Геліосистема: що це таке, будова, плюси та мінуси

11

На дворі XXI століття, а значить час нових звершень і божевільних ідей. Крім всесвіту, людство активно досліджує і впроваджує нові технології, які б дали можливість широкого використання альтернативних джерел відновлюваної енергії.

Геліосистему, навряд чи можна зарахувати до новітніх винаходів людини в 21 столітті. Вперше пристрій для перетворення сонячної енергії в теплову, було представлено світу, більше ста років тому. Звичайно ж, перша геліосистема не являла собою нічого особливого, і лише віддалено нагадувала сучасну систему для збору та акумулювання енергії сонця.

Тим не менш, в 1891 році був здійснений перший поштовх, і ось, за більш ніж 100 років людство навчилося використовувати тепло сонця для побутових потреб. Сучасні геліосистеми, є найчистішими джерелами отримання відновлюваної енергії, на сьогоднішній день.

Що таке геліосистема?

Геліосистема являє собою спеціальний пристрій для збору і зберігання сонячної енергії. Збір тепла від сонця, відбувається за допомогою абсорбера, який являє собою ключовий елемент геліоколектора.

Саме абсорбер приймає на себе всю міць сонячних променів, а потім перетворює їх ефективну теплову енергію, з подальшою передачею тепла, теплоносію. Тут буде доцільним зауважити, що абсорбери сонячних колекторів, на сьогоднішній час, можуть бути самих різних форм і розмірів.

Геліосистема: що це таке, будова, плюси та мінуси

І якщо раніше, перша геліосистема являла собою, чорний циліндричний бак, розміщений всередині, так званого «сонячного ящика», то сучасні геліосистеми, це щось інше, і досконаліше.

Основними їх елементами, є:

  • Абсорбер — матеріалами для його виготовлення служать скло, мідь, алюміній та інші матеріали. Основне призначення абсорбера в сонячному колекторі, це отримання енергії сонця і її подальше перетворення в теплову енергію.
  • Трубопровід і циркуляційний насос з автоматикою — насос сонячного колектора, здійснює доставку теплоносія від абсорбера до баку, в якості якого виступає акумулююча ємність з теплообмінником всередині.
  • Накопичувальний бак — зібрану і перетворену енергію сонця, потрібно кудись дівати, і десь зберігати. З цієї причини, робота геліосистем неможлива без акумулюючої ємності з теплообмінником. Передане тепло від абсорбера, нагріває теплообмінник накопичувальної ємності з водою, яку можна використовувати для самих різних побутових потреб.
Читайте по темі:  Як вибрати стабілізатор напруги для газового котла

Слід зауважити, що на відміну від геотермальних систем опалення, термін окупності геліосистеми, більш короткий. До того ж, для установки теплового насоса грунт-вода, потрібна закладка великої кількості труб в землю, на певній глибині, що істотно підвищує витрати на облаштування такого роду систем.

Геліосистема: що це таке, будова, плюси та мінуси

В свою чергу, не позбавлені геліосистеми своїх, певних недоліків.

Переваги та недоліки геліосистем

До основних переваг геліосистем, відноситься не тільки можливість отримання “зеленої”, а значить повністю нешкідливої енергії, але і ряд інших, не менш важливих переваг:

  • Грамотно спроектована геліосистема здатна покрити до 80% потреб в енергії, з невеликою обмовкою;
  • Геліосистеми мають великий термін експлуатації (30 і більше років);
  • У порівнянні з тепловим насосом, окупність сонячного колектора становить, всього 5-7 років;
  • Більш проста установка, ніж монтаж геотермального опалення;
  • Велика надійність, так як геліосистеми мають мінімальну кількість механічних вузлів і зроблені з алюмінію і скла — матеріалів, які не піддаються процесам корозії.

На жаль, дуже важко знайти щось ідеальне, щось таке, що було б повністю позбавлене недоліків. Так і з геліосистемами, які мають кілька, але жирних мінусів.

Геліосистема: що це таке, будова, плюси та мінуси

Перший недолік сонячних колекторів пов’язаний з сезонністю, оскільки в різні пори року, сонце гріє по-різному. Наприклад, взимку, в Україні ефективність роботи сонячного колектора сильно падає.

Геліосистема: що це таке, будова, плюси та мінуси

Другий мінус, пов’язаний з великою вартістю геліосистеми, проте, як запевняють фахівці, подібне капіталовкладення окупиться дуже швидко, а все через постійно зростаючі ціни на енергоносії.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...