Як утеплити балкон своїми руками – послідовність і поради по утепленню

275

У сучасних квартирах балкони є такою ж повноправною частиною будинку, як і опалювальні кімнати. Якщо ви хочете бачити свій балкон упорядкованим і сучасним, то вам потрібно утеплити балкон. Як утеплити балкон своїми руками повинен знати будь-який господар, який звик все робити власними силами.

Утеплення балконів вимагає певних навичок, тому що це процес трудомісткий. У будь-якому випадку, радимо вам заздалегідь вивчити теорію, щоб напевно знати, як утеплити балкон самостійно. Для тих, хто хоче сам виконати всі роботи від початку до кінця, нижче описана послідовність робіт по утепленню та поради з вибору матеріалів.

Як утеплити балкон своїми руками

Необхідні інструменти, матеріали та вартість утеплення балкона

Для утеплення балкона вам знадобляться такі матеріали:

  • Дерев’яні рейки;
  • Саморізи;
  • Дюбеля з капелюшками;
  • Пінопласт;
  • Монтажна піна;
  • Листи руберойду або гідроізолу.

Витрату матеріалу потрібно розрахувати по площі, яку треба утеплити. Ціни на матеріали для утеплення різні, але радимо вам не купувати дешеву продукцію, тому що її якість залишає бажати кращого.

Утеплюючи балкон своїми руками, враховуйте той факт, що деякі матеріали погано відностяться до підвищеної вологості, з-за чого вологий утеплювач може стати причиною появи цвілі і грибка. Тому при встановленні утеплювача потрібно подбати про захисний шар гідроізоляції. Варто також в дрібницях продумати дизайн, вибрати оздоблювальні матеріали, приблизно оцінити обробку балкона, спираючись на бюджет сім’ї.

Підготовчі роботи

Перш ніж розпочати утеплення балкона, необхідно прибрати всі старі речі, демонтувати старі балконні рами, підготувати підлогу і стіни. Якщо у вашому будинку є плиткове оздоблення, то буде краще його зробити і в межах свого балкона. Бетонні перегородки і балконні перила залишаємо, вони послужать додатковим утеплюваним шаром. Його можна обшити пластиком або іншим оздоблювальним матеріалом.

Стекління балкона

Як тільки все підготували до виконання робіт, утеплюємо балкон пластиковими вікнами. Деякі господарі залишають стару дерев’яну раму, яка продувається через щілин, так і наявність одного скла в рамі не утеплить ваш балкон як треба. Навіть якщо рама ще в гарному стані, вона не дасть тієї теплоізоляції як пластикові вікна. Алюмінієві системи, як і дерев’яні рами, є «холодним» засобом скління балкона. А більше не підійдуть вони якщо ви вирішили об’єднати балкон з житловим опалювальним приміщенням.

Після скління балкона необхідно закрити всі щілини в області стін, підлоги і парапету, через які може проникнути холодне повітря. Для цих цілей краще всього підійдуть такі герметики і мастики як Гермабутил, Гермафлекс, Емфімастіка, Рабберфлекс.

Вирівнювання й утеплення підлоги

Майже чверть тепла на балконі втрачається через підлогу. Тому якщо ви вирішили діяти самостійно, то необхідно знати, як утеплити підлогу на балконі своїми руками. Утеплення балкона краще починати з підлоги  тому, що його рівень після утеплення підніметься. Це набагато зручніше і вигідніше зробити до утеплення бічних стін.

Читайте по темі:  Частный хоспис в Киеве и его особенности

Перш ніж почати утеплення підлоги на балконі, необхідно видалити старі покриття. Також слід ретельно оглянути і простукати плиту підстави. При наявності в ній дірок, щілин, явних порожнин, їх потрібно закрити розчином. Щоб уникнути утворення вогкості і цвілі підлоги слід загрунтувати.

Вибір матеріалу утеплювача може залежати від матеріалу, який буде застосований для чистової обробки. Якщо передбачається укладання керамічної плитки, то в якості утеплювача потрібно використовувати пінопласт, якщо підлога буде дерев’яною, то можна використовувати як пінопласт так і мінеральну вату.

1. Для утеплення підлоги балкона пінопластом знадобляться плити пінопласту товщиною 5 см марки ППТ-25 (25 – щільність пінопласту). Марки пінопласту з меншою щільністю не підійдуть, докладніше про марки дивіться статтю: “Пінопласт характеристики, переваги і недоліки”. Для їх укладання на плиту балкона необхідно настелити шар гідроізоляції, якою в даному випадку може служити проста клейонка. Далі плити пінопласту нарізаються за розміром і щільно укладаються на поверхню клейонки.

