ТОП-7 способів використання компосту на дачі

48

ТОП-7 способов использования компоста на даче

Навіть якщо ви приготували чудовий компост, не варто вносити під всі рослини без розбору. Адже одним рослинам він необхідний, а для інших використання компосту не бажано. Стикаючись з органічним добривом, вони відчувають стрес, отримують опік кореневої системи або запрівають. Як же правильно і під які рослини варто вносити компост?

Як правильно підживлювати компостом?

Органічні добрива не завжди корисні. Вони можуть заподіяти шкоду, якщо використовувати їх неправильно.

Використання компосту має бути дозованою і вноситися під певні види рослин.

Давайте детальніше розглянемо де і як можна використовувати нашу ретельно заготовлену компостну купу.

Компост для розсади

Внесення компосту незамінне при висадці розсади. Він наситить грунт корисними речовинами необхідними для росту і допоможе легше перенести стрес після пересадки. Доданий в ямки компост прискорить плодоношення таких овочів як томати та капуста.

ТОП-7 способов использования компоста на даче

Використання компосту при перекопуванні грядки

Цей спосіб внесення компосту, напевно, знайомий кожному городникові. Адже основне призначення компостної купи – це добриво гряд. Вноситься перегній, як правило, восени, при перекопуванні землі. За зиму навіть неперепрівші залишки рослин згниють, і до весни грунт повністю буде удобрена і готова до висадки рослин.

Також органічне добриво досить добре розпушує навіть саму щільну і важку грунт, але для цього воно має бути правильно приготовлене.

ТОП-7 способов использования компоста на даче

Мульчування ділянки компостом

Компост часто використовують для мульчування овочів і полуниці. Це необхідно, щоб защіть молоді пагони від несприятливих погодних умов, таких як вітер, дощ, заморозки, які досить часто трапляються в квітні і травні.

Читайте по темі:  Китайський спосіб вирощування цибулі

Перегній для мульчування вносять після розпушування грядки товщиною 5 см. Він запобігає пересихання грунту і забезпечить додаткове харчування.

ТОП-7 способов использования компоста на даче

Висаджування насіння в компост

Компост можна також застосовувати для висаджування в нього насіння. Однак, для цього ви повинні бути впевнені в його якості. При посадці перегній необхідно підсипати в лунки або борозни шаром 2-3 см і злегка закласти його в грунт. Внесена органічне добриво допоможе насінню швидше прорости і будуть активніше розвиватися.

ТОП-7 способов использования компоста на даче

Перегній для теплих грядок

Якщо ви вирішили спорудити теплу грядку, то використання компосту вам особливо необхідно. Причому не обов’язково брати готовий перегній. Для теплої грядки підійде свіжий неперебродивший перегній.

Компост чергується з грунтом шарами, виходить такий собі пиріг, причому шар добрива повинен бути передостаннім. Верх теплою грядки повинен бути покритий землею. Особливо комфортно себе почувають у такий грядці томати, перець, огірки, а також баштанні культури.

Підживлення дерев компостом

Компост хороший не тільки для добрива розсади, але і для підживлення дерев і чагарників. Підгодівлі потребують всі дерева, як кісточкові, так і насінні. Компост можна внести за зняття дерну і розчищенні грунту. При цьому, просто закрийте компост у грунт на 10 см по периметру крони відступивши пів метра від стовбура. Для дорослого дерева використовуйте 4-5 лопат перегною.

У разі, якщо дерева оточує щільна дернина, візьміть бур і по периметру крони зробіть 5 отворів глибиною 10 см, закладіть в них компост, зверху присипте землею.

ТОП-7 способов использования компоста на даче

Компост для малини

Компост на дачі можна також використовувати для мульчування малини. Малину можна мульчувати як готових, так і сирим перегноєм. Шар компосту повинен бути не менше 20 см. У цьому випадку ви економите сили на добриві поливі, прополюванні і розпушуванні грунту.

Читайте по темі:  Корисний азот для рослин: внесення азотних добрив в саду навесні

Крім перерахованих варіантів, удобрювати компостом можна квіткові культури: троянди (у весняний час), багаторічники (дельфініум, флокс, лілейник). Використання компосту дасть рослинам сили для активного зростання і розвитку.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя