Як встановити плінтус самостійно

301

Як встановити плінтус самостійно

Установка плінтусів є фінальним етапом укладання підлоги, і тому підійти до неї потрібно з усією можливою відповідальністю. Для початку варто визначитися з видом вибраних плінтусів.

Основні та найпоширеніші види плінтусів

Вибір робиться з міркувань стійкості, естетики, за характеристиками міцності, матеріалу. Класичний дерев’яний плінтус раніше обирався часто. Він відрізняється привабливим зовнішнім виглядом, екологічною чистотою, довговічністю.

Пластиковий варіант увійшов у широкий обіг порівняно недавно і вибирається завдяки доступній ціні, непідвладністю процесам гниття, стійкості до високої вологості і простоті експлуатації. Металеві плінтуси вибираються рідко, але відрізняються величезною міцністю і тривалим терміном служби.

Як встановити плінтус самостійно

Вибирати має сенс в залежності від загальної стилістики кімнати, матеріалу і відтінку покриття на підлозі.

Як встановити плінтус самостійно

Основні правила установки

Якщо ви роздумуєте про те, як встановити плінтус самому, то вам слід діяти строго по інструкції.

Виріб з дерева спочатку обробляється абразивом, грунтується і фарбується. Необхідно ретельно стикувати плінтуси по всій довжині і особливо на кутах. Якість стиків легко досяжна, якщо здійснити обрізку вироби під кутом сорок п’ять градусів.

Планки не варто різати одномоментно. Доцільніше робити це в процесі роботи, адже новий елемент буде легше підігнати до вже закріпленого. Прикріплювати до підлоги або ж стінової поверхні необхідно дуже щільно за допомогою спеціального клею, саморізів або рифлених цвяхів. Капелюшки цвяхів згодом маскуються за допомогою шпаклівки.

ВАЖЛИВО! Придбайте необхідне число планок відразу, тому як в різних партіях малюнок і відтінок може трохи відрізнятися.

Якщо для установки ви вибрали пластиковий варіант, а не дерев’яний, то ви будете звільнені від необхідності припасування, а неідеальні кінці можна прибрати за допомогою спеціальних куточків і заглушок. Кріплення пластикових планок здійснюється за допомогою передбачених для цієї мети пазів, які дозволяють також вирівняти колірну гаму.

Читайте по темі:  Як фарбувати стіни водоемульсійною фарбою за допомогою валика

Як встановити плінтус самостійно

Плінтуси з пластику кріпляться до ідеально рівної стіни. Вони закріплюються кліпсами для прихованого монтажу. Також можна вибрати для цієї мети і досить практичні і легкі у використанні рідкі цвяхи. У першому випадку металеві складові кліпс фіксуються дюбелями на відстані 40 см. Під пластиковими плінтусами, закріпленими таким чином, можна заховати всі кабелі.

Правильна установка дозволить замаскувати тепловий шов і зробити плінтус органічною частиною загальної інтер’єрної композиції.

На ринку сьогодні є не тільки стандартні вироби, але і так звані криволінійні, здатні охоплювати, огинати перешкоди складної, нестандартної форми. Гнучкі плінтуса також наклеюються на поверхню.

Як встановити плінтус самостійно

Перед тим, як ви встановите плінтус, почитайте ще як правильно постелити лінолеум або як постелити ламінат. Ці роботи цілком можна здійснити самостійно, навіть не маючи особливого будівельного і ремонтного досвіду.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...