Після проведення настилу все заливається цементно-піщано сумішшю товщиною    4 – 5 см. Можливо використовувати і різні готові суміші, що самовирівнюються, але вони обійдуться значно дорожче. Після висихання стяжки, роботи з утеплення балкона можна продовжувати.

2. У тому випадку якщо заливка стяжки з подальшим укладанням плитки не передбачається, то для утеплення підлоги можна використовувати мінеральну вату. При її низькій вартості у неї великий термін служби, а головне – прекрасні теплоізолюючі властивості. Перед початком її укладання, необхідно провести гідроізоляцію підлоги балкона. Самий надійний і простий спосіб — це використовувати гідроізол або рубероїд. Полотнища руберойду, нарізані під потрібну вам площу, укладають «внахлест» по всій підлозі. Над рубероїдом розміщують дерев’яну обрешітку, приблизно 5 см заввишки, щоб вкласти в неї утеплювач. Зверху вона повинна виглядати як кілька перехрещених брусків.

На бетонній основі потрібно міцно закріпити дерев’яну обрешітку і вирівняти її по рівню. Для кріплення найкраще підійдуть довгі «дахові» саморізи з болтовою головкою. Потім залити монтажною піною щілини по периметру балкона, там, де решетування примикає до стін.

Далі укладайте утеплювач між поперечними брусами. Між конструкцією і утеплювачем не повинно залишатися проміжків. Якщо все ж таке сталося – не натягуйте його, а акуратно залийте монтажною піною всі місця стиків. Використовуючи спеціальний пістолет, струмінь піни зробіть мінімально можливим.

Будівельним степлером і 10 мм скобами закріпіть зверху вати, по латах, звичайну поліетиленову плівку, запобігаючи намоканню вати. Потім на обрешітку набиваються фанера або дошки, по яким можна стелити що завгодно. Чистову обробку підлоги можна виконати лінолеумом, ламінатом, евродоскою і навіть ковроліном.

Читайте по темі:  Дивись, як можна зробити туалет-теремок, і зроби своїми руками!

Даний спосіб утеплення підлоги прийнятний тільки в тій місцевості де не дуже суворі зими. Недолік цього способу полягає в тому, що в даному випадку на поверхню плити лягають бруски обрешітки, які є дерев’яними і мають набагато більшу теплопровідність, ніж утеплювач. В результаті з’являються так звані “острівці” втрати тепла.

Як утеплити балкон своїми руками

Приклад утеплення підлоги балкона мінватою.

Утеплення стін балкона

Утеплення балконних стінок і парапету

Технологія утеплення стін буде відрізнятися в залежності від матеріалів, які будуть застосовуватися для чистової обробки. Краще всього для утеплення стін підходить пінопласт, тому розглянемо як утеплити балкон пінопластом.

1. Дуже часто для чистової обробки застосовуються панелі ПВХ. Плити пінопласту за допомогою спеціального цементного клею кріпляться до стін. Для цього клей наноситься на пінопласт тонким шаром на торці листа теж наноситься клей і лист притискається до стіни. Для більш надійного кріплення кожен лист кріпиться кількома дюбель-цвяхами з широкими капелюшками (грибками). Для цього за допомогою свердла з побідитовим наконечником свердлиться отвір, потім туди вставляється дюбель і забивається цвях. При цьому капелюшок дюбеля повинен бути трохи втоплений в пінопласт.

Після зміцнення утеплювача, рідкими цвяхами кріпимо на нього додатковий теплоізолятор – пенофол. Для кращої теплоізоляції клеїти його краще цільними шматками. Далі шви теплоізолятора заклеюються фольгованим скотчем.

Як утеплити балкон своїми руками

Пенофол і закріплена, поверх його обрешітка.

Після цього починається кріплення дерев’яних рейок з подальшим кріпленням оздоблювального матеріалу. Краще, якщо товщина рейок буде від 3 до 5 см – для збереження корисної площі. Кріплення рейок здійснюємо за допомогою металевих куточків, які кріпляться дюбель-цвяхами і саморізами. Один кінець куточка кріпиться до бруска, за допомогою саморіза, а інший до стіни за допомогою дюбель-цвяха. Рейки кріпляться на 35-40 см один від одного для більш надійної фіксації конструкції. Детальніше про кріплення обрешітки і монтажі ПВХ панелей дивіться статтю: “Як кріпити пластикові панелі до стелі або на стіні правильно і без помилок”.

Зверніть увагу! У деяких матеріалах розміщених в інтернеті пропонується на початку зробити обрешітку із брусків і тільки після цього, укладати утеплювач між брусками. Такий спосіб утеплення є не прийнятним для стін балкона, оскільки в даному випадку з’являється безліч острівців втрати тепла, через те, що дерево володіє значно більшою теплопередачею ніж утеплювач.

2. Деякі для чистової обробки воліють просто фарбувати стіни в який-небудь колір. В такому випадку риштування не знадобиться. Після наклейки пінопласту капелюшки дюбелів зашпакльовуються клейовим складом, яким клеїли пінопласт. Після їх висихання, тим же клейовим складам, по верху пінопласту клеїться армировачная сітка. Для цього відрізається необхідний шматок сітки і за допомогою шпателя наноситься й розрівнюється тонким шаром клей по її поверхні, з верху в низ. Як тільки поверхня висихає її ще один шар клейового складу наноситься шпателем. І тільки після повного висихання можна здійснювати шпаклювання спеціальною шпаклівкою, а потім грунтовку і фарбування.

Читайте по темі:  Як правильно утеплити мансарду своїми руками - покрокова інструкція

Утеплення парапету має свої особливості. Якщо на парапеті балкона є щілини між обшивкою бетонних плит, то задуйте їх за допомогою монтажної піни. Зміцнення парапету часто проводиться брусовим каркасом або кладкою з піноблоків.

Так як парапет знаходиться між вулицею і балконом і піддається різним температурним навантаженням, значить, для його утеплення необхідно використовувати утеплювачі, які максимально захистять від тепловтрат.

Якщо парапет має не бетонну стіну, а металеву конструкцію, то краще всього для його утеплення застосувати кладку з піноблоків невеликої товщини, а вже на неї наклеювати плити пінопласту.

У разі кріплення листів пінопласту до металевого парапету, його укладають у два шари. На початку роблять решетування. Відрізають плити пінопласту таким чином, щоб між листом пінопласту і бруском залишався простір від 0,5 до 1 см. Далі просто представляємо лист пінопласту і по колу заливаємо його монтажною піною. Потім робиться друга обрешітка. Причому таким чином, щоб бруски першої обрешітки не з’єднувалися з брусками другої. Потім завдаючи зигзагоподібними рухами монтажну піну на вже приклеєного листа пінопласту клеїмо на нього другий лист, а щілини по колу листа так само заливаємо піною.

Нижче представлено відео, в якому показано цікавий варіант утеплення парапету з застосуванням кладки піноблоків.

Утеплення капітальної стіни на балконі

Найчастіше утеплення капітальної стіни не потрібне, тому що при якісному утепленні балконних стін та встановленні пластикових вікон, необхідність в додатковому утепленні вже відпадає. Вона також може забрати корисну площу балкона на 50 мм. Якщо все ж ви бажаєте утеплити капітальну стіну, то робіть все по аналогії з балконними стінками.

Утеплення стелі балкона

Утеплення стелі точно також необхідно, як і утеплення підлоги та стін. Для утеплення балконної стелі краще всього підійдуть плити з пінопласту. Одна з численних переваг такого методу є те, що встановлення цих плит займає трохи сил і часу. Способи утеплення стелі аналогічні утепленню балконних стінок.

Чистова обробка балкона

Чистове оздоблення, крім зовнішньої привабливості, несе захисну функцію, оберігаючи балкон від дощу, вітру та снігу, але при цьому, не перевантажуючи конструкцію.

Для зовнішнього оздоблення парапету часто застосовуються листи профнастилу або пластиковий сайдинг. Для монтажу каркасу на парапеті використовуйте дерев’яні рейки товщиною 2 см. Кріпити каркас потрібно таким чином, щоб між відливом і рейкою був паз для щільного входження оздоблювального матеріалу. Шви і стики балкона обробляються білим герметиком.

Внутрішня обробка стін, стелі та парапету дуже часто проводиться за допомогою ПВХ панелей, як їх кріпити дивіться в статті: “Як кріпити пластикові панелі до стелі або на стіні правильно і без помилок”. Деякі бажають просто фарбувати стіни балкона попередньо їх зашпаклювавши. Даний спосіб чистової обробки в якомусь сенсі не такий практичний але, теж має свої переваги.

Ретельно виконане утеплення балкона дозволить забезпечити достатній комфорт в отриманій міні-кімнаті.

Відео: Утеплення фасадів пінополістиролом

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя