати витік небезпечного струму для життя людини, і своєчасно, в автоматичному режимі, відключати електроприлади від мережі 220 Вольт.

Як підключити ПЗВ своїми руками

Насправді, в підключенні ПЗВ своїми руками, немає нічого складного. Здійснюється дана робота, точно так само, як і підключення вхідних автоматів на електролічильнику, або будь-яких інших.

Що таке ПЗВ в електриці і як встановити

При цьому важливо підключити ПЗВ правильно, і не переплутати його вхід з виходом. Знизу до пристрою захисного відключення підключаються електроспоживачі, а зверху, кабель живлення від ввідних автоматів або електролічильника.

Як і у випадку з автоматичними вимикачами, на ПЗВ, знизу і зверху є спеціальні позначення «L» і «N», які позначають роз’єми для підключення фази і нуля до пристрою. Звичайно ж, перед тим, як підключити ПЗВ, слід знеструмити домашню електромережу, і тільки після цього проводити роботи, пов’язані з підключенням.

Що таке ПЗВ в електриці і як встановити

Також, слід знати, що на весь будинок, як правило, вибирають ПЗВ номіналом в 30 мА, а на окремі електроспоживачі, такі як пральна машина, водонагрівач та інші, ПЗВ номіналом на 10 мА. Пристрої захисного відключення номіналом в 100, 300 і більше мА, найчастіше встановлюються на великих промислових об’єктах.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...