Септик для дачі: як вибрати підходящу модель?

291

Септик для дачі: як вибрати підходящу модель

Хоча дачники стійко переносять всі «принади» дачного життя, багатьом хочеться жити на улюбленій дачі в комфортних умовах. Відсутність централізованої каналізації в дачному селищі спонукає задуматися про встановлення локального очисного пристрою – септика.

Випускає їх безліч компаній, всі вони ефективні і надійні, але як зробити вибір на користь лише одного варіанту? Адже розрізняються ці пристрої по багатьом параметрам: влаштування та комплектація, принцип роботи і продуктивність, за матеріалом виготовлення, об`ємом і вагою.

Критерії вибору

Самий головний з них – періодичність відвідування дачі: відбувається це лише влітку або сім’я знаходиться там постійно. Важливо знати кількість людей, що користуються водопроводом і об`єм, води який витрачається при цьому. Також на вибір пристрою для очищення води, вплине кількість та види сантехнічних і побутових приладів (пральної і посудомийної машин).

Септик для дачі: як вибрати підходящу модель

Ще один істотний момент – характер грунту на ділянці і глибина залягання грунтових вод. Вибираючи септик для дачі тут, враховується спосіб його очищення, і як буде утилізуватися очищена вода: в дренажну систему, накопичувальний колодязь і т. д.

На замітку! Для забезпечення нормальної роботи септика, варто при розрахунку прийняти невеликий запас об`єму камер, у розмірі 10-15%.

Особливості накопичувальних септиків

Такий септик найпростіший – це просто герметична ємність, в якій будуть збиратися стічні води. Вага і ціна у них невеликі, тому проблем з доставкою і установкою не буває. Встановлюються в будь-якому грунті.

Це самий підходящий варіант для «літніх» дачників, які приїжджають на ділянку тільки в теплу пору року і води витрачають небагато.

Читайте по темі:  Що вибрати – ванну або душову кабіну
Накопичувальний септик для дачі
Накопичувальний септик для дачі

Використання такої ємності ускладнюється лише періодичним викликом ассенізаторской служби для відкачування відходів, але покупка дренажного насоса вирішить і цю проблему. Ємність може бути вертикальною і горизонтальною, зі сталі або пластику в металевій оплітці і без неї.

Одно-, дво – і трикамерні септики, які здійснюють грунтову доочистку стоків

Якщо склад сім’ї 3 особи і більше, і приїжджають на дачу вони досить часто, краще встановити септик з однією або декількома камерами; в першій камері вода відстоюється, і відокремлюються жирові та тверді включення. Виходить з третьої камери вода очищена до 65%. Однак у грунт таку рідину не можна виливати, і знадобиться облаштування дренажного поля або фільтрація колодязя.

Накопичувальний двокамерний пластиковий септик
Накопичувальний двокамерний пластиковий септик

Подібні системи зручні, легко монтуються, економічні і прості. Працюють автономно, очищення знадобиться рідко – раз в 2-3 роки, а з застосуванням біопрепаратів цей термін збільшується.

Деякі мінуси теж присутні: для таких установок потрібен великий простір і об’ємні земляні роботи. Також через кожні 5 років необхідно чистити або міняти фільтри, і очищати дно резервуара від нагромадженого там мулу.

Аеробні септики

Септик такого типу – це повноцінна станція глибокої біологічної очистки з повним комплексом робіт по збору стоків і їх очищенню. Вода на виході з септика настільки чиста, що нею без побоювання можна поливати рослини.

Обмежень за типом грунту немає, система абсолютно безпечна, очищення або заміна фільтра може не знадобитися взагалі. Завдання власника – додавати в систему порціями спеціальні біопрепарати, щоб підтримувати життєдіяльність мікроорганізмів, які займаються очищенням стічних вод.

Модифікацій дуже багато: об`єм, комплектація, ступінь автоматизації. Це ідеальне рішення для родини, що постійно проживає на капітальній дачі. Ціна висока, зате клопоту з таким септиком ніяких, і зі своїми обов’язками він справляється на «відмінно». При рідкісних відвідування своєї «фазенди» ставити цей дорогий багатофункціональний пристрій немає сенсу.

Читайте по темі:  Як прочистити забиту трубу

Також можливо встановити ефективну станцію очищення стічних вод MakBoxBio. Щоб детальніше ознайомитись з даним видом автономної каналізації ось сторінка, де описані її переваги та принцип роботи.

Матеріали виготовлення

Головний ворог металевого септика – корозія, і вона досить швидко роз’їдає конструкцію. Це загрожує потраплянням стоків в землю, що дуже небезпечно для здоров’я.

Залізобетонні конструкції мають солідну вагу, для їх установки необхідно залучати спецтехніку. У них можуть розгерметизування шви, а при переміщеннях грунту відбувається розтріскування ємності.

Щоб викласти септик з цегли, потрібно володіти навичками муляра, а роботи з гідроізоляції та герметизації конструкції займають багато часу.

Єдиний прийнятний варіант – придбання готового пластикового септика. Корпус його легкий, але міцний, герметичний, навіть під впливом агресивного середовища не піддається корозії. Також вони довговічні і ціна їх влаштує будь-якого дачника.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя