Як заточувати спіральні свердла своїми руками

29

З часом експлуатації свердла втрачають свою гостроту, тому вони потребують своєчасного заточування. Характерними ознаками затупленного свердла, є неприємний скрип під час свердління, а також сильний нагрів і прокручування.

Заточити свердло можна різними способами, використовуючи для цих цілей, як спеціальний верстат для заточування спіральних свердел, так і різні інші пристосування. Саме про те, які існують способи заточування спіральних свердел, і піде мова в даній статті.

Способи заточування спіральних свердел

Заточити свердло у домашніх умовах, можна різними способами, використовуючи з цією метою, такі інструмента і пристосування, як:

  • Шліфувальну машинку;
  • Електродриль з насадкою для заточування свердел;
  • Електродвигун з абразивним кругом.

Можна також використовувати для цього й інші пристрої, які б забезпечували можливість обертання спеціальної насадки, зі швидкістю не менш ніж 800 об/хв.

Як заточувати спіральні свердла своїми руками

Крім того, на вибір якогось конкретного способу заточування свердла, сильно впливає і те, наскільки сильно зношене свердло, а також вид його зносу.

Всього розрізняється п’ять видів зносу свердла:

  • Знос по передній і задній поверхні;
  • Знос по перемичках і куточках;
  • Знос свердла по фасці.

Отже, визначившись з тим, що свердло вимагає заточування, можна приступати до самостійного виконання робіт. Розглянемо на конкретному прикладі, як заточувати свердла, використовуючи для цих цілей електродвигун з абразивним кругом.

Як заточувати свердла в домашніх умовах

Як було сказано вище, дуже важливо, щоб круг для заточування свердла, обертався зі швидкістю не менш ніж 800 об/хв. В процесі заточування, важливо не просто правильно тримати свердло під певним кутом до поверхні абразивного диска, але і витримувати певну форму свердла.

Читайте по темі:  Як облаштувати місце для зимового зберігання інструментів і садової техніки

Перш за все, потрібно правильно тримати свердло у руках під час заточування. Для цього, свердло міцно утримується лівою рукою, ближче до протилежного кінця від заточування, а правою рукою, свердло акуратно притискається за хвостик до поверхні абразивного диска в момент його обертання.

Як заточувати спіральні свердла своїми руками

Потім, не прибираючи свердло від поверхні диска, плавно повертають навколо своєї осі для того, щоб заточити зворотну поверхню. При виконанні даної операції, обов’язково варто, стежить за тим, щоб:

  1. Витримувався правильний нахил свердла по відношенню до поверхні абразивного диска;
  2. Щоб ріжучі кромки свердла були заточені максимально прямолінійно і мали б при цьому однаковий кут заточування і довжину.

Обов’язково під час процесу загострювання свердла, час від часу, виробляють охолодження його робочої поверхні за допомогою водносодового розчину. Після цього, обов’язково перевіряють якість заточування. При неналежній якості, виконується повторна заточка свердла з підточкою перемичок.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя