Полегшуємо життя на грядках: вибираємо культиватор

7

Облегчаем жизнь на грядках: выбираем культиватор

Прийшла весна, а разом з нею і клопоти в городі. Попереду цілий сезон і городників чекає вскопка і розпушування грунту, видалення бур’янів та інші роботи на грядках. Щоб полегшити цю працю, багато дачники набувають культиватори. Але оскільки їх випускається величезна безліч, виникає питання: як же культиватор вибрати?

Перед тим, як вибрати найкращий культиватор для дачі, необхідно розібратися, які види культиваторів взагалі бувають і яке їх основне призначення.

На даний момент найбільш поширеними є ручні та механічні моделі, які суттєво відрізняються один від одного і підходять для різних типів робіт.

Вибір ручного культиватора

Культиватори ручні відрізняються простотою і надійністю конструкції, а також відносно невисокою ціною. Вони проходять там, де неможливо використовувати мотокультиватори, і бувають наступних типів:

Зіркові культиватори

Вони ж ротаційні, вал такого культиватора по конструкції нагадує зірку. Інструмент добре підходить для перекопування ґрунту на невелику глибину, а також прополки бур’янів. Ефективний при підгортанні картоплі, обробки грунту на газоні. До недоліків таких моделей можна віднести те, що вони дуже погано працюють з глинистим грунтом;

Облегчаем жизнь на грядках: выбираем культиватор

Розпушувачі

Гарні при роботі з щільним утрамбованим грунтом – в їх конструкції є вигнуті гострі зуби, які глибоко вгризаються в грунт. Правда, чим щільніше грунт, тим більше зусиль доводиться докладати при роботі. Таким культиватором найкраще працювати в теплицях.

Облегчаем жизнь на грядках: выбираем культиватор

Вибираючи будь-ручний культиватор, слід звертати увагу не тільки на його тип, але також на довжину ручки (чим довше – тим зручніше буде працювати) і матеріал робочої частини (від нього залежить надійність інструменту).

Як вибрати мотокультиватор

Мотокультиватор відрізняється від ручного тим, що працює на бензині або електриці, а також великими габаритами і потужністю. В залежності від потужності мотокультиватори діляться на три групи:

  • Легкі – працюють на електриці, відрізняються підвищеною маневреністю і невеликою вагою – від 9 до 15 кілограм. Гранична глибина ґрунту, який може обробляти електричний культиватор для дачі, становить 20 сантиметрів, а сам грунт не повинен бути надто щільним. Легкі електричні культиватори ідеально підходять для обробки невеликих ділянок з досить рихлим грунтом;
  • Середні – важать від 15 до 35 кг і працюють переважно на бензині. Підходять для обробки великих ділянок, глибше входять в землю, але з-за солідного ваги не можуть похвалитися хорошою маневреністю або простотою в експлуатації;
  • Потужні – важать до 60 кг, працюють виключно на бензині і призначені для обробки дійсно великих ділянок. Використовувати потужні мотокультиватори на маленьких грядках не має сенсу.
Читайте по темі:  Як вибрати бензопилу - докладна інструкція

До всіх електричним або бензиновим культиваторів додаються спеціальні насадки для виконання певних робіт. Найкориснішим з них є окучник, плуг, плоскоріз і аератор, а для обробки газонів може знадобитися роторна косарка.

Облегчаем жизнь на грядках: выбираем культиватор

Вибираючи кращий культиватор для дачі, в першу чергу враховуйте обсяг робіт, який ви збираєтеся виконувати з його допомогою. Для невеликих ділянок і пухкого ґрунту вистачить і ручної моделі, город трохи більше допоможуть “підгорнути” кращі електричні культиватори, а ось пару десятків соток і більше буде набагато зручніше обробляти за допомогою бензинового агрегату.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя