Тамбур в приватному будинку: різновиди та варіани

295

Важливість буферної зони між холодом на вулиці і теплом в будинку переоцінити складно. Особливо вона гідно може бути оцінена господарями в морозну пору року, коли кожне відкриття вхідних дверей тягне за собою значний потік холодного повітря в обігріте приміщення. Перешкоджати такому охолодженню зможе тамбур – він не тільки затримає холодне повітря, але і виконає функціональну роль, взявши на себе деякі обов’язки передпокою.

Тамбур в приватному будинку: різновиди та варіани

Що називають тамбуром в приватному будинку

Тамбур – це своєрідний “коридор”, розташований між двома дверима: вхідними вуличними і міжкімнатними, що ведуть в будинок. Цей коридор може мати як вельми скромні розміри, достатні для пересування однієї людини, так і може представляти просторе приміщення з вішалками, лавками і етажерками для взуття.

Тамбур в приватному будинку: різновиди та варіани
Тамбур в передпокої приватного будинку

Чи потрібен тамбур в приватному будинку? Тамбур часто називають буфером між вулицею і будинком. І це дійсно так, адже потік холодного повітря, що вривається з вулиці, не проникає в будинок, а затримується в тамбурі. І при відкриванні дверей, що ведуть в житлові приміщення, холод проникає лише в малих кількостях. Таким чином можна виділити наступні переваги вхідного тамбура в приватному будинку.

  • Економія витрат на опалення.
  • Комфорт домочадців, що знаходяться в постійному теплі і затишку, а не огортаються клубами крижаного повітря.
  • У тамбурі можна залишити вуличне взуття та одяг, не заносячи бруд в передпокій.
  • А ще це захист вхідних дверей від промерзання.

А як же подвійні двері? Невже вони не захищають житловий простір від проникнення холоду? У квартирі так, а в приватному будинку – ні. А все тому, що в такому випадку відсутня захисна зона, і холодному потоку ніде акумулюватися, тому він, не затримуючись, відразу потрапляє в будинок. Обидві двері знаходяться на відстані 15-20 см одна від одної. Щоб зайти в будинок, ви відкриваєте зовнішні двері і тут же відкриваєте внутрішні двері, і холод транзитом відправляється відразу в житловий простір.

Читайте по темі:  Ремонт "под ключ": его положительные и отрицательные стороны

Що робити, якщо в будинку не передбачений тамбур? Таке часто буває, коли будинок куплений в готовому вигляді, а не будується з нуля. Перезимувавши одну зиму в будинку без буферного простору, господарі приймають рішення утеплити вхід в дім, і з настанням тепла приймаються за будівельні роботи. Найчастіше добудовують невелике приміщення 1-3 кв. м, дах покривають покрівельним матеріалом, встановлюють вхідні двері. Ці кілька квадратних метрів стануть надійним захистом заданого температурного режиму в будинку.

Які бувають види тамбурів в приватному будинку

Тамбур – це не тільки глухе приміщення скромних розмірів без вікон. В якості буфера можуть використовуватися і інші конструкції, головне завдання яких – затримати холод, спеку і пил з вулиці.

Класичний тамбур. Невелике прохідне приміщення, розташоване між першими і другими вхідними дверима. Мінімальна відстань між дверима становить 40 см – саме цієї відстані достатньо для створення теплового тамбура в приватному будинку. Також одні з дверей (як правило, зовнішні) краще забезпечити вікном для проникнення світла або освітленням (зручно встановити світильник з датчиком руху – тоді при відкритті одних з дверей світло буде включатися автоматично).

Тамбур в приватному будинку: різновиди та варіани

Ґанок. Якщо у вашому будинку є досить зручна прибудова до входу у вигляді ганку, то рано чи пізно ви прийдете до висновку, що для збереження тепла її потрібно засклити. При склінні ганку вийде все той же захисний шлюз, стримуючий холод, не даючи йому відразу проникати в житловий простір. Можна піти ще далі і встановити обігрівачі на ганок. Тоді його можна буде повноцінно використовувати в якості передпокою.

Тамбур в приватному будинку: різновиди та варіани

Засклена веранда, тераса. Прибудова до будинку або вбудована частина будинку, найчастіше засклена. В зимовий час її теж можна за бажанням опалювати, перетворивши в комфортне приміщення для відпочинку. Прошарок теплого повітря вбере в себе холод з вулиці і не дасть йому проникнути в житловий простір.
Передпокій. Частина будинку, що виконує цілком функціональну роль. Тут є опалення та освітлення, також тут розміщуються полиці для взуття та сумок, вішалки або шафа для одягу, гачки для парасольок. Якщо площа передпокою дозволяє, то можна навіть поставити тут пуф або крісла. Головна умова – передпокій повинен мати двері, що ведуть в житлову частину будинку. Тільки при такому розкладі його можна вважати тамбуром.

Якої би конфігурації і якого б розміру Ви не вибрали тамбур, він необхідний у вашому домі. Нехай навіть це буде приміщення вельми скромних розмірів, нехай навіть неопалюване, але воно повинно бути.

Тамбур в приватному будинку: різновиди та варіани

Як облаштувати тамбур: внутрішнє оздоблення

Дизайн тамбура, так само як і його внутрішнє оздоблення, залежить від функціонального призначення приміщення і матеріалів, з яких побудований будинок. Якщо це прохідний неопалювальний коридор, то варіантів обробки буде небагато, а якщо повноцінний передпокій, то дозволяється використовувати більш широкий діапазон оздоблювальних матеріалів.

Читайте по темі:  Як класти плитку у ванній: покрокове керівництво по укладанню

Неопалювальний тамбур. Вибір матеріалів буде невеликий. Головна умова у виборі обробки – це стійкість до високих і низьких температур, а також до підвищеної вологості. Для цих цілей підходить штучний камінь, керамічна і клінкерна плитка, керамограніт, штукатурка, ПВХ-панелі або просто фарбування.

Опалювальний варіант. Тут варіантів дуже багато. Все залежить не від сприйнятливості матеріалів до вологи і температур, а від особистих переваг господарів будинку і дизайну будинку. Якщо це передпокій, то внутрішня обробка буде продовженням інтер’єру житлового простору. Органічно впишеться обробка дерев’яними панелями або вагонкою, декоративним каменем, декоративною штукатуркою. З підлогових покриттів найчастіше вибирають стійку до зносу керамогранітну або керамічну плитку.

Тамбур в приватному будинку: різновиди та варіани

Що стосується облаштування тамбура в приватному будинку, то його завершують меблями – підлоговими тумбами або полицями, шафами або вішалками, м’якими пуфиками або софою. Якщо приміщення не відрізняється великими розмірами, то не варто його захаращувати зайвою меблевою одиницею. Краще не поставити пуф або етажерку для взуття, ніж захарастити і без того малий простір.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...