Септик для дачі: як вибрати підходящу модель?

278

Септик для дачі: як вибрати підходящу модель

Хоча дачники стійко переносять всі «принади» дачного життя, багатьом хочеться жити на улюбленій дачі в комфортних умовах. Відсутність централізованої каналізації в дачному селищі спонукає задуматися про встановлення локального очисного пристрою – септика.

Випускає їх безліч компаній, всі вони ефективні і надійні, але як зробити вибір на користь лише одного варіанту? Адже розрізняються ці пристрої по багатьом параметрам: влаштування та комплектація, принцип роботи і продуктивність, за матеріалом виготовлення, об`ємом і вагою.

Критерії вибору

Самий головний з них – періодичність відвідування дачі: відбувається це лише влітку або сім’я знаходиться там постійно. Важливо знати кількість людей, що користуються водопроводом і об`єм, води який витрачається при цьому. Також на вибір пристрою для очищення води, вплине кількість та види сантехнічних і побутових приладів (пральної і посудомийної машин).

Септик для дачі: як вибрати підходящу модель

Ще один істотний момент – характер грунту на ділянці і глибина залягання грунтових вод. Вибираючи септик для дачі тут, враховується спосіб його очищення, і як буде утилізуватися очищена вода: в дренажну систему, накопичувальний колодязь і т. д.

На замітку! Для забезпечення нормальної роботи септика, варто при розрахунку прийняти невеликий запас об`єму камер, у розмірі 10-15%.

Особливості накопичувальних септиків

Такий септик найпростіший – це просто герметична ємність, в якій будуть збиратися стічні води. Вага і ціна у них невеликі, тому проблем з доставкою і установкою не буває. Встановлюються в будь-якому грунті.

Це самий підходящий варіант для «літніх» дачників, які приїжджають на ділянку тільки в теплу пору року і води витрачають небагато.

Читайте по темі:  Огляд кращих виробників змішувачів для ванної та кухні
Накопичувальний септик для дачі
Накопичувальний септик для дачі

Використання такої ємності ускладнюється лише періодичним викликом ассенізаторской служби для відкачування відходів, але покупка дренажного насоса вирішить і цю проблему. Ємність може бути вертикальною і горизонтальною, зі сталі або пластику в металевій оплітці і без неї.

Одно-, дво — і трикамерні септики, які здійснюють грунтову доочистку стоків

Якщо склад сім’ї 3 особи і більше, і приїжджають на дачу вони досить часто, краще встановити септик з однією або декількома камерами; в першій камері вода відстоюється, і відокремлюються жирові та тверді включення. Виходить з третьої камери вода очищена до 65%. Однак у грунт таку рідину не можна виливати, і знадобиться облаштування дренажного поля або фільтрація колодязя.

Накопичувальний двокамерний пластиковий септик
Накопичувальний двокамерний пластиковий септик

Подібні системи зручні, легко монтуються, економічні і прості. Працюють автономно, очищення знадобиться рідко – раз в 2-3 роки, а з застосуванням біопрепаратів цей термін збільшується.

Деякі мінуси теж присутні: для таких установок потрібен великий простір і об’ємні земляні роботи. Також через кожні 5 років необхідно чистити або міняти фільтри, і очищати дно резервуара від нагромадженого там мулу.

Аеробні септики

Септик такого типу – це повноцінна станція глибокої біологічної очистки з повним комплексом робіт по збору стоків і їх очищенню. Вода на виході з септика настільки чиста, що нею без побоювання можна поливати рослини.

Обмежень за типом грунту немає, система абсолютно безпечна, очищення або заміна фільтра може не знадобитися взагалі. Завдання власника – додавати в систему порціями спеціальні біопрепарати, щоб підтримувати життєдіяльність мікроорганізмів, які займаються очищенням стічних вод.

Модифікацій дуже багато: об`єм, комплектація, ступінь автоматизації. Це ідеальне рішення для родини, що постійно проживає на капітальній дачі. Ціна висока, зате клопоту з таким септиком ніяких, і зі своїми обов’язками він справляється на «відмінно». При рідкісних відвідування своєї «фазенди» ставити цей дорогий багатофункціональний пристрій немає сенсу.

Читайте по темі:  Душевая лейка – все что нужно знать для правильного выбора

Також можливо встановити ефективну станцію очищення стічних вод MakBoxBio. Щоб детальніше ознайомитись з даним видом автономної каналізації ось сторінка, де описані її переваги та принцип роботи.

Матеріали виготовлення

Головний ворог металевого септика – корозія, і вона досить швидко роз’їдає конструкцію. Це загрожує потраплянням стоків в землю, що дуже небезпечно для здоров’я.

Залізобетонні конструкції мають солідну вагу, для їх установки необхідно залучати спецтехніку. У них можуть розгерметизування шви, а при переміщеннях грунту відбувається розтріскування ємності.

Щоб викласти септик з цегли, потрібно володіти навичками муляра, а роботи з гідроізоляції та герметизації конструкції займають багато часу.

Єдиний прийнятний варіант – придбання готового пластикового септика. Корпус його легкий, але міцний, герметичний, навіть під впливом агресивного середовища не піддається корозії. Також вони довговічні і ціна їх влаштує будь-якого дачника.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Загрузка...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя