Як правильно класти мозаїку: покрокова інструкція

127

При укладанні мозаїки виділяють безліч нюансів, що відрізняють цей процес від стандартної облицювання кахлем. Даний матеріал володіє рядом особливостей. Залежно від типу виробу коригується процес. Варто докладно розібрати доступні варіанти укладання і визначити, що потрібно для самостійної облицювання мозаїкою і як не помилитися.

Как правильно класть мозаику: пошаговая инструкция

Універсальний обробний матеріал, легкий у використанні

Переваги монтажу

Популярність облицювання мозаїкою має цілком обгрунтовані причини.

Такий тип матеріалу має ряд значних переваг:

  • Декоративність. Поверхня, що складається з безлічі дрібних деталей, які формують цілісну композицію, виглядає дуже красиво.
  • Довговічність. Завдяки міцності і світлостійкість, мозаїка служить десятиліття, навіть при інтенсивній експлуатації.
  • Зносостійкість. Матеріал витримує велике навантаження, не боїться хімії, стирання і механічних пошкоджень, особливо деякі його види.
  • Вологостійкість. Укладання мозаїчної плитки сприяє захисту основи від попадання води.
  • Різноманітність. На ринку присутні різноманітні види. Критеріями відмінностей стають відтінки, матеріали, форма, розміри та інші деталі.
  • Універсальність. Мозаїка використовується для будь-яких поверхонь. Невелика величина елементів дозволяє застосовувати її навіть на закруглених ділянках. Укладання проводиться на стіни, підлогу, стільниці та інші поверхні.

Как правильно класть мозаику: пошаговая инструкция

Мозаїка — гнучкий матеріал, його легко використовувати при облицюванні кутів, виступів або декоруванні окремих предметів інтер’єру

Типи основ і вибір клею

Укладання мозаїки проводиться принципово відмінними способами. Справа в тому, що існують різні види матриць.

Дрібні фрагменти плитки об’єднуються в групи, розміри яких у середньому становлять від 20х20 до 30х30 см. Це і є матриця.

Випускаються наступні варіанти:

  • На паперовій основі. Укладання з подібним з’єднанням виконується плиткою до клею. У такому разі враховуйте, що відбувається дзеркальне відображення малюнка. Після завершення монтажу папір видаляють, повністю звільняючи квадратики мозаїки.
  • На сітчастої основі. Так як в даному випадку скріплює елемент не видаляється, покласти мозаїку слід лицьовою стороною назовні. Сітка щільно з’єднується з розчином і створює міцне кріплення.
Читайте по темі:  Сміття, яке можна і потрібно здавати на переробку

Как правильно класть мозаику: пошаговая инструкция

Розрізняють два види мозаїки: на паперовій основі та на сітці

Щоб виконати комбінований декор знадобиться нарізка матриць. В цьому випадку необхідна кількість чіпсів відділяється лезом або ножицями. Схема наклейки залежить від дизайну.

Укладання мозаїки виконується за загальними принципами, незалежно від виду основи. Але спочатку підберіть відповідний клей. У першу чергу, зверніть увагу на спеціалізовані склади. Вони призначені для конкретного типу виробів. Менш вибаглива кераміка. З нею використовується навіть стандартний плитковий клей. А ось з кам’яною мозаїкою потрібно буде посилений склад, так як вага такої обробки більше.

Окремо розглянемо, як укладати скляну мозаїчну плитку. Щоб крізь матеріал не просвічувалася бруд, використовуйте спеціальний білий клей, при цьому бажано не допускати його проступання крізь шви.

Технологія укладання

Одне з найважливіших умов — підготовка поверхні до облицювання. Не можна обробляти криву площа, адже перепади будуть помітні при виведенні швів між чіпсами. Варіант з компенсацією нерівностей розчином теж не годиться, так як його використовують по мінімуму.

Как правильно класть мозаику: пошаговая инструкция

Робота з мозаїкою на паперовій основі

Технологія передбачає нанесення клею на облицювальну стіну. Масу не рівняють або використовують шпатель з самими дрібними зубами. Якщо планується створення малюнка, краще починайте роботу від центру. Для однотонної або рябий оздоблення це правило неактуально.

Плитку на паперовій основі укладають в дзеркальному порядку і відкритою стороною донизу. Після облицювання папір знімається.

Щоб приклеїти плитку на стіну, досить покласти матрицю, притиснути її до розчину і розгладити м’якою поролоновою губкою. Шви повинні бути такими ж, як і всередині самої секції. При необхідності розділіть матрицю на потрібні за формою фрагменти. Окремі чіпси також підрізають. Для цього використовують звичайні кусачки. Якщо деталь не піддається, застосувати болгарку. Краще, звичайно ж, розподіляти малюнок так, щоб потреби в різанні не виникло.

Читайте по темі:  Высотное положение колонн

Укладання завершується затіркою швів, цей етап додасть покриттю остаточний вигляд. Не бійтеся бруднити поверхню фугою після висихання всі надлишки легко відмиваються. Однак це правило не підходить для рельєфної мозаїки і деяких видів затерли. Наприклад, епоксидну мастику, рідке скло, а також фугу для кам’яної рельєфною мозаїки наносять за допомогою цільового заповнення швів.

Правильно виконана робота гарантує ідеальне за естетичним якостям і експлуатаційним характеристикам покриття.

Рекомендуємо переглянути відео:

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя