“Розумний будинок”: його можливості та основні принципи роботи

75

Розумний будинок

Під поняттям “Розумний будинок” мають на увазі продуману організацію роботи всіх електропобутових приладів в будинку, охоронних систем та іншої електронної техніки, а також автоматизацію управління цими пристроями. Впровадження концепції “розумного будинку” дозволяє істотно спростити ведення домашнього господарства, полегшити свій побут і дистанційно» керувати” більшістю домашніх справ.

Що вміє “Розумний будинок”?

Можливості цієї технології безмежні.

  1. Це управління своєю побутовою технікою та електронікою з будь-якого регіону планети, що дозволяє, наприклад, створювати ілюзію присутності господарів в будинку, контролювати стан будинку за відсутності господарів;
  2. Можна підлаштувати роботу побутових приладів під свої потреби і бажання: включати їх в призначений час, задавати певний режим роботи по місяцях і днях тижня. Розумний будинок в залежності від температури повітря підредагує параметри систем обігріву будинку, включить «теплі підлоги» перед приходом господарів або запустить Кондиціонер.
  3. Перебуваючи вдома, можна значно спростити собі життя, керуючи на відстані освітлювальними приладами, мультимедійною технікою, шторами, вхідними дверима і т. д.
  4. Система розпізнає і виконує голосові команди, включаючи необхідні прилади і регулюючи їх роботу.
  5. З її допомогою можна контролювати літніх і хворих родичів, дітей і поведінку домашніх тварин, навіть не перебуваючи вдома.
  6. Вона забезпечить як інженерну безпеку будинку (розпізнає протікання, витік газу, загоряння та інші НП), так і особисту, здійснюючи зовнішнє відеоспостереження, контроль доступу в будинок і на ділянку.

Принципи роботи

Функціонування “розумного будинку” базується на виконанні команд, які централізований контролер може отримувати і від датчиків, і від людини. Спілкуються господарі з цим пристроєм через пульт управління, використовуючи смартфон або подаючи голосові команди.

Перші два варіанти не вимагають присутності людини. Так, сигнал від датчиків руху при виявленні ними активності в будинку передається комп’ютера і тягне або включення сигналізації, або відправку повідомлення на пост охорони. А датчики вологості і температури передають дані системі терморегуляції, і та включає відповідний режим кондиціонування і обігріву.

Читайте по темі:  Как выгодно продать старое жильё?

До складу основних елементів “розумного будинку” входять:

  1. центральний контролер (хаб), що відповідає за обробку інформації та прийняття рішень;
  2. датчики, що збирають дані з навколишнього простору;
  3. і безпосередньо побутові прилади і електроніка, призначені для ведення домашнього господарства і розваг, а також виконують завдання щодо забезпечення безпеки.

З’єднання всіх компонентів системи здійснюється двома способами: за допомогою дротового зв’язку – це більш архаїчне рішення, але збоїв у цієї системи спостерігається менше; і бездротового зв’язку, очевидні переваги якої в простоті монтажу і віддаленому управлінні. Можливі комплексні рішення з одночасним використанням обох варіантів.

Управління централізованою системою відбувається з єдиного модуля: таке рішення дозволяє створювати складні схеми автоматизації. Але більшої безпеки системи можна домогтися, використовуючи нецентралізовані системи, що включають автономні ланцюжки приладів і навіть поодинокі пристрої.

Почати створення свого “розумного будинку” можна з малого, адже базові комплекти стали цілком доступні за ціною, а потім поступово доповнювати систему новими модулями.

Оцініть, будь ласка, статтю!

Не дужеТак собіПідійдеДобре!Супер! (Пока оценок нет)
Завантаження...