Як заощадити енергію в домашніх умовах?

22

Як заощадити енергію в домашніх умовах

Ваш будинок споживає енергію щодня – цілодобово. Наприклад, під час увімкнення світла, для збереження тепла взимку та прохолоди влітку. Він потребує енергії для всіх пристроїв та обладнання, яке ви вмикаєте. Ось чому варто звернути увагу на те, як використовується енергія. Заощаджувати її допоможе зелений тариф 2019. Менше споживаної енергії означає не тільки користь для навколишнього середовища, а й менші рахунки.

Як зменшити споживання енергії у вашому домі?

  • Опалення

Переконайтеся, що ваш будинок належним чином ущільнений. Зверніть увагу на теплоізоляцію всієї будівлі, особливо – вікон і даху. Це значно знизить втрати тепла (навіть удвічі). Замініть вікна сучасними енергозаощадними конструкціями чи закріпіть старі.

Варто встановити термостат, який дозволяє регулювати температуру в приміщенні. Переконайтесь, що меблі чи штори не перекривають потік теплого повітря від радіатора. Вимикайте його, коли виходите з дому надовго, адже нагрівання кімнат не займе багато часу.

Якщо у вашому будинку є невикористані або рідко використовувані приміщення, зачиніть двері, що ведуть до них. Таким чином ви зменшуєте площу, яку вам доведеться обігріти. Пам’ятайте, якщо знизити кімнатну температуру навіть на 1 градус, ви можете заощадити до 5% споживаного тепла. Знижуйте температуру вночі: занадто сухе повітря не корисне для здоров’я.

Якщо ви живете в односімейному будинку, варто розглянути можливість встановити сонячні панелі для нагрівання води. На нашій широті це може здатися неможливим, але такі установки здатні забезпечити 60-70% потреби в гарячій воді для дому.

  • Освітлення

Замініть традиційні лампочки енергозаощадними люмінесцентними, які знижують споживання енергії до 85%. Завжди вимикайте світло, коли виходите з приміщення. Пам’ятайте, що в кімнатах, де ви перебуваєте нетривалий час і часто вимикаєте світло, достатньо традиційних ламп розжарювання.

Читайте по темі:  Як зігнути гіпсокартон і металевий профіль для нього

Плануючи освітлення для квартири, продумайте більше джерел світла. Пристосовуйте їх до поточних потреб. Не «перешкоджайте» вікнам протягом дня, щоб використовувати природне світло максимально ефективно. Також задля заощадження енергії можна пофарбувати стіни кімнати світлим кольором (тоді у світлі буде менша потреба).

  • Кухня

Якщо ви маєте намір придбати побутову техніку, завжди вибирайте ті пристрої, які позначені на етикетці символом A (A+, A++). Це підтверджує їхню найвищу ефективність. Моделі з найбільшою ефективністю споживають на 30-40% менше енергії, ніж у нижчих класів (деякі моделі навіть на 75%!).

Відремонтуйте крани, що протікають. Якщо у вас немає аератора, встановіть його, щоб зменшити споживання води. Використовуйте тканинні серветки замість паперових рушників.

  • Посудомийна машина

Ефективні моделі посудомийних машин споживають приблизно 36 літрів води. Якщо ви захочете помити таку ж кількість посуду вручну, доведеться використовувати до 100 літрів. Не забудьте запускати посудомийну машину лише тоді, коли вона наповнена. Перед завантаженням посуду видаліть із нього залишки їжі, але не промивайте під проточною водою. Намагайтеся не сушити посуд у посудомийній машині.

Ці корисні поради допоможуть вам заощаджувати енергію та зменшити суми у ваших рахунках за комунальні послуги. Бажаємо успіхів!

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя