З якого матеріалу найкраще зробити звукоізоляцію стін

326

З якого матеріалу найкраще зробити звукоізоляцію стін

Напевно, у кожного з нас в житті хоч раз виникали думки піти і “нам’яти боки” сусідам які заважають спокійно спати вночі, що ж тут вдієш, проживання у багатоквартирних будинках має свою “романтику”. Однак, є хороший і повністю законний спосіб відгородити себе від надто гучних сусідів – це шумоізоляція стін в квартирі. Звичайно, вона не виключить абсолютно всі звуки, що надходять зовні в вашу квартиру, але зробить ваше проживання значно комфортніше. Замовити майстра, який зробить всі необхідні роботи по звукоізоляції квартири, ви можете скориставшись сервісом Kabanchik.ua. Але спочатку давайте з вами розберемося – який матеріал найкраще використовувати для звукоізоляції?

Звуки бувають різні: середні, сильні і не дуже. Але в різних ситуаціях ми змушені реагувати на них, відволікаючись від своїх насущних справ. Чи порушує це наш особистий простір? Звичайно, тому ми повинні прийняти міри для свого захисту. Звукоізоляція стін – це ваша рішуча відповідь сусідам-меломанам, гучним ремонтним роботам вранці, включеній пральній машинці або телевізору що верещить на весь під’їзд.

Як захиститися в квартирі від звуків зовні

Щоб захистити себе від зовнішнього шуму потрібно протидіяти всім 4 різновидам звукових хвиль:

 • повітряним ( розмови, музика );
 • акустичним ( відлуння );
 • ударних ( ремонтні роботи );
 • структурним ( шум ліфта в під’їзді).

Зверніть увагу! Завдяки звукоізоляції стін і стелі ви не тільки обмежуєте звуковий потік, що надходить в вашу квартиру, але також присікаєте поширення шумових хвиль, які виходять від вас.

Найкращі сучасні матеріали для звукоізоляції

Одна з головних проблем, з якою неминуче зіткнеться будь-який господар,  що вирішив зробити звукоізоляцію квартири – широкий ассортимент матеріалів для цієї справи. У кожного з них є свої очевидні плюси і мінуси, тому спробуємо розібратися у всьому цьому і дати конкретні рекомендації по використанню.

Читайте по темі:  Стіна з ламінату в інтер'єрі — оригінальне рішення

Мінеральна вата

Головні особливості:

 • низька ціна;
 • зниження рівня шуму на 5-10 дБ.

Коли мова заходить про звукоізоляцію, відразу всі згадують мінеральну вату. Насправді, за своїм призначенням вона є відмінним утеплювачем , а в форматі звукоізолюючого матеріалу може використовуватися тільки в зв’язці з яким-небудь додатковим матеріалом. До того ж, використовувати мінеральну вату не рекомендується в тих випадках, коли приміщення не може похвалитися солідною корисною площею – буде втрачено як мінімум 5 сантиметрів.

Рекомендується використовувати в прив’язці з гіпсокартонними стінами – тоді можна домогтися ідеального результату. Замовити весь перелік необхідних робіт:  монтаж мінеральної вати та  гіпсокартону, шпаклювання стін і їх фінішну обробку можна на Kabanchik.

Мінеральна вата

Пробкові панелі

Головні особливості:

 • висока вартість;
 • відмінна шумоізоляція.

Пробкові матеріали – еталон серед звукоізолюючих матеріалів. Незважаючи на серйозну ціну, такий матеріал досить часто можна зустріти на стінах як в квартирах, так і в приватних будинках. Пояснення цьому досить просте:

 • непотрібна фінішна обробка – поверхня таких панелей вже сама по собі естетична і привертає увагу дивним рельєфом;
 • екологічна безпека – бум натуральних матеріалів зараз спостерігається в усьому цивілізованому світі, а чим ми гірші;
 • швидкий безкаркасний монтаж – досить лише вирівняти поверхню і наклеїти листи контактним клеєм.

При бажанні пробку можна покрити спеціальним лаком – так її поверхня придбає цікавий блиск і стане ще більш привабливою.

Пробкові панелі

Поліуретанові плити

Головні особливості:

 • висока ціна;
 • бездоганна ефективність.

Хто займається музикою або працює в сфері звукозапису, ймовірно, знає про такий матеріал для звукоізоляції стін, який цілком можна застосувати і в квартирі. До чого застереження “цілком”? Ймовірно, через високу ціну. В іншому цей матеріал ідеальний:

 • швидкий монтаж;
 • невелика товщина – до 1,5 сантиметра;
 • зручний розмір плит – 60 * 120 см.
Читайте по темі:  Як і чим краще утеплити міжпанельні шви

Звукоізолюючі мембрани

Звукоізолюючі мембрани

Головні особливості:

 • висока вартість;
 • хороша стійкість до розриву;
 • рекомендується комбіноване використання.

Найчастіше матеріал використовується в зв’язці з мінеральною ватою. Сама по собі мембрана досить тонка, не більше 2 міліметрів, і відмінно гнеться. Цим і обумовлений той факт, що по звукоізолюючим властивостям вона начисто програє, наприклад, пробці або акустичним панелям. Однак, поєднання її з мінеральною ватою дозволяє прекрасно вирішити поставлену задачу.

Звукоізоляційні панелі

Звукоізоляційні панелі

 • відмінна шумоізоляція;
 • елементарний монтаж;
 • велика вага;
 • кращий варіант, якщо не шкода грошей.

Ось ми і підійшли до варіанту, який за всіма параметрами – крім ціни, викликає дику симпатію. Такі панелі досить важкі, тому самостійно з їх монтажем впоратися не вийде. До стіни кріпляться за допомогою дюбелів, всі шви акуратно заповнюються спеціальним акустичним герметиком. Через особливості конструкції такий матеріал ще часто називають сендвіч-панелями.

З якого матеріалу найкраще зробити звукоізоляцію стін

Висновок

Звукоізоляція стін і стелі в квартирі дійсно працює і допомагає захистити мешканців від небажаних звукових хвиль. Однак, замислюватися про неї варто не тоді, коли вже по факту ви відчуваєте дискомфорт від скандальних сусідів, а ще на стадії капітального ремонту квартири. В такому випадку можна органічно вписати будь-який звукоізоляційний матеріал в конструкцію стін і стелі, та домогтися потрібного результату. Довірте це діло професіоналам – замовте звукоізоляцію стін на сервісі Кабанчик.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (1 оценок, среднее: 4,00 из 5)
Завантаження...