Як вибрати хорошого майстра з укладання плитки

8

Багато домовласників вважають за краще звертатися до професіоналів для укладки плитки. Тому ми вирішили з’ясувати, як вибрати плиточника, щоб роботи були проведені швидко і якісно.

Як вибрати хорошого майстра з укладання плитки

Перше, що ви повинні зробити — це вибрати саму плитку! Це дуже важливо. Далеко не кожен плиточник універсал, готовий працювати з усіма видами даного обробного матеріалу. Найбільш складними в укладанні є наступні види плитки:

 • Великоформатні панелі. Якщо такі плити досить великого розміру, майстрів має бути двоє! Одна людина з монтажем панелі розміром більше 120х60 сантиметрів на стіну не впорається.
 • Мозаїка.
 • Плитка з різним малюнком, який в підсумку повинен перетворитися в єдине панно, красиве зображення.
 • Метласька плитка.
 • Плитка ручної роботи.
 • Рельєфна плитка, з 3D-ефектом.
 • Шеврон.

У разі, якщо ви хочете прикрасити стіни саме великими панелями з керамограніту або обробити ванну мозаїкою, вам потрібен спеціалізований майстер.

Важливо! Чим дорожча плитка, чим складніше її укладання, тим більше буде коштувати і робота майстра! Тому подумайте, може варто заощадити, вибрати стандартну плитку, з монтажем якої впорається будь-який фахівець за звичайну ціну.

Як вибрати хорошого майстра з укладання плитки

Коли з видом плитки ви визначилися, продумайте розкладку. Саме з цього зазвичай починають дизайнери, створюючи візуалізацію майбутнього інтер’єру кімнати. Особливо важлива ця частина, якщо плитка з малюнком.

Порада! Обов’язково перевіряйте калібр плитки, перегляньте всю партію. Калібр вказується на упаковці, але можуть бути відхилення. Навіть невелика різниця в розмірах і товщині плитки, буквально в міліметр, може привести до проблем в процесі укладання. З такою партією майстру доведеться повозитися, знадобиться система вирівнювання.

Як вибрати хорошого майстра з укладання плитки

Отже, плитка обрана і куплена, розкладка придумана. Тепер пора переходити безпосередньо до пошуку плиточника. Тут багато варіантів:

 1. Рекомендації знайомих. Найпоширеніший випадок, досить надійний. Якщо хтось із друзів або родичів недавно робив ремонт і залишився задоволений плиточником — просіть його контакти. Уточніть у знайомих, яку плитку укладали в них, можливо, за ваш варіант майстер не візьметься.
 2. Написати запит, оголошення в соціальній мережі або на будівельному форумі, попросивши інших користувачів поділитися контактами плиточників. Швидше за все, вам нададуть вибір, можливо, відгукнуться самі майстри, пропонуючи свої послуги.
 3. Звернутися в будівельну компанію. Так, це більш дорогий варіант, але зате у вас буде договір на виконання робіт і можна буде вимагати компенсацію у разі неякісного монтажу плитки.
 4. Запитати в магазині, де ви плитку купували. Можливо, у продавців-консультантів є контакти майстрів, адже через них проходять багато проектів.
 5. Скористатися послугами салону плитки, який пропонує варіант «покупка плюс укладання». Найчастіше такі салони спеціалізуються на модних форматах, ціни тут досить високі, але зате їх плиточники досконало знайомі з своїм матеріалом.
 6. Звернутися до дизайнера. Так, якщо вашим ремонтом займається професіонал, є проект, то сам дизайнер може відшукати майстрів для виконання всіх робіт. З великою часткою ймовірності у нього вже є фахівці, з якими він працював над попередніми проектами і залишився задоволений.
Читайте по темі:  Конденсаційні газові котли – принцип роботи, переваги і недоліки

Як вибрати хорошого майстра з укладання плитки

Настійно радимо на ділі познайомитися з результатами роботи майстра. Якщо вам рекомендують його знайомі, сходіть до них в гості! На місці оцініть якість укладання плитки, рівномірність швів, затирки, рівність зовнішніх і внутрішніх кутів, переходів. Розуміємо, що ви не професіонал, але явний недолік, звичайно, помітите, навіть якщо самі власники залишилися задоволені результатом.

Якщо оцінити роботу плиточника на місці немає можливості, попросіть портфоліо з фотографіями ремонту, виконаного його руками. У справжніх професіоналів повинні бути знімки самого процесу.

Важливо! Якщо в портфоліо плиточника тільки красиві картинки з закінченим ремонтом, ймовірно, це фейк! Повинен бути показаний процес монтажу, знімки до, під час і після роботи в одному приміщенні.

Як вибрати хорошого майстра з укладання плитки

Вибравши плиточника, пора запрошувати його до себе, щоб він оглянув об’єкт. В процесі особистого спілкування у вас буде можливість ще раз оцінити професіоналізм майстра і переконатися в правильності вибору.

Моменти, які повинні вас насторожити:

 1. Плиточник не зробив виміри, не переконався в тому, що стіни і підлога підготовлені для укладання плитки. Професіонал повинен сам переконатися в тому, що всі поверхні вирівняні, немає перепадів висот. Якщо кімната поки не підготовлена під укладку, вам доведеться домовлятися з майстром, щоб він зробив все сам. Додаткова трата грошей, так, можливо, плиточник скаже, що штукатурка — не його спеціалізація, потрібні інші виконавці.
 2. Плиточник відразу заявив, що куплена вами плитка низької якості. Є ризик, що з такою плиткою він просто жодного разу не працював. Наприклад, рустикальну плитку і матеріал, що імітує ручну роботу, можна прийняти за брак, адже тут допустимі нерівні краї. Шукайте фахівця саме для такої плитки – повторюємося, але це дійсно дуже важливий момент.
 3. У плиточника немає всіх потрібних інструментів. Це непрофесійно! Майстри зобов’язані мати не просто один плиткоріз, а мінімум два для плитки різного розміру. І мокроріз, щоб робити запили під кутом 45 градусів. І алмазний інструмент, щоб вирізати отвір під розетку, вимикач, вентилятор у ванній кімнаті.
 4. Плиточник радить закупити побільше клею і придбати ще упаковку матеріалу. Між тим, всі розрахунки ви вже зробили і радилися з менеджерами в магазині або салоні плитки. Можливо, плиточник просто хоче перестрахуватися на випадок, якщо матеріал буде зіпсований. Або звик класти плитку на занадто товстий шар клею, що теж непрофесійно.
 5. Плиточник не уточнив тип клею. Для керамограніту потрібен зовсім інший склад, а прозору скляну плитку можна класти на сіру основу! Якщо він про це не знає, про професіоналізм говорити не доводиться.
Читайте по темі:  Гріючий кабель: сфера застосування, види, монтаж

Як вибрати хорошого майстра з укладання плитки

Щоб зовсім вже підстрахуватися, можна домовитися з майстром на виконання невеликого обсягу роботи. Наприклад, попросити укласти плитку тільки на кухонний фартух. І тільки після оцінки результатів роботи довірити плиточнику ремонт у всій ванній кімнаті.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя