Що таке бездротовий вимикач світла

25

Бездротовий перемикач — це пристрій, який складається з приймача, які монтуються в ланцюг освітлювального приладу і дозволяють дистанційно керувати ним.
Тому основними перевагами бездротових вимикачів є відсутність необхідності прокладати нову гілку електропроводки, а також комфорт, який досягається можливістю дистанційного керування освітлювальними приладами в будинку.

У даній статті розказано про те, що таке бездротовий вимикач, розглянуто його будову і принцип роботи, а також основні переваги та недоліки.

Будова бездротового вимикача

Бездротовий вимикачі немає проводів, пристрій працює, передаючи радіосигнали до приймача, який встановлюється в безпосередній близькості від освітлювального приладу або всередині нього.

Отже, бездротовий вимикач складається з:

  • Актуатора (приймача) у вигляді невеликого реле;
  • Передавача (генератора енергії) у вигляді вимикача.

Саме актуатор розмикає або замикає ланцюг електромережі, при надсиланні на нього відповідного сигналу від радіопередавача. В якості такого, служить сам бездротовий вимикач, який перетворює енергетичний імпульс в радіосигнал зчитаний актуатором.

Що таке бездротовий вимикач світла

На всю уявну простоту в пристрої бездротового вимикача, це не так. Як і розумна розетка, бездротовий вимикач, високотехнологічний пристрій, покликаний забезпечити більшу зручність користування електроприладами в будинку.

Бездротовий вимикач: переваги та недоліки

Розглянемо основні плюси і мінуси бездротового вимикача. До переваг даного пристрою, можна віднести:

  1. Відсутність в необхідності прокладати електропроводку до місця установки вимикача. Звідси випливає наступний плюс, який пов’язаний позитивним чином з пожежобезпечністю приміщення. Менше електропроводки — менший ризик загоряння.
  2. Безпека. Бездротовий вимикач працює від маленької батарейки, тому він абсолютно безпечний у використанні. Особливо важливим буде дана перевага при установці бездротового вимикача в дитячій кімнаті або у ванній, там, де присутня висока ймовірність ураження струмом внаслідок підвищеної вологості.
  3. Комфорт. Радіус роботи бездротових вимикачів досить великий, тому управляти освітлювальними приладами в кімнаті, можна з одного кінця в інший.
Читайте по темі:  Стрічка за стрічкою: як вибрати світлодіодну стрічку для розсади

Це далеко не всі плюси бездротових вимикачів.

Що таке бездротовий вимикач світла

Розглянемо ж наявні у них недоліки, якщо такі є.

Недоліки бездротових вимикачів

В цілому, бездротові вимикачі не мають недоліків за винятком високої ціни. Вартість подібного пристрою на сьогоднішній день становить близько 600 грн.

Така ціна обумовлена складною електронною начинкою всередині бездротового вимикача. При цьому, якусь суму грошей доведеться викласти і за саму установку пристрою, тому бездротовий вимикач, поки не всім по кишені.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...