Сонячні панелі на балконі та лоджії: особливості, відгуки

25

Про автономність свого житла замислюються аж ніяк не тільки власники приватних будинків. Ця тема актуальна і для власників квартир. І якщо власною свердловиною обзавестися вони не можуть, то про встановлення сонячної панелі на балконі або лоджії багатоповерхівки готові вам розповісти.

Сонячні панелі на балконі та лоджії: особливості, відгуки

Це логічний вибір, адже на відміну від батарей, встановлених на даху приватного будинку або на ділянці, строго на південь, у власників вибір місця розміщення набагато менший. Звичайно, ідеально, якщо балкон або лоджія виходять на південну сторону будинку. Можна поставити сонячну панель на балконі, що виходить на схід чи захід, але слід бути готовим до істотного падіння ККД.

Сонячні панелі на балконі та лоджії: особливості, відгуки

Крім відсутності можливості вибрати сторону світла для установки сонячної панелі, перед власником квартири постає проблема нестачі місця. Порахуйте самі — одна сонячна панель потужністю 50 Вт має розміри 540х620х30 міліметрів. Скільки їх можна встановити безпосередньо на стандартному балконі або за ним? Максимум чотири, свідчить досвід користувачів. На довгій лоджії, звичайно, кількість панелей можна збільшити.

Де встановлювати? Є кілька варіантів:

  1. За балконом, під вікнами або просто за парапетом, якщо балкон не засклений. Потрібно зуміти забезпечити невеликий нахил вгору, щоб «ловити» якомога більше сонячних променів.
  2. На даху балкона, якщо у вас останній поверх. В інших випадках і для лоджій даний варіант не підходить.
  3. На вікна з зовнішньої сторони.
  4. На вікна або стіни з внутрішньої сторони. У цьому випадку панель виявляється захищена від вітру, дощу і снігу, але, за відгуками власників, які спробували такий метод установки, ККД сонячної батареї за склом буде меншим! Як зазначив один з власників сонячних панелей на балконі, безпосередньо на вулиці один модуль в сонячний день показував вихідний струм 5,7 А, а другий в цей же час за склом — 3 А.
Читайте по темі:  Діодні лампочки G9 – вигідна альтернатива «галогенкам»

Сонячні панелі на балконі та лоджії: особливості, відгуки

Крім того, сонячна панель на вікні, звичайно ж, буде приховувати навколишній пейзаж, в кімнаті буде темніше.

Важливо! Для установки на скло слід вибирати спеціальні гнучкі модулі. Вони, до речі, не так помітні з вулиці і напівпрозорі.

Сонячні панелі на балконі та лоджії: особливості, відгуки

Важливо! Взимку, коли температура менше +5 градусів, ККД акумуляторів істотно падає. За словами експертів, зберігати їх на відкритому балконі взимку категорично не можна! Доведеться заносити акумулятор в будинок і думати, як провести до нього дроти з неутепленого балкона.

Сонячні панелі на балконі та лоджії: особливості, відгуки

Крім самих сонячних модулів власникам квартир буде потрібен контролер заряду, акумулятор (щоб користуватися сонячною енергією і в темний час доби), а також синусоїдальний інвертор (Grid-tie інвертор). Ціна питання буде різною. Причому сама сонячна панель може обійтися, наприклад, в 2 тисчі гривень, а акумулятор плюс контролер і інвертор можуть коштує вже до 20 тисяч гривень. У підсумку, згідно з відгуками користувачів, весь комплект з одного сонячного модуля та іншого обладнання може обійтися в суму мінімум 30 тисяч.

Сонячні панелі на балконі та лоджії: особливості, відгуки

Важливо! Користувачі радять при установці сонячних панелей в рамах за вікном на верхніх поверхах враховувати можливість сильних поривів вітру. Нехай сам модуль важить мало, але кріпити його слід грунтовно!

Радимо вам купувати готові комплекти, призначені саме для установки в квартирах. Такі балконні сонячні панелі продаються з вбудованим мікроінверторами, що перетворює постійний струм в змінний. В результаті не потрібно буде нічого міняти в системі енергопостачання квартири. Спеціальний модуль вставляється в розетку і струм розподіляється по всій системі.

В Євросоюзі в 2019 році має запрацювати технічний стандарт DIN VDE 0100-551-1. Його повна назва звучить як «Низьковольтне обладнання для виробництва електроенергії — Підключення обладнання для генерації електроенергії для паралельної роботи з іншими джерелами енергії, включаючи громадську мережу розподілу електроенергії». Дивно, але досі лише в окремих європейських країнах власникам квартир у багатоповерхових будинках було дозволено легально користуватися сонячними панелями, підключеними до загальної мережі. Новий стандарт повинен змінити ситуацію.

Читайте по темі:  Як вибрати стабілізатор напруги для газового котла

Сонячні панелі на балконі та лоджії: особливості, відгуки

Згідно з його нормами, діятимуть обмеження:

  • Пікова потужність сонячних модулів не повинна перевищувати 600 Вт. Втім, на звичайному балконі більше і не встановиш.
  • Встановлюється максимальний ліміт сили струму. Наприклад, в Швейцарії даний показник не повинен перевищувати 2,6 А.
  • Власники квартир, які встановлюють сонячні панелі, зобов’язані змінити електричний лічильник на спеціальний, обладнаний блокуванням. Пов’язано це з тим, що в сонячний день модулі можуть виробляти електрики більше, ніж спожили мешканці квартири. В такому випадку надлишки електроенергії надходять у загальну електромережу, а лічильник почне крутитися в зворотному напрямку, зменшуючи показники споживання. В цілому це справедливо, але чиновники вирішили, що неправильно. Розглядається питання, що за встановлення лічильників з блокаторами відповідатимуть компанії-постачальники електроенергії.
  • У системи повинна бути функція захисного відключення.

Як швидко окупаються сонячні панелі на балконі і лоджії? Нам вдалося знайти приклади підрахунків тільки для Німеччини. В умовах цієї країни, коли комплект потужністю 300 Вт обходиться приблизно в 450 євро, а ціна одного кВт·год становить 0,29 євро, покупка сонячних модулів з усіма комплектуючими окупається протягом чотирьох років.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...