Як зробити дитяче ліжко-горище

339

Побудуйте, своїми руками, для маленьких членів своєї сім’ї, ліжко-горище з робочою зоною. Пофарбуйте ліжко в свої улюблені кольори, і воно перетвориться на місце веселих ігор і солодких снів!

Як зробити дитяче ліжко горище

Інструменти і матеріали

Інструменти:

 • дискова пила;
 • столярний кутник;
 • лобзик;
 • акумуляторна дриль;
 • біти для закручування шурупів;
 • 6 мм і 10 мм свердла;
 • зенкер;
 • ексцентрикова шліфувальна машинка і диски для неї 120 зернистості;
 • шпатель;
 • рулетка;
 • шліфувальні губки середньої і дрібної зернистості;
 • струбцини.

Матеріали:

 • пиломатеріали (див. список і схему розкрою в Додатку);
 • 30 мм саморізи з плоскою головкою;
 • гайки діаметр 6,35 мм, різьба 16;
 • болти, діаметр 6,35 мм, різьба 16;
 • наждачний папір 100 зернистості;
 • шпаклівка по дереву;
 • столярний клей;
 • фарба Valspar;
 • малярний скотч.

Вартість інструментів і матеріалів може змінюватись в залежності від місця їх придбання.

Додаток. План-проект – дитяче ліжко горище

Як зробити дитяче ліжко горище

Як зробити дитяче ліжко горище

Як зробити дитяче ліжко горище

 Як зробити дитяче ліжко горище

 Як зробити дитяче ліжко горище

 Як зробити дитяче ліжко горище

 Як зробити дитяче ліжко горище

 Як зробити дитяче ліжко горище

Як зробити дитяче ліжко горище

Як зробити дитяче ліжко горище

Як зробити дитяче ліжко горище

Випилювання заготовок

Крок 1

З використанням циркулярної пилки і направляючої виріжте два листи МДФ (або ДСП) середньої щільності, необхідних для виготовлення передньої і задньої стінок ліжка (узголів’я A і ізножжя B) розміру (Додаток, схема розкрою). Зробіть в спинках потрібні вирізи (Додаток, малюнок 1).

Крок 2

Щоб зробити круглий виріз, просвердліть зсередини начерченного на аркуші МДФ кола, (торкаючись його краю), 10 мм стартовий отвір. Починаючи з цієї точки, випиляйте лобзиком круглий отвір діаметром 76.2 см.

Як зробити дитяче ліжко горище

Порада: Щоб круглий виріз вийшов ідеально рівним, зробіть пристосування для напрямку руху вашого лобзика. Один кінець рейки довжиною, принаймні, 90 см закріпіть цвяхом або шурупом на аркуші МДФ в центрі кола. Відміряйте від цвяха 38.1 см (радіус кола) і в цій точці закріпіть рейки лобзик. Вставити лезо лобзика в посвердлений стартовий отвір. Працюйте не поспішаючи, дозволяючи направляючій рейці задавати траєкторію руху лобзика.

Читайте по темі:  Шафи для книг: різновиди та матеріали виробництва

Крок 3

Випиляєте заготовки для ніжок (C), верхніх частин задньої спинки (D) і узголів’я (E), а також бічних стінок (F). Выпилив одну з ніжок, використовуйте її в подальшому в якості шаблону для виготовлення інших (Додаток, малюнок 2).

Як зробити дитяче ліжко горище

Крок 4

Відшліфуйте випиляні заготовки за допомогою наждачного паперу 120 зернистості, щоб підготувати їх до складання.

Як зробити дитяче ліжко горище

Порада: Є декілька хитрощів, що дозволяють відшліфувати заготовки більш ефективно. При обробці криволінійних ділянок буде дуже корисна ексцентрикова шліфувальна машинка, яка допоможе зробити вигини більш плавними. У разі кривих, радіус яких занадто малий для обробки шліфувальною машинкою, оберніть наждачний папір навколо металевого стержня круглого перерізу і використовуйте його для шліфування. Не забудьте відшліфувати прямі торці панелей і плоскі поверхні.

Збірка ліжка

Крок 1

Просвердліть направляючі отвори свердлом. Використовуючи клей для поліпшення якості скріплення окремих елементів, зберіть передню і задню стінки ліжка (Додаток, малюнок 3). При складанні вам знадобляться струбцини.

Крок 2

Використовуючи клей і саморізи, прикріпіть до вже зібраних вузлів верхні частини передньої і задньої стінок ліжка (D і E) (Додаток, малюнок 4). Ці частини повинні на 12.7 см виступати над верхніми кромками передньої та задньої стінок.

Як зробити дитяче ліжко горище

Крок 3

Випиляєте два бруски перерізом 5х5 см, які будуть служити опорами рейкового дна (G), а також одинадцять 2.5х9 см планок (H) – з них буде зроблено саме рейкове дно (Додаток, список розкрою). З допомогою клею і 50 мм саморізів закріпіть опори по нижніх краях бічних стінок (F) (Додаток, малюнок 5).

Крок 4

Розташуйте боковушки (F) між передніми і задніми стінками ліжка і скріпіть їх струбцинами (Додаток, малюнок 4). На цій стадії вам не обійтися без помічника. Не використовуйте клей для їх з’єднання!

Читайте по темі:  Як зробити простий каркас ліжка з дерева

Як зробити дитяче ліжко горище

Крок 5

Просвердліть 10 мм отвори через боковинки (F) і ніжки (C). Ці елементи будуть скріплюватися за допомогою болтового з’єднання (Додаток, малюнок 4), завдяки чому вже готова ліжко може бути легко розібране для транспортування.

Як зробити дитяче ліжко горище

Крок 6

Розташуйте рейки (H) на опорах (G) (Додаток, малюнок 5). Закріпіть їх саморізами, попередньо просвердливши направляючі отвори. Рейкове дно також буде розбиратися для транспортування, тому клей тут не потрібен.

Сходи

Крок 1

При створенні сходів вам доведеться виконати ті ж операції, що і при будівництві самого ліжка: випилювання деталей потрібного розміру з великого листа МДФ або ДСП, вирізування фігурних елементів за допомогою лобзика, шліфування і складання. Почніть з випилювання несучих боковинок (I) і огорожі (J) (Додаток, малюнок 6).

Порада. Коли сходи будуть зібрані, косоури (I) будуть приховані. З урахуванням цього не має сенсу докладати надто великих зусиль, щоб зробити їх ідеально рівними і акуратними. При виготовленні огорожі (J) ви можете використовувати ту ж направляючу рейку, що ви застосовували при вирізанні круглого отвору в узголів’ї  (A).

Крок 2

Випиляєте з МДФ заготовки для сходинок (K), верхньої площадки (L) і задньої стінки сходи (M) (Додаток, список схема розкрою). Відшліфуйте всі випиляні фрагменти до складання.

Крок 3

За допомогою клею і шурупів прикріпіть підсходинки і ступені (К) до косоурів (I) (Додаток, малюнок 7).

Як зробити дитяче ліжко горище

Крок 4

Використовуючи клей і саморізи, закріпіть на сходах верхню площадку (L) (Додаток, малюнок 7).

Як зробити дитяче ліжко горище

Крок 5

Щоб зміцнити сходи, покладіть її набік і зсередини скріпіть саморізами підступенки зі ступенями (Додаток, малюнок 7).

Як зробити дитяче ліжко горище

Крок 6

Приєднайте задню стінку сходи (M) та огорожу (J) (Додаток, малюнок 7). Для кріплення задньої стінки використовуйте клей і саморізи. Огорожу ж закріпіть без використання клею, щоб її можна було легко зняти на стадії фарбування сходів (коли деталі сходів будуть пофарбовані, встановіть огорожу на місце, використовуючи і клей, і саморізи).

Читайте по темі:  Крісло-мішок: види та як вибрати для дому

Заключні етапи роботи

Крок 1

Присуньте зібрані сходи на їх місце (Додаток, малюнок 8). З’єднання здійснюється без використання клею: при транспортуванні сходи будуть переміщатися в якості окремого компонента. Саморізи вкручуються через стінку ліжка в лівий косоур сходів.

Як зробити дитяче ліжко горище

Крок 2

Від’єднайте сходи, рейкове дно (H) і бічні стінки (F), щоб розібрати ліжко. Сгладьте всі гострі краї деталей за допомогою наждачного паперу 100 зернистості.

Крок 3

Прогрунтуйте і пофарбуйте поверхні, вибравши колір на свій розсуд. Відшліфуйте поверхні після грунтовки і після нанесення першого шару фарби, використовуючи шліфувальні губки середньої і дрібної зернистості. Ця операція дозволить позбутися від мікронерівностей та неоднорідності кольору (особливо по краях) і буде гарантувати гладку поверхню після нанесення додаткових шарів фарби.

Крок 4

Перемістіть ліжко на його постійне місце і приступіть до остаточної збірки. Скріпіть боковушки (F) з передньою і задньою стінками, для чого доведеться знову залучити напарника.

Крок 5

Закріпіть зняте раніше рейкове дно (H) і сходи (Додаток, малюнок 9).

От і все… Пишайтеся: ви своїми руками зробили дитяче ліжко-горище. Для завершення картинки залишилося додати матрац, комплект постільної білизни і… звичайно ж, дітей.

Відео: Збираємо дитяче ліжко-горище

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя