Який матеріал вибрати для утеплення стелі

1

Конвективні стелі піднімають теплі повітряні маси до перекриттів, змушуючи їх нагріватися. Утеплити стелю в приватному будинку необхідно, якщо в будинку немає теплоізоляції, аналогічний процес буде відбуватися завжди.

Роботи по теплоізоляції перекриття будівлі проводяться ще на етапі будівництва. Технології монтажу залежать від використовуваного під час виробництва каркаса будівлі матеріалу.

Монтаж утеплювача трудомісткий процес, який потребує особливої уваги і розрахунку. Приватна будова набагато швидше віддає тепло, а значить, господарям необхідно піклуватися про його збереження.

Способи утеплення

Умовно всі методи поділяються на 2 технології — монтаж утеплювача зовні або всередині приміщення. Щоб утеплити стелю в приватному будинку, можна використовувати дві ці технології, так як кожна з них дає хороший ефект.

Приміщення зберігає тепло, отже витрати на обігрів зменшуються в кілька разів. Обидва методи відрізняються між собою монтажними технологіями та набором необхідних матеріалів.

Справа в тому, що одні матеріали здатні сильно вбирати вологу, інші ні. Щоб не утворювався конденсат, матеріали з високими паропроникними властивостями застосовуються для утеплення стелі всередині будинку.

Відповідно паронепроникні матеріали використовуються в якості зовнішнього утеплення.

Види матеріалів:

 • Тирса;
 • Пінопласт;
 • Мінеральна вата;
 • Керамзит та інші.

Який матеріал вибрати для утеплення стелі

Як вибрати вид утеплювача

Теплоізоляційний матеріал зобов’язаний складатися з екологічно безпечних компонентів, і в разі виникнення пожежі, перешкоджати її поширенню.

Мінімізуючи відсоток тепловтрати, обраний матеріал повинен боротися з утворенням процесів пов’язаних з природною пароциркуляцією, що відбувається всередині приміщення.

Утеплювач повинен бути надійно захищений від проникнення води. Сучасний будівельний ринок надає кілька варіантів.

Приміром, керамзит, має сипку легку консистенцію. Його глиняна основа абсолютно не горить, не боїться води і забезпечує хороший рівень теплоізоляції.

Читайте по темі:  Натяжні стелі: можливі варіанти

Який матеріал вибрати для утеплення стелі

До числа найпопулярніших утеплювачів відноситься мінеральна вата. Її властивості включають в себе всі характеристики, тому вона повністю відповідає всім вимогам, у числі яких невисокий коефіцієнт тепловтрати і не горючість.

Вона практично не вбирає вологу, не псується від механічного впливу і зберігає свої якості протягом багатьох десятків років.

У продажу є безліч різноманітних типів мінеральної вати, яку можна придбати за невисокою вартості, які ідеально підходять для монтажу в приватному будинку і не тільки.

Підготовчі роботи

Перед початком будівельних робіт, необхідно підготувати відповідний арсенал інструментів і матеріалів:

 • Мінеральна вата — в магазині вона може продаватися у вигляді плит чи рулонів;
 • Пінопласт товщиною 5 см;
 • Пергаміт (теплоізоляційне виріб);
 • Монтажна піна;
 • Цвяхи;
 • Обрізні дошки і рейки;
 • Молоток;
 • Ножівка по дереву;
 • Електричний лобзик;
 • Ніж.

Щоб утеплити стелю в приватному будинку і отримати при цьому максимум ефекту, шари мінвати розміщуються між листами тканинного або плівкового парогідробарьєра.

Який матеріал вибрати для утеплення стелі

Якщо застосовувати мембрану, можна в значній мірі знизити можливі тепловтрати з кімнат. Теплоізоляція буде сприяти регуляції атмосферної вологості.

Етапи проведення робіт стельових перекриттів

Технологія теплоізоляції стелі залежить від використовуваних матеріалів і типів перекриття, але у всіх випадках дотримується одне і те ж правило: в нижній частині утеплювач зобов’язаний бути захищений від пари, а з верхньої — від вологи.

В залежності від типу перекриття існує утеплення між балками та утеплення поверх бетонної основи.

На першому етапі проводиться установка гідроізоляції. Для цього розкочують рулон пергаміну, і розрізають його за допомогою гострого ножа на рівномірні смуги.

Після, вони укладаються між балками стелі з накладенням один на одного по двом сторонам близько 5 см. Смуги пергаміну закріплюють рейками, які приєднуються до торців балок на стелі.

Читайте по темі:  Натяжні стелі: можливі варіанти

Який матеріал вибрати для утеплення стелі

На другому етапі укладається пінопласт. Для цього, розрізається матеріал таким чином, щоб його листи могли вміститися в відстань між балками.

Залишати невеликий зазор можна, але при цьому листи пінопласту повинні триматися там досить щільно. Ці зазори заповнюються монтажною піною.

Як тільки шар пінопласту буде встановлено, поверх нього настилається ще один шар пергаміну. На третьому етапі здійснюється монтаж мінеральної вати.

Шар матеріалу необхідно розташувати таким чином, щоб він доходив до самого початку балок.

Швидше за все, доведеться укладати кілька шарів мінвати, і споруджувати настил із брусків. Балки, розміщують впоперек стельових дощок.

Під час кріплення дощок цвяхами конфігурації 75 мм необхідно розташовувати їх під нахилом у 45 градусів до горизонтальної основи, щоб вони не змогли увійти в балку.

Який матеріал вибрати для утеплення стелі

Утеплюємо зсередини

Мінеральна вата, вона ж скловата надійно замикає тепло всередині кімнати, до того ж її досить легко замаскувати за допомогою навісної стелі.

Так приміщення стане по-справжньому затишним і комфортним.

Поетапність робіт наступна:

 • На самому початку робіт, підбирається металева коробка для стелі, а після розміщується мінвата. Для її монтажу потрібно використовувати плитковий клей, а сам матеріал повинен розташовуватися в область між профілями. Клей здатний відразу надійно утримувати утеплювач у вертикальному положенні;
 • Після каркас обшивається гіпсокартоном;
 • Процес монтажу не представляє нічого складного, але матеріал треба ставити таким чином, що він не спресувався. Справа в тому, що суть утеплення мінватою полягає в багатошаровому повітряному прошарку, що знаходиться у внутрішній частині скловати.

Який матеріал вибрати для утеплення стелі

Утеплюємо зовні

Якщо в будинку є горище, господарі можуть зробити свій будинок ще тепліше. Тим більше, що роботи по зовнішньому утепленню виконуються набагато легше.

Для утеплення потрібно 50 – міліметровий пінопласт. Перед початком робіт, територію горища необхідно очистити від всілякого сміття.

Читайте по темі:  Натяжні стелі: можливі варіанти

Потім підлога покривається пінопластом.

При бажанні його можна замінити полістиролом, але це потребує значних фінансових вкладень.

На останньому етапі, підлогове покриття закривається пінопластом. Плити з’єднуються за допомогою монтажної піни.

Отже, технології утеплення стелі в приватному будинку не являють собою нічого складного. Теплоізоляція знижує тепловтрати в приватному будинку на 20%.

Будівельний ринок пропонує великий вибір утеплювачів, які дозволяють вирішити навіть найскладніші завдання.

Так, для утеплення бетонних балок доцільніше використовувати шлак, керамзит або пінопласт, а мінеральна вата ідеально підходить для дерева.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...

Залишити коментар

Please enter your comment!
Будь-ласка введіть своє імя