Поширені помилки при виборі освітлення

9

Правильне освітлення кожної кімнати — дуже важлива частина створення комфортної обстановки для всіх мешканців будинку та квартири. Однак дуже часто власники допускають помилки і потім виявляється, що світла мало, багато, воно дратує…Вибрали найпоширеніші помилки при виборі освітлення.

Поширені помилки при виборі освітлення

Помилка перша — зробити освітлення однорівневим

Часто власники облаштовують тільки стельові світильники — всього одну люстру або ряди точкових освітлювальних приладів по периметру стелі. Цього явно недостатньо! У підсумку у вас буде багато світла над головою, але недостатньо в окремих функціональних зонах. Крім того, часто просто немає необхідності включати все стельове світло. Камерну, затишну атмосферу створять торшери, настільні лампи, бра в точно визначеному місці, де ви любите почитати, попрацювати над документами або влаштуватися з планшетом.

Поширені помилки при виборі освітлення

Помилка друга — забути про підсвічування робочої зони на кухні

Трапляється так, що світло на кухні активно б’є на підлогу, а не на стільницю, де воно особливо необхідне. Можна зробити світлодіодне підсвічування робочої кухонної зони під шафами. Це дуже зручна опція! Таке спрямоване підсвічування дозволить комфортно готувати в темний час доби і до того ж виглядає привабливо. А якщо у вас на кухні є острів, то над ним теж повино бути спрямоване світло, можна використовувати підвісні стельові світильники.

Поширені помилки при виборі освітлення

Помилка третя — не встановити діммери

А значить, позбавити себе можливості регулювати яскравість освітлення. Наприклад, в сутінках, коли за вікном ще не повністю стемніло, занадто яскраве світло вам не потрібне. Діммери допомагають налаштувати освітлення максимально комфортно, згідно часу доби і того, що відбувається в кімнаті.

Читайте по темі:  Сонячні колектори: види, принцип роботи, будова системи

Поширені помилки при виборі освітлення

Помилка четверта — неправильно падаючі тіні

Ця помилка найбільш видна на прикладі дзеркал у ванній кімнаті, в передпокої, на туалетному столику. Якщо світло буде падати на цю зону виключно зверху, у вашого відображення з’являться глибокі тіні під очима, підборіддю. Нормально макіяж господиня будинку зробити не зможе. Куди зручніше, як показує практика, підсвічування дзеркала з двох сторін, рівномірно. Просто два настінних світильника на одному рівні і проблема з тінню буде вирішена.

Поширені помилки при виборі освітлення

Помилка п’ята — вибрати світильник невідповідного розміру

Величезна люстра в порівняно невеликій кімнаті або скромний торшер в просторій вітальні будуть створювати диспропорцію, виявляться недоречною деталлю. Не забувайте про те, що в шоу-румі світильники здаються більшими. Вдома заздалегідь проведіть виміри, виріште, який світильник вам точно підійде, і дотримуйтеся цього плану.

Поширені помилки при виборі освітлення

Помилка шоста — знехтувати освітленням цікавої фактури

Наприклад, у вас в кімнаті красива акцентна цегляна стіна. Або обробка штучного каменю навколо телевізійної панелі. Спрямоване світло підкреслить цю фактуру, вона заграє новими фарбами. Інакше вийде, що ви даремно старалися, створюючи таку цікаву обробку стін.

Поширені помилки при виборі освітлення

Поширені помилки при виборі освітлення

Помилка сьома — розташувати світильники занадто високо або низько

Це стосується в першу чергу ламп і люстр, які розташовуються над обіднім столом, кухонним островом або барною стійкою. Добре, якщо довжину шнура можна буде потім відрегулювати, щоб світильник не нависав над головою, але при цьому висвітлював саме потрібну зону, підкреслюючи її функціональність і виділяючи на тлі решти кімнати.

Поширені помилки при виборі освітлення

Важливо! Ніколи не забувайте про економію електроенергії! Завжди вибирайте енергозберігаючі лампи, в тому числі світлодіодні. Нехай спочатку заплатите дорожче, але зате істотно заощадите в процесі використання системи освітлення.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...